MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Zintegrowana Strategia Rozwoju Karkonoszy

Wiadomości: Region
Sobota, 1 grudnia 2012, 10:21
Aktualizacja: 10:21
Autor: Angela/ ZL
Towarzystwo Izersko–Karkonoskie uczestniczyło w publicznej dyskusji nad projektem strategicznym regionu Karkonoszy. Spotkanie odbyło się w Czechach w miejscowości Vrchlabi. Jeleniogórscy działacze wyjechali na zaproszenie Kamili Hlinkovej z Czeskiego Karkonoskiego Związku.

Na spotkaniu mówiono o konieczności stworzenia wspólnej wizji rozwoju całych Karkonoszy, po obu stronach granicy, w oparciu o oczekiwania przedstawicieli, przedsiębiorstw, organizacji non-profit i innych podmiotów lokalnych.

- Ustalono m.in., że priorytety rozwoju powinny skupić się na stałych mieszkańcach regionu, turystach i ochronie przyrody – relacjonuje Zbyszek Leszek, prezes Towarzystwa Izersko – Karkonoskiego.

Elementami opracowania strategii będą prowadzone konsultacje na zasadzie współpracy wszystkich gmin, konsultacje z ważnymi podmiotami instytucji ochrony środowiska, a także biznesu i turystyki w regionie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Promesy dla strażaków  

Projekt pętli rowerowej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (89) Dodaj komentarz

~ 1-12-2012 12:08
DOLNOŚLĄZAK. Karkonosze i Izery w swojej masie i strukturze istnieją od niepamiętnych czasów. Przy czym Izery to otulina Karkonoszy, które jak wiadomo podlegają specjalnemu nadzorowi, wynikającemu z ochrony środowiska. POlitycznie i ponadgranicznie debatować można nad wszystkim i o wszystkim. Debaty, konferencje i narady organizuje także KARR. Czy w obradach uczestniczyła poseł PO-Czernow /wielbicielka posiedzeń, narad/, twórczyni poselskiego zespołu karkonosko-izerskiego? Póki co z inicjatywy Platformy Obywatelskiej debatom, naradom, konferencjom, posiedzeniom końca nie widać. Magistracki partyjny wydział dialogu społecznego wyznacza standardy.
~Leszek Z 1-12-2012 13:47
Mountains Region Integrated Development Strategy – jest to projekt strategiczny dla całego regionu Karkonoszy po Polskiej i Czeskiej stronie. Dyskusja nad dokumentem ma artykułować kierunki rozwoju w naszym obszarze w okresie na najbliższe 20-30 lat. a...liza sytuacji i rozwoju ma się ukierunkować w zakresie: demografia i migracja, struktura wykształcenia i edukacji, zatrudnienia, struktury społeczne i integracja społeczna, struktura osadnicza, odbudowa, gospodarka regionu, bezrobocie, możliwości biznesowe państwa, infrastruktury technicznej i transportowej, potencjał krajobrazu i środowiska, możliwość wykorzystania potencjału kulturowego, turystyka, administracja publiczna.
~Leszek Z 1-12-2012 14:01
Polecam - ,,Regionální rozvoj Krkonoše,, www.krkonose.eu
~Zbyszek L 1-12-2012 14:55
A Czesi i tak nie zrozumieli, gdzie leży Kanion Białej Łaby czy Bożynowe Skały...
~Leszek Z 1-12-2012 15:13
Bażynowe Skály se nachází v jihozápadním Polsku, v západní části Krkonoš, v středu, na severním svahu na hřeben, na zadní straně Slezské odchozí severně od Slezské kameny (Steel zpět), mezi údolími Sopot a svahy. Leží v nadmořské výšce 1033-1200 metrů.- Údolí Labe se nachází po českých Krkonoších jižně od Smogorni, malé Szyszaka a tupý, Krkonoše (Krkonoše), mezi severem a České Slezsko zpět zpět na jihu, v oblasti národního parku České Krkonoše
~ 1-12-2012 15:38
Dzięki za przybliżenie tematyki projektu, który w skrócie brzmi MRIDS. Plany perspektywiczne /20-30 lat/ obowiązywały już PRL-u. Wizje II Polski i II Japonii były ciekawe. Poświęcono im wiele egzekutyw, plenów. Komitety PZPR miały wpisane w swoje działanie wielowątkowy dialog społeczny z ludem pracującym miast i wsi. W rzeczywistości ograniczano się do planów 5-letnich i 6-letnich. O dziwo! Realizowano je. Tematyka strategii - przedstawiona przez Dwuimiennego - to potężna wieloletnia praca badawcza dla wielobranżowego instytutu naukowego, wymagająca kasy /czy tylko unijnej?/. Czy naukową strategią zajmować się będzie prezes Towarzystwa Leszek Z. - technik budowlany, pasjonat bicykli? DOLNOŚLĄZAK
~Zbyszek L 1-12-2012 16:26
Ja też potrafić po czeski, wystarczyć że włączenie Google Tłumaczyć, co z tego że z błędy i śmieszny, ważne że móc pochwalić się jaki być znawca Czeskie Jeleniogórskie Krkonoše.
~~ 1-12-2012 16:49
Towarzystwo-Izersko Karkonoskie to jedyne stowarzyszenie,które ma pomysł na nową Jelenią Górę.Zawiła z premedytacją odrzuca pomysły na Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego.Czeskie Karkonosze odwiedza 7 mln turystów .Każdy średnio zostawia sto euro.U nas w Karkonoszach jest zaledwie 1,,5 mln turystów.Mamy take same Karkonosze przedzielone na pół.Dlaczego od takich ludzi jak Zawiła zależy nas los i naszych dzieci.Ludzie wejście inciatywę w swoje ręce i ukręcie temu procederowi łeb.Oni nas doprowadzą do samobójstw zgodnie z prawem Tuska.To jest Oświemcim!!!
Biegaj 1-12-2012 18:09
Do: (~~) 16:49 Nie mamy "takich samych Karkonoszy przedzielonych na pół". Karkonosze zajmują powierzchnię ok. 650 km², z czego do Polski należy 185 km² czyli ponad 28%. Reszty wypowiedzi nie skomentuję, heh..
