MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Zimowisko nie tylko na ślizgawce

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:21
Autor: TEJO
Fot. tejo
Trzysta par łyżew i darmowy dostęp do lodowiska, które ma być otwarte w piątek przy ulicy Różyckiego na osiedlu Zabobrze: oto zimowa niespodzianka dla młodzieży i dzieci rozpoczynających ferie.

O ślizganie się gratis podczas przerwy w nauce zadbał prezydent Jeleniej Góry, Józef Kusiak. Miasto zapłaciło dzierżawcy terenu w znanym dołku na rogu Różyckiego i Ogińskiego za użytkowanie lodowiska w godzinach 10-14. Do dyspozycji amatorów jazdy na łyżwach będzie barek z ciepłymi napojami i potrawami.

W pozostałym czasie za uroki ślizgania się trzeba będzie zapłacić. Lodowisko będzie oświetlone. Pozostanie otwarte do ostatniego klienta.

Inne lodowisko już funkcjonuje na terenach kortów przy ulicy Noskowskiego. W czwartek kolejny śliski teren powstał na zapleczu Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Skłodowskiej-Curie 13.

Międzyszkolny Ośrodek Sportu udostępni na czas ferii młodym ludziom halę przy ulicy Złotniczej oraz salę przy ul. Skłodowskiej. – Atrakcji nie zabraknie: codziennie będą w tych obiektach rozgrywane zawody w różnych dyscyplinach – zapewnia Franciszek Zenon Brykner, dyrektor MOS. Chętni będą mogli obejrzeć trening piłkarek ręcznych „Jelfy”.

– Szczypiornistki zaproszą do zabawy z piłką zainteresowanych tą dyscypliną sportu – zapewnia dyrektor Brykner.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~zbyszek muczynski 13-01-2006 8:26
szukam chetnych do gry w hokeja. zapraszam wszystkich na naturalne lodowisko na stawie w Parku Norweskim w Cieplicach. Jesli na jednym z opisanych w artykule lodowisk gracie regularnie z kims w hokeja to tez dajcie znac - chetnie sie dolacze! leniwiec77@hotmail.com 0607 685 937
~eyden 13-01-2006 13:31
Jak nie było nigdy lodowiska, tak teraz powstały trzy. Szkoda, że tak słabo jest sprawa nagłaśniana. Może od teraz lodowiska będą powstawały u nas regularnie co sezon i nie trzeba będzie jeździć aż do Karpacza, czy Szklarskiej Poręby.
~Gix 13-01-2006 19:50
Witam-też bym sie pisał na jakis meczyk w hokeja -może na Noskowskiego? fajne miejsce i można się z właścicielem dogadać
~ Waldek J 15-01-2006 11:09
Lodowisko w " dołku " raczej tylko teoretycznie w godz 10 14 jest za darmo - brak informacji ,że w tych godzinach śllizgamy się za friko !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jest wykonawca remontu zabobrzańskiego zameczku  

Komu przeszkadza społeczna lodówka?

Finał remontu drogi

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
516
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%