MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Zlicytują to, co zostało

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 17 stycznia 2007, 11:18
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Krzysztof Knitter
Wieloorkiestrowe gadżety, które nie zostały dotąd sprzedane, trafią na internetową licytację.

- W najbliższych dniach wystawimy je na sprzedaż w internecie – powiedział Marian Łata, szef największego sztabu WOŚP w Jeleniej Górze. – Pomysły są dwa: będą do kupienia na naszej stronie www.zhp.jgora.pl. Nie wiem jeszcze, czy mamy techniczne możliwości do prowadzenia takiej aukcji. Jeśli nie, to wystawimy je na Allegro. Ale na pewno informacja, jak kupować, znajdzie się na naszej stronie.
Do kupienia będzie m.in. miniaturka Bramy Brandenburskiej (prezent od ministra obrony Niemiec, przekazana przez posła Jerzego Szmajdzińskiego), kalendarze, koszulka i apteczka orkiestry, zestaw Empik.
Podczas tegorocznego finału orkiestry zebrano 84 tysiące złotych w obu sztabach (ZHP i Wspólne Miasto). Finał zakończył się pokazem sztucznych ogni (zdjęcia poniżej) i koncertem zespołu Łzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wsparcie dla dzieci i młodzieży  

Manewry medyczne

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~klarenz 17-01-2007 10:00
szkoda, ze nie ma zamieszczonych zdjec tych gadżetów tylko fajerwerki
~obserwator... 17-01-2007 11:22
Szkoda ze jedna seria fajerwerkow leciala na ludzi!! nikt o tym nie napisal?
~Miko 17-01-2007 11:43
Właśnie. Kompletnie bez wyobraźni. Fajerwerki widzieli wszyscy, a gadżetów nikt.
~Ala 17-01-2007 12:18
prawda, zwłaszcza Bramy Brandenburskiej, jaka jest duża, ale fajerwerki były piękne i warte uwiecznienia
~jaś 17-01-2007 12:34
Fajerwerki może i fajne ale jako "światełko do nieba" to największa nędza jaką do tej pory widziałem.Bardziej przypominało to reklamę firmy i posiadanych na magazynie sztucznych ogni (tych ze średniej półki) niż widowisko "światło i dźwięk" jakim powinno być "światełko do nieba".Z uwag które mi się nasuwają najważniejsze to:brak zaciemnienia Placu Ratuszowego,opóźnienie,BRAK PODKŁADU MUZYCZNEGO oraz brak efektownych wysoko latających i głośno wybuchających fajerwerków (tych z wyższej półki).Dobrym przykładem dla organizatorów może być pokaz z festiwalu w Lubomierzu 2006 (min na niebie udało się stworzyć wspaniałe czerwone serce)
~zawiedziona 17-01-2007 17:03
całkowicie popieram jasia. Dlaczego nasze światełko do nieba jest zawsze opoznione i nie ma głosnego podkładu muzycznego pamietam tylko jedno ,ktore zrobiło na mnie wrazenie było ko ncercie Elektrycznych gitar ale to było ładnych kilka lat temu , pamietam że w podladzie bylo depeche mode a pokaz ogni był od razu po koncercie. ...... cóz zobaczymy w przyszłym roku
~nacia 17-01-2007 18:27
fajnie było ale szkoda że nie ma inych zdjec tych oprocz fajerwerek :D
~kazimierzp 17-01-2007 21:24
Przy rozliczaniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powinne być przeprowadzone dwa bilanse: - pierwszy bilans wpływów z tytułu zbiórek, licytacji, darowizn. Jest to zawsze kwota która jest podawana bo jest to swoisty miernik darczynności jeleniogórzan; - drugi bilans kosztów poniesionych przez organizatorów, miasto (czyli wszystkich podatników). Na to skaładają się m.innymi koszty ustawienia estrady, ochrony, nagłośnienia, opłacenia gwiazdy imprezy - "Łzy" nie grały społecznie. Jeżeli miałyby być jeszcze na "światowym poziomie" fajerwerki, czyli światełko do nieba to koszty byłyby o wiele większe. Może podadzą mieszkańcom Jeleniej Góry ile wynosiła ich dobroczynność (czyli ile wpłyneło pieniędzy), a ile kosztowała podatników - czyli nas wszystkich ta reszta. Mam nadzieję, że bilans był dodatni!?! Mam też nadzieję, że tych których ta akcja pobudziła do szczodrobliwości było wiecej niż tych którzy chlali na Fortecznej, Kopernika, Jasnej, Grodzkiej, którzy okupowali wszystkie Żabki, nocne sklepy w kolejce za piwem i wódą. Jeżeli taki bilans wypadłby ujemnie to należałoby zastanowić się nad sensem kolejnych "grań Orkiestry"!?! Bo chyba w tym wszystkim nie fajerwerki są najważniesze!?!?