~zdziwiony 1-12-2012 19:01
Rano zapowiadał się nudny Weekend na Jelonce. Teraz widzę wrzucony poza kolejką (newsów) o 10.21. kawał "mięsa":"Elementami opracowania strategii będą prowadzone konsultacje na zasadzie współpracy wszystkich gmin, konsultacje z ważnymi podmiotami instytucji ochrony środowiska, a także biznesu i turystyki w regionie" z którego niewiele zrozumiałem, ale w komentarzu dokształcił mnie prezes jakiegoś nieistniejącego Towarzystwa I.K. słowami:" Dyskusja nad dokumentem ma artykułować kierunki rozwoju w naszym obszarze w okresie na najbliższe 20-30 lat. a...liza sytuacji i rozwoju ma się ukierunkować w zakresie:" ukierunkowania a...lizy??? BOSKIE- KARKONOSKIE srategie. Ludzie spadł śnieg; jednym na głowy, innym do głowy.Jak widzę takie teksty to mi już koniec świata zdaje się zbawieniem...od głupoty
~Obserwer 1-12-2012 19:03
By w Polskich Karkonoszach dzialo sie tyle co u Czechow to bedzie dobrze ,moze P Raj przejdzie na zasluzona emeryture i zwolni miejsce mlodym z innym spojzeniem i wizja Karkonoszy przyjaznym Turysta Pieszym , rowerowym , paralotniowym , narciarza, Snow ridera i wspinacza skalkowym , Mamy 21 wiek i wielu uprawia sporty ktore jeszcze lat temu 15 nie istnialy lub w komunistycznej Polsce byly niedostepne dla wszystkich.
~fico 1-12-2012 19:16
Leszek Z. znów piszesz głupoty. Chwalisz się, jak świetnie znasz język czeski, a z dwóch pierwszych wyrazów wnioskuje, że g.... potrafisz. No chyba, że chwalić się umiesz. Dwa pierwsze Twoje wyrazy z 01-12-2012 15:13 | ~Leszek Z | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) "Bażynowe Skály" WIESZ GDZIE JEST BŁĄD ? Skopiować każdy może, ale jak widać Ty nie potrafisz. Reszty Twojego tekstu nie warto czytać, bo żaden z Ciebie autorytet.
~ 1-12-2012 19:19
Ad.~ z godz. 16:49. Ciebie chyba pogięło. Towarzystwo Izersko-Karkonoskie, któremu prezesuje dwuimienny Bicykl oraz Zespół Karkonosko-Izerski, któremu szefuje poseł Czernow - to twory pozarządowe PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. Można je przyrównać do agend PO-partii. Ostatnio PO-partia montuje nowy twór - z inicjatywy posłanki Czernow - pod nazwą AGLOMERACJA JELENIOGÓRSKA. Nic nieświadomi ludzie wchodzą w te ugrupowania nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę zostają uwikłani w struktury partyjne PO-partii. Oprócz debat, narad, konferencji nic ciekawego szefowie tych ugrupowań nie są w stanie zaproponować. Nie rozwiązują żadnych problemów. Ot zwykła partyjno-polityczna robota. Polowanie na elektorat rozpoczęte. DOLNOŚLĄZAK.
~ 1-12-2012 19:55
Taka jest prawda miliony poszły w błoto zapłacą za to podatkami mieszkańcy wszysrko dzięki z Zawile,który doprowadził do ruiny miasto tego nie da rady odwrócić.
~zdziwiony 1-12-2012 20:00
Panie @DOLNOŚLAZAK szkoda strzelać ślepą amunicją. Nikt nie ma prawa zabronić członkowi władz stowarzyszenia być jednocześnie członkiem jakiejkolwiek partii. Statuty NGO zwykle zapewniają wolność ideową i wszelaką inną. Co innego posługiwanie się niezgodną ze stanem faktycznym (formalno- prawnym) nazwą. Jeżeli jest to zaakceptowana przez KRS nazwa skrócona należy o tym poinformować, szczególnie jeżeli podmiot występuję jako reprezentant Polski w działaniach za granicą. Poselski Zespół Karkonosko-Izerski, nazwany kiedyś przez prezentera TVN "izraelskim"(czy ktoś to zauważył?) z racji składu nie należy nazywać tworem PO. Montowanie "aglomeracji" to też raczej próba podjęcia walki z Wałbrzychem i Legnicą o kasę UE w perspektywie lat 2015+,kasę niepewną jak wynik ostatniego "szczytu" UE.
~turysta 1-12-2012 20:06
Te wszystkie pochwalne peany na temat TIK piszą na tym forum Pik z Leszkiem pod różnymi nickami, ewentualnie także ich kumple z towarzycha (wzajemnej adoracji). A jaką mają wiedzę, można się przekonać choćby z postu o godz. 16:49 ("Mamy take same Karkonosze przedzielone na pół", bzdurne dane wyssane z palca, czy charakterystyczna pisownia nazw geograficznych ("Oświemcim")). Zawiła ignoruje ich, tak jak każdy rozsądny człowiek ignoruje oszołomów. Smutne jest to, że chłopaki - nie wzbudzając niczyjego zainteresowanie po naszej stronie gór - jeżdżą teraz robić nam wstyd po czeskiej stronie. Już sobie wyobrażam rechot Czechów, gdy Pik z Leszkiem nieudolną czeszczyzną opowiadają im o Kanionie Białej Łaby czy Bożynowych Skałach.
~ 1-12-2012 20:10
Cd. z 19:19. Szef dialogu społecznego. Biuro PO-partii w przyziemiach ratusza. Twój partyjny kamrat - dwuimienny Bicykl - kompromituje Ci partię, zamieszczając takie teksty. Wprowadź jakąś dyscyplinę partyjną. Na podstawie wpisów Leszka Z. wiarygodna staje się, myśl Lenina, że nawet kucharka może rządzić krajem. Leszek Z. jest wprawdzie tylko technikiem budowlanym ale kierowane przez niego Towarzystwo Karkonosko-Izerskie będzie rozwiązywało przez 20/30 lat problemy międzynarodowe wielobranżowego instytutu naukowego. Paranoja. Nie. Ten facet w to naprawdę wierzy i naprawdę zorganizuje kolejne konferencje. Wszak tematów ogrom. DOLNOŚLĄZAK.
