MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Zjednoczeni z Papieżem na Chojniku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 października 2009, 8:05
Aktualizacja: Wtorek, 13 października 2009, 7:56
Autor: TEJO
Fot. Organizator
Tłumnie obchodzono wczoraj w Sobieszowie Dzień Jedności Młodzieży Ziemi Jeleniogórskiej z Janem Pawłem II. Okazja to przypadający w niedzielę Dzień Papieski. Młodzi ludzie – głównie gimnazjaliści – udali się na Chojnik szlakiem, którym przed laty kroczył ksiądz Karol Wojtyła, przyszły papież Jan Paweł II.

– W tym dniu skupienia towarzyszyli młodym ich duszpasterze i katecheci – mówi Barbara Ludorowska, nauczycielka religii.
Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się w kościele św. Marcina. Tu uczestników tego wydarzenia przywitał ks. Józef Frąc, miejscowy proboszcz. Duchowny wygłosił pierwszą konferencję, poświęconą osobie Sługi Bożego Jana Pawła II. Kolejną naukę, tym razem o kapłaństwie, poprowadził ks. Tomasz Aszurkiewicz.

Najważniejszą i centralną część spotkania stanowiła uroczysta Msza Święta, którą koncelebrowało 19 księży. W kazaniu podkreślono znaczenie słowa wolność, zwracając uwagę na słowa samego Chrystusa; „Poznacie Prawdę, a Prawda Was wyzwoli”. – Według Jana Pawła II jest to najważniejszy fragment Pisma św. – podkreślił kaznodzieja.

Uczestnikom Dnia Jedności nie przeszkadzała niekorzystna pogoda. Mimo deszczu grupa młodzieży z różańcem w ręku wyruszyła Szlakiem Papieskim na Chojnik. Rozważania modlitwy różańcowej przygotowała młodzież z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a śpiewy prowadził zespół młodzieżowy z parafii św. Wojciecha.

Dzień Jedności z Janek Pawłem II zakończył się błogosławieństwem przy płycie upamiętniającej pobyt Karola Wojtyły na Chojniku – podsumowuje Barbara Ludorowska, której dziękujemy za zdjęcia i relację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Euroentuzjasta 12-10-2009 14:58
Dlaczego Panie Redaktorze nie ma zdjęć na portalu TEJ SEKTY, która dała "pokaz" w Warszawie przed Pałacem Prezydenckim sobotę po podpisaniu przez Pana Prezydenta Traktatu Lizbońskiego. CI SEKCIARZE umieścili na trumnie między innymi napis Jelenia Góra. Warto było by zobaczyć te zakazane gęby aby jeleniogórzanie wiedzieli, kto,w jakiej sprawie i gdzie nam wystawia zły obraz. TVN24 to pokazała.
teessi 12-10-2009 21:49
Do Euroentuzjasta - A mógłbyś podać jakiś link to tej informacji? Albo podać nazwę tej "sekty"?
~AML 12-10-2009 23:00
Parafia św. Marcina w Sobieszowie ma dwa kościoły. Spotkanie miało miejsce w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zdjęcie również jest z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa.
piipi 13-10-2009 0:09
~Szkoda,ze ks.Karol Wojtyła był na Chojniku tylko jedną noc ! ~Hi, .. podejrzewam,ze wystraszył się Kunegundy,bo* duchowni wierzą w takie rzeczy ..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Dachowanie w Radomierzu

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%