~komentator 18-01-2007 1:58
Jedynym zespołem z uczciwym podejściem który zagrał i nie wziął za to ani grosza był zespół LENIWIEC jednak za bardzo się wyróżniał spośród innych którzy ustawili się w kolejce do kasy przez co czasu na występ dostał niewiele (ale za to wspaniały koncert w ich wykonaniu usłyszeli mieszkańcy Janowic Wielkich) Natomiast pozostali podeszli do imprezy typowo harytatywnie i wzieli "co łaska" - jak "ptaszki w JCK ćwierkają" Łzy ok 15.000 pozostali po kilka tys zł.
~obserwator 2 18-01-2007 2:33
Oczywiście że granie z Orkiestrą ma sens .Jednak coraz bardziej mam wrażenie że coraz więcej w tym jeleniogórskim graniu jest polityki,niezdrowych ambicji niektórych organizatorów,nieuczciwych zagrywek i podchodów a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.Czasami wygląda to tak jak gdyby niektóre osoby wykorzystując orkiestrę starały się wypromować na scenie swoją twarz i nazwisko a koncert traktowały jak wiec przedwyborczy.Jakoś nie przypominam sobie (choć mogę się mylić ) aby ktoś wsponiał ze sceny o sztabie przy Wspólnym Mieście choć przy dużo mniejszych nakładach własnych zebrali ogromną sumę pieniędzy.A przecież choć sztaby były dwa to cel jeden "RATOWANIE ŻYCIA DZIECOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH ..."
~CZAROWNICA 18-01-2007 7:35
A JA NIEMOGLAM TEGO OBEJRZEC GDYZ KAMERA WLASNIE Z TEJ STRONY JEST JUZ OD KILKU DNI NIECZYNNA I CIAGLE JEST NOC
~"ptaszek z JCK" :-) 18-01-2007 13:23
Do Komentatora: Honorarium za występ artystyczny otrzymał jedynie zespół "ŁZY". Honorarium było niższe o ok.30%-40% od tego, które zespół zwyczajowo bierze za koncert.Pozostali wykonawcy wyśtąpili za darmo (Leniwiec i Ewelina Marcinkiewicz) lub za zwrot kosztów podróży z Poznania i Wrocławia (wieźli własny sprzęt:"BABAYAGA OJO" i A JEDNAK" (info od "ptaszków" :-) po ok. 500 zł na zespół). Kapitalnie grający Leniwiec padł ofiarą nieuniknionych przy licytacjach poślizgów, pewno ,że szkoda ale na "składankowych" koncertach zdarza się zagrać i po 2 utwory. Do kazimierzap: Wpływy z orkiestry w regionie ok. 5 razy przekroczyły koszty. (W jeleniej ok 3 razy)Biorąc pod uwagę ilość bawiących się osób chyba warto było.:-)pozdrowienia! Do obsrwatora2 "Choć możesz się mylić" Kochany... :-) Sztab wspólnego miasta miał swój blok licytacji podczas koncertu. Poza tym: Pokaz sztucznych ogni (światełko) był jaki był ze względu na koszty (o ile mi wiadomo)- trzeba podpytać "ptaszków" z ZHP. Mi się podobał. Pozdrowienia dla wszystkich orkiestrowiczów!!!
~Do "jasia" 18-01-2007 13:26
Jasiu! Z tego co słyszałem pieniądze na tym pokazie były bardzo niewielkie, więc nie masz czego żałować. Niewiele Ci uciekło :-). Nadrobisz przy innych okazjach. pozdro
~kazimierzp 18-01-2007 19:42
Do "Ptaszka z JCK" - dziekuję za pozdrowienia! Przekręciłeś nazwisko Eweliny Marciniak (napisałeś Marcinkiewicz!;-) Ewelina wielokrotnie grała z orkiestrą w różnych miastach Polski i nigdy nie brała za to pieniędzy!
~stefek 26-01-2007 18:05
Panie "kazimierzup", ten ptaszek z JCK już na scenie przekręcał nazwisko pani Eweliny, co graniczyło z brakiem profesjonalizmu, bowiem reprezentowal on jednego z organizatorów imprezy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce święto kolorów

Niedziela w muzeum

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Doczekają się ronda

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
697
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%