~zdziwiony 1-12-2012 20:39
@DOLNOŚLĄZAK, każdy ma jakiegoś kamrata. O ile mnie pamięć nie myli bronił pan kiedyś podpięcie się Pałacu w Brunowie pod prezydenckie wyróżnienie Doliny Pałaców i Ogrodów. Nawet Jelonka zdjęła wówczas część tekstu z Brunowem bo przegięcie było ewidentne. Dla mnie nie ma znaczenia kto i z jakiej "opcji" przegina. Nie jestem obywatelem JG ani okolicy, ale jako Polak nie życzę sobie takiej reprezentacji jak IKTKN w choćby konsultowaniu transgranicznych strategii. Mało mnie też obchodzi czyjeś oficjalne wykształcenie bo musiałbym zanegować cały regionalny dorobek śp.T. Stecia. Obchodzą mnie upubliczniane informacje i zgodność z prawem i zasadami postępowania osób działających w sferze publicznej. Moje komentarze wynikają zwykle z poczucia łamania tych praw i zasad. Wiary w siebie nie tykam.
~ 1-12-2012 21:32
Do wszystkich .Gdzie pieniądze z turystyki ich po prostu nie ma taka wasza polityka głubców!!!!!
~Jeloneczka* 1-12-2012 21:37
Niestety... nie jestem zdziwiona niskim poziomem "dyskusji" komentujących... :(
~fico 1-12-2012 22:33
Jaki komentator, to taki poziom *.jeleniagora.vectranet.pl 82.139.*.* Widzę, że działania dwóch Panów z "niby" TIK, nie zyskują aprobaty. Rozumiem, że każdy może się pomylić, ale kopiowanie i dodawanie jednego członu nazwy po polsku, a drugiego po czesku jest śmieszne - "Bażynowe Skály". Jeśli Jelenia Góra takich specjalistów wysyła na międzynarodowe konferencje i dyskusje, to nie dziwię się, że efekty są takie jak każdy widzi. WSTYD
~turysta 1-12-2012 22:45
Wow, zdziwiony pojawił się także tutaj? I też się dziwi? Uważajcie na tego trolla, poprzednio już zaspamował dwa obszerne wątku swoimi wypocinami bez sensu, ładu i składu. Zdziwiony deklaruje, że tak strasznie go obchodzi "zgodność z prawem i zasadami postępowania osób działających w sferze publicznej", a także że jego komentarze "wynikają zwykle z poczucia łamania tych praw i zasad", ale tego, że jego kamraci z TIK łamią prawo praktycznie za każdym razem, ilekroć dotkną p...łów, to już nie widzi. Tak to jest - u obcych niektórzy zobaczą drzazgę, a u swoich nawet belki nie widzą. Albo inaczej: jak Kali łamać prawo, to dobrze, jak łamać prawo na szkodę Kalego, to źle. Kup se zdziwiony okulary, albo przeczyść te, co masz na nosie.
~turysta 1-12-2012 22:48
PS. A pomysł z wpisaniem pałacu w Brunowie na listę pomników historii jest bardzo dobry. Pałac piękny i pod względem historycznym jak najbardziej wykazuje ciągłość z pałacami w Kotlinie. Ale "zdziwiony" oczywiście musi wylać określoną porcję jadu, mimo że nie ma pojęcia o historii i walorach zabytkowych pałaców w regionie.
~turysta 1-12-2012 22:51
Jeloneczka pisze: "Niestety... nie jestem zdziwiona niskim poziomem "dyskusji" komentujących... :(". A 5 minut wcześniej sama napisała: "Do wszystkich .Gdzie pieniądze z turystyki ich po prostu nie ma taka wasza polityka głubców!!!!!" (ten sam adres IP). To ma być ten "wysoki" poziom? Ha ha ha ha ha!
~turysta 1-12-2012 22:53
A jeszcze wcześniej z tego samego IP: "Oni nas doprowadzą do samobójstw zgodnie z prawem Tuska.To jest Oświemcim!!!" Dzięki temu, że wyświetlają się adresy IP, trolli i spamerów można wychwycić w mig. A niektóre trolle są takie głupie, że tego nie wiedzą.
Biegaj 1-12-2012 23:02
O! @turysta - spamer i troll "wiadomo kogo" - obrażający każdego. Uważajcie na Niego - zawsze psuje dyskusje. :) Niedaleko mnie, ostatnio znów okradziono samochód moich Znajomych, którzy na wypoczynek przyjechali do Karpacza. Wstyd kogoś nawet zaprosić - nie wspominając o "ruchu turystycznym". Marzą się tu niektórym bogacze z euro w kieszeni. Może najpierw porządek z "własnymi" złodziejami czas zrobić. Poziom dyskusji - jak i Adwersaży (niektórych)... lub jak kto woli - poziom portalu. Region ma wiele do zaoferowania ale ludzie najmniej wymagają od siebie - a to oni wystawiają świadectwo nam wszystkim. TIK_TAKi jako spece od czegokolwiek - to w ogóle bez komentarza - żenada.
~Leszek Z 1-12-2012 23:55
aby coś wiedzieć co się dzieje w regionie - trzeba uczestniczyć w takich lub podobnych spotkaniach i tu dyskutować…dyskutować i dyskutować - dyskusja na forum internetowym jest tylko dla tych nieudaczników, którzy nic poza wymądrzaniem się nie potrafią zrobić. Trzeba wziąć urlop, zapłacić za podróż, stracić swój prywatny czas itd. Ale ci wszyscy piszący nie wiedzą co to jest publiczna dyskusja – to jest sztuka DIALOGU - polecam https://www.facebook.com/photo.php?fbid=447979165267045&set=a.447979081933720.108923.100001648973397&type=1&theater
~fico 2-12-2012 0:12
Niestety w naturze Polaków dyskusja nic nie daje. "Gdzie dwóch, tam trzy zdania". Dialog nie jest znany. Pyskówka - tak. Powiniśmy zakasać rękawy i ROZSĄDNIE budować od podstaw. Dyskusje nic nie dają. Sorry Leszku Z. i Krzysztofie P. wy nie budujecie. Łamanie prawa na początku, tworzy patologie. Takiej turystyki jaką Wy proponujecie nie akceptuje. Na budowaniu produktu turystycznego, trzeba się znać. Nie twierdzę, że ja się znam, ale Wy na pewno nie.
