MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Zimowe igrzyska na znaczkach pod Śnieżką

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 9 lutego 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:06
Autor: Mea
Fot. Zbigniew Piepiora
Z okazji olimpiady w Soczi, w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, otwarto wystawę „Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znaczkach pocztowych”. Ekspozycję można oglądać do końca marca, od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00–17.00.

Na olimpiadzie Polskę będzie reprezentowało ponad 50 sportowców. - Z naszego regionu wystartują m.in. biathloniści Krzysztof Pływaczyk i Łukasz Słonina oraz bobsleiści: Dawid Kupczyk, Paweł Mróz, Marcin Niewiara i Daniel Zalewski. Rezerwowym zawodnikiem jest Michał Kasperowicz. Tym bardziej warto zobaczyć wystawę - zachęca Zbigniew Piepiora, uczestnik wernisażu.

Ekspozycję otworzyli Jadwiga Bartków-Domagała (dyrektor wystawy) i Mirosława Kasprzycka (kurator wystawy) z Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu oraz Zbigniew Kulik – dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. W imprezie uczestniczyli m.in. przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz trenerzy i działacze sportowi.

- Zaprezentowano znaczki pocztowe wydane przez państwa, które były organizatorami olimpiad. Uzupełniono je o emisje Poczty Polskiej, które upamiętniają kolejne zimowe igrzyska olimpijskie. Można było także zapoznać się z projektami znaczków i zobaczyć przed premierą fotokopie znaczków pocztowych upamiętniających tegoroczne igrzyska – opowiada Zbigniew Piepiora.

- Ciekawostką jest, że do 1992 r. zimowe i letnie olimpiady odbywały się w tym samym roku, co cztery lata. Jednak w trosce o finanse Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o oddaleniu ich od siebie w czasie i pierwszy raz w historii na zimową olimpiadę w Lillehammer w 1994 roku czekano tylko dwa lata. Od tego momentu letnie i zimowe igrzyska olimpijskie mają miejsce naprzemiennie co dwa lata - dodał.

Wydarzenie zorganizowały Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, z którego pochodzi większość prezentowanych eksponatów oraz Hotel Mercure w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Pożegnania w starostwie

Mercedesem rozbił kilka aut

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~misi 9-02-2014 9:10
znowu kolejna wystawa dla wybranych,zwykłych mieszkańców nikt nie powiadomił!!!
~ 9-02-2014 19:10
Bo zwykli mieszkańcy są tylko dodatkiem. Najważniejsze, żeby towarzystwo wzajemnej adoracji mogło się zebrać, popić, pośmiać, popierdzieć. Wystawy w muzeach są dla pracowników tych muzeów, a nie publiczności. Nie dziwmy sie potem, że polskie muzea są nudne i nikt do nich nie chodzi. A to Polska właśnie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Śmierć na żwirowni

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Bezmyślne palikowanie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
250
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%