MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zimowe wakacje na powtórki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 2 lutego 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angela
Fot. Angela
Jak się okazuje ferie to dobry czas nie tylko na odpoczynek, ale również na nadrobienie zaległości i wzbogacenie swojej wiedzy. Bezpłatną pomoc swoim uczniom w okresie zimowego wypoczynku oferuje m.in. jeleniogórski „Mechanik”. Dzięki realizowanemu w szkole programowi uczniowie zawodówki mogą podciągnąć się z matematyki, języków czy innych przedmiotów.

Program „Modernizacja kształcenia na Dolnym Śląsku”, w ramach którego z pomocy skorzystają m.in. uczniowie szkoły zawodowej w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” jest realizowany w większości szkół na całym Dolnym Śląsku od listopada minionego roku.

– W projekcie bierze udział 135 z całego Dolnego Śląska. Całym programem kieruje wałbrzyskie Centrum Informacji Zawodowej. Każda ze zgłoszonych szkół musiała napisać program rozwojowy i na podstawie tego programu szkołom były przyznawane odpowiednie ilości godzin do różnego typu zajęć. Uczniowie szkół zawodowych uczący się we wszystkich zawodach mogą rozwijać tzw. kompetencje kluczowe. Dodatkowe godziny uzyskała branża mechaniczna oraz turystyczno-handlowa-gastronomiczna – mówi Wanda Kozyra, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”.

Te branże w ramach programu realizują zajęcia wyrównawcze. W okresie ferii nauczyciele umawiają się z grupami chętnych osób, które nie tylko mają zaległości w nauce, ale też chcą rozwijać umiejętności i wzbogacać swoją wiedzę z matematyki, przedsiębiorczości, języków angielskiego i niemieckiego.

Oprócz tego przez cały okres realizacji projektu uczniowie mają zapewnione doradztwo zawodowe i opiekę psychologiczną. W późniejszym czasie będą też mogli uczestniczyć w wycieczkach, stażach oraz w forach zawodowych.
– Zajęcia te są prowadzone w celu niwelowani różnic w szkolnictwie zawodowym. Naszej szkole na cały okres trwania projektu, który potrwa do końca kwietnia przyszłego roku, przyznano około 1500 godzin – mówi szefowa „Mechanika”.
Pieniądze na realizację projektu pochodzą z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Strukturalnego, Kapitału Ludzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

WORD w Jeleniej Górze... jest zagrożony

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Dzień Patrona w Lemie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~p 2-02-2010 14:07
– W projekcie bierze udział 135 z całego Dolnego Śląska.
~~maturzysta~ 2-02-2010 16:12
już widzę jak uczniowie z "mechanika" podczas ferii biegną do szkoły uczyć się... "Oprócz tego przez cały okres realizacji projektu uczniowie mają zapewnione doradztwo zawodowe i opiekę psychologiczną" - to już tam pomocy psychologa potrzebują.?.:-))) -pozdrawiam maturzystów 2010!
~~maturzysta~ 2-02-2010 16:15
już widzę jak uczniowie z "mechanika" podczas ferii biegną do szkoły uczyć się... "Oprócz tego przez cały okres realizacji projektu uczniowie mają zapewnione doradztwo zawodowe i opiekę psychologiczną" - to już tam pomocy psychologa potrzebują.?.:-))) -pozdrawiam maturzystów 2010!
~asassello 2-02-2010 16:56
brawo MECHANIK, doskonały pomysł i pomoc dla młodych i ambitnych uczniów!
~rodzic1 2-02-2010 18:25
Pięknych czasów dożyliśmy. Za lenistwo nagradzamy dodatkowymi lekcjami. A do odśnieżania Jeleniej Góry zagonić nieuków.
~absolwent 2-02-2010 20:03
Pozdrowienia dla P. Kozyry :)
~absolwent2001 3-02-2010 6:58
Coś mi tutaj nie pasuje... Mechanik przechodzi jakąś metamorfozę!!?? Jeszcze nie dawno, uczniowie w normalny dzień nie chodzili do szkoły... a co dopiero w ferie!! No chyba, że mieli jakieś godziny do odpracowania na rzecz szkoły... :) Fajne czasy były...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krokusowe lekcje jazzu

Zbierali kasztany i żołędzie, by pomóc zwierzakom

W SP 8 czytali z Gangiem Słodziaków

Wieczór wspomnień

Jesienne drzewo przedszkolaków

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
935
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%