Czwartek, 9 maja
Imieniny: Grzegorza, Karoliny
Czytających: 10124
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zinwentaryzują szlaki dla niepełnosprawnych

Środa, 16 lutego 2022, 7:40
Autor: WAC
Region: Zinwentaryzują szlaki dla niepełnosprawnych
Fot. Fundacja Ładne Historie/Bartek Barczyk
Dzięki nowemu projektowi Fundacji Ładne Historie „Po)łączą nas góry!” zostanie przeprowadzona inwentaryzacja tras turystycznych w Sudetach pod kątem ich dostępności dla osób niepełnosprawnych.

Fundacja Ładne Historie znana jest przede wszystkim z organizacji górskich wycieczek, w których dzięki pomocy wolontariuszy oraz zastosowaniu specjalistycznych wózków biorą udział osoby w dysfunkcjami narządów ruchu. Od początku trwania projektu „Łącza nas góry”, czyli od 2019 roku, zorganizowano łącznie 36 wycieczek w różne pasma górskie w regionie, w których udział wzięło ponad 150 osób z niepełnosprawnościami i ponad 200 wolontariuszek i wolontariuszy. Wśród tych ostatnich nie brakuje fizjoterapeutów, przewodników górskich oraz psychologów.

Ruszający w tym roku projekt „Po)łączą nas góry!” to kolejny krok w działaniach Fundacji na rzecz dostępności turystyki górskiej dla osób z niepełnosprawnościami, co istotne – rozpatrywanej jednocześnie w kontekście wdrażania nowych form opieki wytchnieniowej.

Będące uczestnikami projektu osoby z niepełnosprawnościami zostaną zatrudnione przy inwentaryzacji sudeckich tras, będą również odbywać praktyki przy obsłudze administracyjnej i promocyjnej projektu – mówi Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie. - Efektem ich prac będzie strona internetowa, dzięki której opracowane podczas projektu trasy górskie wraz z dokumentacją zdjęciową i wskazówkami będą łatwo dostępne dla osób niepełnosprawnych, które samodzielnie chcą korzystać z turystyki górskiej. Strona ta ma stanowić pomoc przy planowaniu wycieczek i być źródłem informacji co dostępności danej trasy dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Wszyscy uczestnicy projektu oraz wolontariusze otrzymają wsparcie kompetencyjne w postaci bezpłatnych szkoleń, przygotowujących do zadań w projekcie, a osoby z niepełnosprawnościami, rodzice i opiekunki/opiekunowie zostaną dodatkowo objęci opieką mentorską i będą mieć możliwości indywidualnej pracy z trenerami. Projekt uzupełnią działania sieciujące podmioty związane z turystyką społeczną i opieką wytchnieniową z całej Polski – będzie to pierwsza taka sieć, łącząca w celowy sposób podmioty działające w obu tych obszarach.

Twoja reakcja na artykuł?

12
92%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
465
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Złota rybka
 
Miej świadomość
Koniec CPK? Rząd ma „lepszy” plan!
 
Rozmowy Jelonki
Nie widzimy przeszkód do współpracy
 
112
Jechali powoli, a i tak kolizja
 
Aktualności
Piknik w KSON
 
112
Fiat, Ford i Seat zderzyły się na Wolności
 
Polityka
Kowary – ślubowanie burmistrza
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group