~Jeloneczka* 2-12-2012 1:02
@turysto... nawet na adresach IP trzeba się znać ;)))))))
~Stasiek 2-12-2012 2:47
aha , ahaaaaaa a susel wszystko zawija pozniej w sreberka ....
~ 2-12-2012 8:23
Nieudacznicy:) Powiem tak dyskusja dla samej dyskusji i to jeszcze dyskusja pod protektoratem Zawiły siedzącego na plecach jest jak jego czerwony sweterek. Z tym skompromitowanym politykiem to nie wypiłbym nawet herbaty ,a co dopiero dyskutował o czym mianowicie z nim można dyskutować o tym jak jego zona siedzi w muzeum karkonoskim i o czerwonym sweterku, który świeci się przed kamerami jak psu...
~zdziwiony 2-12-2012 9:47
@LeszekZ niektórzy tu piszący wiedzą co to dyskusja publiczna i nawet odróżniają od niej pojęcie konsultacji społecznych, dlatego też nie godzą się na swoisty monopol pana organizacji na tym polu. Trochę pokory. Gdyby regionalne wydarzenia dot. Karkonoszy oceniać na podstawie relacji Jelonki można pomyśleć, że poza -no właśnie jak brzmi oficjalna nazwa pana Towarzystwa- nikt na tym polu nie działa.Tymczasem oprócz samego PTTK jest na terenie JG jeszcze kilka zarejestrowanych stowarzyszeń skupiających Przewodników Sudeckich. Jest prowadzące działalność naukową, edukacyjną i wydawniczą Tow. Przyrodnicze itd itp. Niech pan lepiej sprawdzi w swoim statucie czy współpraca z nimi nie jest jednym z celów Waszego działania. Jeżeli nie, warto to dopisać. To czy oni chcą z Wami działać to inna bajka
~ 2-12-2012 12:07
Na początku informuję... wpis z godz. 08;23 to nie moje dzieło i absolutnie się z nim nie zgadzam! Teraz moje przemyślenia..;-) panie Leszku swoim wpisem z godz. 23;55 trafił Pan w sedno! Myślę też, że w życiu warto robić swoje i nie przejmować się (trzeba to nazwać po imieniu) głupią krytyką. Pasja w życiu to jedno z najwspanialszych rzeczy jakich można doświadczyć. Życie bez pasji jest jałowe... Myślę, że w T.I.K Robicie dobrą robotę! Róbcie dalej swoje, a na krytykę nie zwracajcie uwagi, bo krytyka jedynie ta konstruktywna wnosi coś dobrego do sprawy! Pewne ofiary losu nawet nie otarły się o sedno sprawy w swoich zacietrzewionych, pełnych zazdrości oraz frustracji wpisach. Tak to już jest, że obelgi zawsze są wrzaskliwe i agresywne, a pochwały ciche i subtelne... Ps. Tylko GÓRY...
~Januszz 2-12-2012 15:31
Za dużo trolli na tym forum. Niejaki "Biegaj" i "zdziwiony" to jedna i ta sama osoba - raz pisze jako zalogowany, raz bez logowania. Zawsze gdy jeden się pojawia, to pojawia się i drugi - nawet w dyskusjach sprzed kilku dni. IP *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) to - wbrew jego zapewnieniom - oczywiście jedna i ta sama osoba. Zawsze broni Leszka i także w tej dyskusji jest TYLKO JEDNĄ OSOBĄ, która go broni (poza samym Leszkiem). Zapewne jakiś jego kumpel z TIK. Jeloneczka*? Bez komentarza. Pokazała, że sama nie zna się na adresach IP, skoro dała się złapać w spamowaniu jak dziecko. Z KIM TU ROZMAWIAĆ O TURYSTYCE??? Z SAMYMI TROLLAMI? Ale czemu tu się dziwić - tam, gdzie pojawia się Leszek z kompanami, tam trudno o uczciwość.
~Januszz 2-12-2012 15:36
PS. Teraz czekam na kubły pomyj ze strony wymienionych wyżej trolli. Ich odzew będzie świadectwem, że moja diagnoza trafiła w sedno.
~CKiRK 2-12-2012 15:50
Bardzo przykre jest że Pan Zbyszek Leszek zamiast zajęcia się jakimiś nowymi pomysłami, zajmuje się bezpodstawnym krytykowaniem projektów innych. Przypomnę że działa jeszcze jedna organizacja z podobnymi do TIK celami, nazywa się Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy. Ta organizacja nie bawi się w tanią promocję i biesiady z kuflem w ręku tylko realnie działa. Obecnie przygotowujemy kilka nowych projektów, prowadzimy rozmowy z KPN, prywatnymi inwestorami oraz z Ministerstwem Gospodarki i Ministerstwem Środowiska.Nie rozmawiamy natomiast z zarządzającymi obecnie władzami miasta Jelenia Góra gdyż jest to pozbawione celu i sensu. Szkoda czasu. Pan Marcin Zawiła i jego pracownicy nie prowadzą żadnych projektów pobudzenia turystyki w Jeleniej Górze i KOMPLETNIE się tym nie interesują.
~Jeloneczka* 2-12-2012 16:53
To post dla "znafców" zasad adresów IP - drogie dzieci, zwróćcie uwagę na gwiazdeczki w tych adresach... i ruszcie troszeczkę główką ;D ~Januszu i tym podobne trolle przyjmijcie do wiadomości raz na zawsze, bo nie będę się powtarzać... mam tu zarejestrowany nick, ale nie chce mi się logować więc ostanio w 100% procentach piszę pod nickiem ~Jeloneczka*. Poprzednio pisałam pod ~Jeloneczka, ale troll o wulgarnym nicku mi go zablokował. I to by było na tyle... amen...
~Januszz 2-12-2012 17:43
Jasne, te kilka postów w odstępie 5 min., pisane z tego samego hosta i adresu IP, to oczywiście przez przypadek. Jeloneczka*, nie mierz inteligencji innych własną miarą. Nie dość, że jesteś trollem, to jeszcze wyjątkowo nieudolnym. Skoro odezwałaś się na mój post o trollach, to widać nie pomyliłem się co oceny twoje osoby. Jeśli zablokowano ci konto, to na pewno też nie przez przypadek, musiałaś nieźle nabroić.
