MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Zjedli mega–śniadanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 4 grudnia 2008, 20:31
Aktualizacja: 23:22
Autor: Ania
Fot. komor
„Zamień bułę na brokułę”, pod tym hasłem uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych w Jeleniej Górze obchodzili Europejski Dzień Zdrowego Gotowania i Jedzenia, którego głównym celem jest walka z otyłością. Młodzi kucharze przygotowali z tej okazji zdrowe i pożywne śniadanie, którego hitem okazało się własnej roboty masło.

W ramach obchodów młodzież przygotowała także gazetki dotyczące zdrowia oraz uczestniczyła w specjalnie przygotowanym quizie. Ich zaangażowanie podkreślali także pedagodzy.
– Miałam sporo obaw dotyczących organizowanych przez nas obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Gotowania i Jedzenia – powiedziała nauczycielka, Agnieszka Krasicka–Mysłek - problem stanowiła żywność, która jest teraz bardzo droga, a nie chcieliśmy obciążać uczniów dodatkowymi kosztami. Wysłałam więc prośby do 40 firm o wspomożenie nas datkami w postaci mleka, mąki, dżemu, miodu czy chleba.. Zgłosiły się tylko dwie. Na szczęście nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, sami zorganizowali niezbędne produkty, a efekty mogliśmy podziwiać.

Inicjatorem całego przedsięwzięcia była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jeleniej Górze. – Zależało nam na tym, żeby w tej imprezie uczestniczyli przyszli kucharze, bo to oni w przyszłości będą współtworzyć polską kuchnię – powiedziała Danuta Mysłek, z Sanepidu.
– Zdecydowanie bardziej od nauki teorii wolimy zajęcia praktyczne, bo podczas nich możemy przekonać się jak naprawdę będzie wyglądała nasza praca, cieszymy się więc, że w naszej szkole zorganizowano obchody dnia zdrowego jedzenia i gotowania – mówili uczniowie z ZSLiU.

Ogłoszenia

Czytaj również

Są dopłaty do lasów

Dachowanie w Radomierzu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~krusa29 4-12-2008 22:02
Muszę sprostować. Nie chodziło dokładnie o walke z otyłościa, ale o przeciwdziałanie chorobom z nią zwiazanym, a wynikającym z niezdrowego stylu odżywiania się. Niezależnie jednak od celu - który był szczytny - jestem dumna z uczniów naszej szkoły - naprawdę stanęli na wysokości zadania! I wszystkim bardzo serdecznie jeszcze raz dziekuję za zaangażowanie. Chcieć, to móc! A my zawsze bardzo chcemy i na pewno tego typu imprezy staną sie stałym punktem w kalendarzu imprez Zespołu szkół Licealnych i Usługowych.
~Sabath 4-12-2008 22:06
brokuły wolę nie ruszać ;) cała chałupa jest potem w przykrym zapachu ...
~_ojdiridirachciach___ 4-12-2008 23:45
Sabath ...bo trzeba popijać rozcieńczonym spirytusem, to nic Ci nie będzie. A przynajmniej nie będziesz czuł ;)
~Sabath 5-12-2008 21:40
bardzo dziękuję za radę i bardzo się cieszę żeś mi napisał co zrobić :)
~ruina 5-12-2008 23:05
~_ojdiridirachciach___ - istotnie, rada bardzo ciekawa i warta spróbowania. o efektach poinformuję.... jak zdołam cokolwiek napisać.
~uczennica 19-11-2009 17:31
To jest Agnieszka KRUSICKA!! a nie krasicka...
~merilynna 19-11-2009 17:32
co tak mało zdjęć????? bu;/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

Śmierć na żwirowni

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%