~ 2-12-2012 18:20
Januszu mylisz się w całej rozciągłości... Mimo wszystko, życzę Ci wszystkiego dobrego. Szkoda czasu na takie spory... Pozdrawiam :-) Ps. Radzę się zastanowić nad tym co pisze Jeloneczka, bo ma rację! Gwiazdki to dalsza ukryta część IP. Ktoś kto tego wciąż nie może zrozumieć, sam sobie wystawia świadectwo...
~ 2-12-2012 18:24
Trol jest trolem.Prawda jest taka,że Janusz gadasz głupoty.Powiedz jak ludzir mają żyć.My góry zobacz jak robią to Czesi.Jesteś cieńki Bolek Jsnuszu.
~abc 2-12-2012 19:25
Januszz pisze prawdę. Te same trolle nadają praktycznie we wszystkich wątkach poświęconych turystyce, pod różnymi nickami. Ich IP znam już prawie na pamięć. Prawdopodobieństwo, że w ciągu 5 minut ktoś inny napisze posta z tego samego hosta i z taką samą połową adresu IP jest praktycznie ZEROWE. O czym może świadczyć także fakt, że nikt inny z takim samym IP nie odezwał się więcej w tej dyskusji, a gdyby to był ktoś inny, to na pewno by jeszcze zabrał głos. Nie dość, że to są trolle, to jeszcze kłamcy! I jak tu z kimś takim rozmawiać o turystyce, skoro kłamstwo mają we krwi?
~do abc 2-12-2012 20:17
Tere fere :-) a Rysiek z Klanu dalej swoje ;-)
~ 2-12-2012 20:21
Do CRiRK.Tomku choć z nami po Karkonoszach to je zrozumiesz.Zza komputeta niczego nie załatwisz w tym przypadku trzeba być praktykiem jak Z.Leszek i K Pik.Trzeba znać te góry.
~do 20:21 2-12-2012 20:38
A to kto? Pik czy Leszek nadają z telefonu? Głupszych pomysłów na zmianę IP nie znacie?
~ 2-12-2012 20:41
A Karkonoszy nie trzeba rozumieć, tylko je znać. Której to cechy na pewno nie mają nasi dwaj forumowi "animatorzy" turystyki, mnożący się za "komputetem", żeby czasem nie wyszło, że jedynymi osobami, które ich popierają, są oni sami.
Biegaj 2-12-2012 21:45
A Pan @Januszz jak zwykle wypowiada się "w temacie".. (?) Jak zwykle ma złudzenia, że coś "wie" :) i jak zwykle "razem z @turysta..haha:) Nawet zdań w różnych wątkach używa tych samych - zapewne ma przygotowane. Przez kogo?:) - - - do CKiRK - niewątpliwie poziom w jaki Jagniątków podnosi kwestie walorów krajobrazowych, kulturowych itd.. swojej okolicy jest dużo bardziej atrakcyjny w odbiorze niż Panów P. i L. - niemniej do kolejki nikt mnie nie przekona. :) Ani w Waszej wersji ani w wersji, tfu, "bożynowych skał" pana P.
~do Biegaj 2-12-2012 21:53
"Zdziwiony" vel. "Biegaj", nie zapominaj, że ty jesteś tu największym trollem. A jak zapomnisz - zawsze ci przypomnimy. A jak zapomnisz swojego kolejnego nicka - też przypomnimy. Co do kolejki - nikogo nie obchodzi twoje zdanie, bo ciebie nawet na przejazd w torbie w wagoniku bagażowym nie będzie stać. Więc biegaj pod górkę, panie Biegaj vel. zdziwiony vel. jeszcze inne nicki.
~zdziwiony 2-12-2012 23:00
celem etatowych trolli w wątku, o którym wspominają http://www.jelonka.com/news,single,init,article,42951 było utrudnienie przypomnienia opinii publicznej tej uchwały Rady Miejskiej z 2008 r.!!!: https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:JSPVNaHDJ2UJ:bip.um-jeleniagora.dolnyslask.pl/plik.php%3Fid%3D1166+powi%C4%99kszenie+karkonoskiego+parku+uchwa%C5%82a+333&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESi6qNBwlQSqFVsikMO1rs8ZR5pBHy_sRvMC3TfI4hNmRzNWE-lg4taYK9xIw9YVUl3ghgeBz-jkVxOkXPq9SMULHM-BiaZx0FYtm9MovQKvE3_r7FndY8ASi8OhcTmMA_VO6hme&sig=AHIEtbQzMBft4265oetaqIFVBXgcLJJLkg
~zdziwiony 2-12-2012 23:03
Dla bardziej zainteresowanych dodam jeszcze załącznik z wykazem działek (jak sobie wtedy trolle winszowali: https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:THHHi6cLIcUJ:www.bip.um-jeleniagora.dolnyslask.pl/plik.php%3Fid%3D1193+uchwa%C5%82a+333+20+12+2008+rady+miejskiej+jelenia+g%C3%B3ra&hl=pl&gl=pl&pid=bl&srcid=ADGEESgKzlko3Ln1I7KJ3pdXByoiYFcgUd45y5E0EVce9O-bJNy4zflQw6jpL36UIJvj2wh1JJXNgxuEWZlYAuTZkQ2qZ0I-0B6b9umzV0woaQS0Dn9E5t6FS4o7IsazAeuBfTd2sOGS&sig=AHIEtbRwzXsU1Y_I2HUs0lEKmcxlMbxnrw
~Jeloneczka* 2-12-2012 23:11
@zdziwiony oszalał :(
~zdziwiony 2-12-2012 23:26
Niestety, dla ludzi mieszkających w Kotlinie Jeleniogórskiej to oszalała Jelonka, opatrując bzdurnym tytułem informację UM mającą przysłonić praktyczny brak konsultacji społecznych, wymaganych ustawowo w tej sprawie. Ja mogę sobie pozwolić na szaleństwo. "Szaleństwo" Waszych władz to już tylko wasz problem.
~Do zdziwionego 3-12-2012 0:27
Zdziwiony, podaj jeszcze wszystkie uchwały Rady Miejskiej z bieżącego roku. A najlepiej od razu wybierz się do psychiatry, jak myślisz, że ktoś będzie czytał twoje linki.
~ 3-12-2012 7:33
Zdziwiony jestem, że tak głupio się zachowuję...
~zdziwiony 3-12-2012 8:38
tp83.26, linków się nie czyta, je się otwiera. vectra78.88, czemu nie dziwi Cię zachowanie tych, którzy pierwsi, poza tematem, wrzucili swoje oceny z innych wątków. To proszę bardzo, jeżeli nie przekracza to Waszych możliwośc,i otworzyć sobie jednocześnie te 3 linki i ustawić 3 okna obok siebie. Taki układ "kart" mówi wszystko o tym, jak Was traktują. Na koniec,wracając do tego "artykułu" powiem, że równie dobrze w dyskusji o strategi 20-30. letniej mogli polską stronę reprezentować kosmici. Oczywiście lepiej medialnie wystawić "swoich krasnali", rzucić ludziom spoconych i napiwionych cyklistów na pożarcie i przy okazji zbadać nastroje opinii publicznej. Uważaj pan Panie Leszek na swoich partyjnych kamratów. Chyba, że już pana zatrudnili i dokarmiają, to się wstydź. Dziki Zachód kowboja JP
~fico 3-12-2012 9:58
Zdziwiony ma rację. Na "publiczne dyskusje" wysłać kosmitów. Lepiej kosmitów niż pseudo fachowców z TIK-Taków. Mniej wstydu. TIK-Taki to samonakręcający się twór. Gdy jeden się odezwie, po chwili następni go chwalą. Zdarza się, że jest o jedna i ta sama osoba.
~polecam - 3-12-2012 10:52
Szanowni Państwo, rozwój turystyki jest priorytetowym obszarem determinującym rozwój gospodarczy naszego regionu, z tego też względu Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego ma przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie w ramach konsultacji społecznych, dotyczące obszaru turystyki w projekcie Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do roku 2020, które odbędzie się w Jeleniej Górze w dniu 13 grudnia br. w auli Uniwersytetu Ekonomicznego przy ul. Kochanowskiego 8. Szczegółowy program spotkania znajduje się poniżej. W czasie spotkania przedstawione zostaną główne tezy i założenia projektu SRWD warunkujące dynamiczny i konsekwentny rozwój Dolnego Śląska oraz wykorzystanie szans rozwojowych także po 2020 roku.
~OBIEKTYWNY 3-12-2012 13:44
@Zdziwiony, bardzo dobrze, że wrzucili oceny, które jak widać okazały się prawdą, i ostrzegli wszystkich przed tobą. Teraz ty sam pokazujesz, że masz problemy natury... hmm, sam sobie dopowiedz. Ja tylko tobie przypomnę, że od ich rozwiązywania są psychiatrzy, a nie publiczne fora. Nie widzę powodów, dla których inni mieliby czytać śmietnik, który ty robisz za każdym razem swoją obecnością.
~ 3-12-2012 20:29
Do fików, zdziwionych, biegaczy itp. Może spotkajmy się 13-go grudnia? Może w końcu pogadamy twarzą w twarz... Piszecie się na to? Może dowiemy się dla kogo ważne są góry, a dla kogo tylko internetowa pyskówka! Ps. Byłem dziś w tym Vchlrabi... fajne miasteczko, a klimatyczny browar po prawej stronie jadąc od Szpindlera to już mistrzostwo świata :-) Do zobaczenia trzynastego.., mam nadzieję...
~ 3-12-2012 20:32
Niestety nie ma lepszych ,którzy znają całe Karkonosze,Góry Izerskie i Rudawy Janowickie jak Krzysiek Pik i Zbigniew Leszek świadczą o tym tegoroczne udokumentowane publikowane zdjęcia na facebooku. Nikt z Was nie może pochwalić się takim dorobkiem publicystycznym i fotograficznym. Żeby mieć taką wiedzę trzeba wielokrotnie być w Karkonoszach. Oni widzą turystykę od kuchni i wiedzą jak z niej żyć. Zazdrość i ignoracia to inne aspekty sprawy i problem osób ustawicznie oczerniających Zbyszka i Krzyśka na forum .Myślę,że jest to podłoże psychiczne. Serdecznie jeszcze raz zapraszam na spotkanie o 13 grudnia o godz 9 do auli przy ul Kochanowskiego 8.Tam będą Krzysiek Pik i Zbigniew Leszek.
~Biker 3-12-2012 22:13
Przestań już smędzić, Pik. O tym, jak Tik-Taki mają mała wiedzę o Karkonoszach, świadczy, że nawet nie potrafią napisać poprawnie nazw geograficznych. "Vchlrabi"? Gdzie to jest? Nie znalazłem na mapie. Tak jak Kanionu Białej Łaby, Bożynowych Skał, Jeleniogórskich Karkonoszy i wielu innych miejsc. Natomiast pchajcie się z buciorami wszędzie jako pierwsi. Oby 13 grudnia nie był dla was pechowy. Zresztą kto przyjdzie na spotkanie z wami? Wy dwaj, parę Tik-Taków i cztery obsrane muchy. Potraficie tylko sie kompromitować. Wszyscy bikerzy z Jeleniej i okolic śmieją się z was. Fajnie tak być pośmiewiskiem na cały region?
~zdziwiony 3-12-2012 22:17
Nie wystarczy nick "OBIEKTYWNY" trzeba jeszcze zobaczyć kto, kogo i za co obrażał zanim włączyłem się do tamtej dyskusji. Nie zacząłem też od oceny ich zachowania tylko wypowiadałem się na temat. Jak prawdy rzucane przez np.@Januszz id83.26.*:" Kilka lat temu nikt jeszcze nie myślał o takich rzeczach, nawet władze miasta były zupełnie inne" ma się do wklejonego tu linka z uchwałą rady z 2008 r. też można obiektywnie ocenić. Na podstawie załącznika do tej uchwały można też obiektywnie ocenić czy słusznie potraktował on kogoś z AE.jgora.pl słowami:"A "fachoffcowi" z Akademii Ekonomicznej proponuję podszkolić się w temacie, to skandal, że na uczelniach zatrudniają takich ignorantów" Zbieżność Waszych pocz.znaków id mało mnie obchodzi, ale nieobiektywnych osądów zastanawia. Prawda bywa nudna:(
~do bikera 3-12-2012 22:27
No widzisz bikerze, bo Twój problem polega na tym, że znasz te tereny jedynie z mapy! Wsiądz chłopie w auto dojedz do Harrachova potem dalej w kierunku Pragi. Parę kilometrów za Harrachovem przy niebieskiej stacji paliw skręcasz w lewo i drogą nr 14 dojedziesz do Vchrlabi.
~ 3-12-2012 22:36
Widać bikerze że totalny tchurz z Ciebie! dopiero teraz widać kto naprawdę wart jest szacunku i zaufania... Ty nadal będziesz krył się w zakamarkach internetu... Ja na sto procent się tam wybiorę bo to dla mnie bardzo istotny temat!!! Wszyscy którzy tam będą to ludzie z klasą, a cała reszta na zawsze pozostanie zkokompleksionymi dziecmi internetu. Macię jaja i trochę inteligencji, aby się odnaleś na tym spotkaniu??? Jesli tak to do zobaczenia...
~fico 3-12-2012 23:07
Biker ma rację. Internauta z IP *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) co to wszystkie rozumy pozjadał i innych uczy jak kreować turystykę jest w tej dziedzinie dyletantem. ZEREM. Jak można dwukrotnie napisać niepoprawną nazwę miasta, mimo, że "biker" zwracał uwagę. Może, to nowe nazewnictwo TIK - taków. *.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.*) Cytuję Ciebie: "Vchlrabi... fajne miasteczko, a klimatyczny browar po prawej stronie jadąc od Szpindlera" Do jednej nazwy nie będę się czepiał, bo niepotrafisz napisać czeskiej nazwy, ale dochodzę do wniosku, że coś z Tobą jest nie tak. Jadąc w dół browar jest po lewej stronie. Strony też mylisz. Co do posiadania jaj, to Tobie one chyba ugniatają rozum, a o inteligencji Twojej już nie będę pisać. TIK - tak, TIK - tak, TIK - tak, czas już na Was.
~zdziwiony 3-12-2012 23:37
@fico nie wziąłeś pod uwagę rzadkiej umiejętności lub czasem konieczności jazdy tyłem :) Możliwa jest też jazda jakimiś tajnymi ścieżkami dla "tchurzy", ale ja osobiście nie poznałem jeszcze dróg tego gatunku.
~Biker 4-12-2012 1:07
Zdziwiony, ty tak zawsze bredzisz nie na temat? To odnośnie twoich żenujących wypocin na temat uchwał i Akademii Ekonomicznej. Dziw się w takim razie dalej, że ktoś wysuwa pod twoim adresem oceny nie takie jak byś chciał albo wysyła do psychiatry. Puknij się w łeb i przeczytaj najpierw choćby tytuł artykułu, a potem pisz. Co do Pika-TIKa, to widzę, że moja opinia trafiła w sedno, skoro tak zabolało. Jedź sobie chłopcze na tym jowelku do tego Vchrlabi, najlepiej przez Bożynowe Skały i Kanion Białej Łaby i nie zawracaj ludziom głowy. Wypijesz sobie piwa, a nawet niejednego jak dowodzisz w tym wątku: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,43391. I będziesz szczęśliwy. Bo co ty dziecko masz oprócz jowelka, piwa i kilku standardowych wyzwisk wklepywanych na forach?
~ 4-12-2012 2:57
Widziałam świetną strhttps://www.facebook.com/krysztof.pikonę o Karkonoszach polecam
~ 4-12-2012 7:59
Tak myślałem... Kiedy jest świetna okazja do osobistego spotkania i normalnej przyjaznej rozmowy o dematach bliskich sercu to nawet słowa o tym zaden fiko, biker, ani zdziwiony nie był łaskawy nadmienić... Możecie sobie pisać nawet setki razy na Jelonce pod osłoną netu, ale to dowodzi tylko jednego! Nie istotny jest dla Was temat turystyki , a jedynie bezsensowne pyskówki i ataki na forum Jelonki. Teraz dobitnie widać kim jesteście... Pewne jest, że przed klawiaturą jesteśćie alfą i omegą... a na spotkaniu 13 grudnia nie mieli byście gdzie uciec.., tam trzeba by było rozmawiac jak normalni ludzie, tam dopiero prawda wyszła by na jaw z kim mamy do czynienia i jakie z Was szaraki... Ten kto bedzie obecny na spotkaniu udowodni, że naprawdy wart jest zaufania! Ps. a browar jest po prawej!!!
~ 4-12-2012 8:29
Jadąc od szpindlera droga chyba 295 browar jest zdecydowanie po prawej stronie. Dobrze to wiem bo z Gwidonem czyli autorem wpisu 07:59 pilismy tam w towrzystwie slicznych i przemilych dwoch Czeszek wspaniale piwko, nie jeden raz:-) Gwidon daj spokoj, szkoda czasu na dyskusje z tymi tchurzami.
~fico 4-12-2012 9:51
"03-12-2012 20:29 |*.jeleniagora.vectranet.pl (78.88.*.* ....Byłem dziś w tym Vchlrabi... fajne miasteczko, a klimatyczny browar po prawej stronie jadąc od Szpindlera" Owszem kiedyś tak było, ale jeśli jechałeś tego dnia jak piszesz, po LEWEJ stronie miałeś BROWAR - PIVOVAR HENDRYCH z pensjonatem i knajpą (nie można go przeoczyć nawet po pijaku), a dalej po prawej Twój MINI-BROWAR. Jeśli tego dnia jechałeś, to jednak pewnie inną drogą przez Harrachov i też palnąłeś gafę "Parę kilometrów za Harrachovem przy niebieskiej stacji paliw skręcasz w lewo i drogą nr 14 dojedziesz do Vchrlabi". Te Twoje parę kilometrów to tylko 1,9 km. Mijasz się z prawdą. Nie jesteś WIARYGODNY. Tylko potrafisz się CHWALIĆ. Dialogu z Tobą prowadzić nie będę, bo się do tego nie nadajesz. PS. Czeszki były niewidome?
~zdziwiony 4-12-2012 9:55
@Biker, odpowiedź była dla pseudo obiektywnego. Nie musiałeś czytać. Miejsca na komentarze w temacie przez to nie zabrakło. Oczywiście lepiej żebyś rozumiał jak spamowane są dyskusje, w których pojawiają się niewygodne dla kogoś fakty. Pojawienie się zaproszenia na konsultacje społeczne, będące częścią postępowania administracyjnego, w formie komentarza w pewnym miejscu tej "dyskusji", też o czymś świadczy. @vectranet 78.88. konsultacje społ. to nie jest "świetna okazja do osobistego spotkania i normalnej przyjaznej rozmowy o dematach bliskich sercu", zadbaj lepiej o właściwy zapis wypowiedzi na tym spotkaniu aby Twoje pomysły nie obróciły się w nicość.
~CKiRK 4-12-2012 13:22
Bardzo to przykre, że pan Pik tak pisze o przyjaznej rozmowie i deklaruje swoją chęć spotkania z oponentami, a nawet nie ma odwagi się podpisać na tym forum imieniem i nazwiskiem. Za to zalewa forum spamem pod różnymi nickami i pisząc z różnych sieci, przeważnie składającym się głównie z inwektyw wobec oponentów. Co mają deklaracje pana Pika do jego rzeczywistego zachowania? Pan Pik od jakiegoś czasu boi się występować pod własnym nazwiskiem, ale przed zalinkowaniem swojej strony nie ma już zahamowań, czego przykład mamy kilka postów wyżej. Nasze Stowarzyszenie tym się różni od TIK, że zawsze występujemy pod własną nazwą, a przy tym prowadzimy rozmowy w sposób rzeczowy i przyjazny. Nie ma u nas miejsca na wzajemne obrażanie innych anonimowo na forum. Może to jest klucz do sukcesu?
~Januszz 4-12-2012 16:25
Zdziwiony, ty już dawno temu powinieneś był zmienić nicka na "pomylony". Aż żal czytać twoje bredzenie, zawsze nie na temat i rozwlekłe jak rozgotowany makaron z wietnamskiego bazaru.
~ 4-12-2012 18:34
Uuuuu... Roberto, podpadłeś ;-) nie wiem czy Pamiętasz, ale Czeszki miały być tajemnicą :-) Co do zdziwionego fikusa, to Masz Robercie rację.., szkoda czasu! Pozdrawiam :-)
~hmm 4-12-2012 21:30
Wiadomo powszechnie, że Czeszki są dużo brzydsze o Polek. Ale cóż, jak kogoś nie stać na szynkę, to trzeba zadowolić się kaszanką z bazaru. Przynajmniej teraz wiadomo, dlaczego niektórych stałych bohaterów na tym forum tak ciągnie w czeskie Karkonosze...
~inaczej... 5-12-2012 0:22
Czytam te komentarze i nasuwa się taka myśl. Niech panowie wydadzą nowy przewodnik po Karkonoszach z mapami, na których będą zaznaczone wszystkie karczmy piwne w okolicy, tylko zastanówcie się po której znajdują się stronie , tak aby nie było rozbieżności. Na pewno taki przewodnik, rozejdzie się jak świeże bułeczki :)))
~Pikolog 5-12-2012 2:52
O ile będą poprawne adresy, w co wątpię.
~zdziwiony 5-12-2012 8:56
@Pikolog (nick bliski memu sercu), jak adresy nie będą poprawne, Jelonka napisze, że Towarzystwo XY aktywnie włączyło się do walki z alkoholizmem na szlaku. Ze swej strony współczuję korektorowi z wydawnictwa, które podjęło by się wydania tego "dzieła".
~Pikolog 5-12-2012 15:07
Widzę, że ty zdziwiony byłbyś pierwszy, który skorzystałby z takiego przewodnika. Teraz już nie dziwi fakt, że takie głupoty wypisujesz na forach.
~zdziwiony 5-12-2012 23:39
@Pikolog, coś Ci się, bez urazy, pomyliło. Chyba za dużo tekstów Pika czytasz. Przy tej lekturze trzeba zachowywać BHP :)
~Pikolog 6-12-2012 0:15
To właśnie tobie wiecznie wszystko się myli, zdziwiony-pomylony. Na przykład bezsensowne teksty, które wklejasz nie wiadomo skąd. Co ty ćpasz, że masz taką jazdę?
~zdziwiony 6-12-2012 9:06
@Pikolog, zwykle otwarcie linka wystarczy by wiedzieć skąd tekst pochodzi. Aby zrozumieć sens jego wklejenia, trzeba wpierw zrozumieć do czego lub czyjej wypowiedzi czy pytania się odnosi. Ze swoimi uwagami stajesz się raczej "Pikonaśladowcą" jak "Pikologiem", niestety.
~Beatrycze 6-12-2012 14:04
Zdziwiony, jak długo jeszcze będziesz trollował i spamował forum? Powiedziałeś już po trzykroć wszystko co można na ten temat powiedzieć. Bardzo proszę, nie zanudzaj nas więcej.
~zdziwiony 6-12-2012 21:15
@Beatrycze, może coś na temat bo przynudzasz z tym "trollował i spamował"
~ 6-12-2012 21:55
Zdziwiony, kto przynudza, ten przynudza... Co drugi wpis w tym wątku jest twój, a każdy tak samo "błyskotliwy"...
~zdziwiony 7-12-2012 0:37
Wpierw naucz się liczyć w zakresie raz - dwa, a jeżeli chcesz zabłysnąć lepiej zmień stronę na bardziej aktualną, najlepiej w tematyce "pobili go i uciekł" czy o jakimś dachowaniu albo wjechaniu w płot. Tam zapewne nie będziesz się nudził.
~ 7-12-2012 1:24
No właśnie zdziwiony sam nie potrafisz liczyć. Nawet do dwóch. Na 10 ostatnich postów 5 jest twoich. I co, spamerku?
~zdziwiony 7-12-2012 11:16
tpnet83.6. umiesz liczyć tylko do 10. Na 16 ostatnich postów też jest 5 moich. A'propos spamowania: co napisałeś na temat ?
~do zdziwionego 7-12-2012 13:40
Zdziwiony, nie bierz się za wyższą matematykę, gdy nie znasz podstaw. Tam też są twoje posty, tylko pod innymi nickami. No i nie zarzucaj komuś czegoś, co sam od dawna robisz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Trwa nabór do Straży Granicznej

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
886
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%