MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Zimowe e–granie w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 18 lutego 2017, 11:50
Aktualizacja: Niedziela, 19 lutego 2017, 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
E–sporty są coraz bardziej popularne w naszym kraju, a w piechowickim technikum funkcjonuje klasa informatyczna o takim profilu. To właśnie uczniowie z nauczycielami Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych zorganizowali kilkudniowy turniej CS:GO, w której wzięło udział 75 uczestników.

Dla młodzieży, która spędza dużo czasu przed komputerem była to okazja do integracji podczas ferii zimowych – przede wszystkim do wyjścia z domu i pracy w grupie. Od wtorku do piątku (14-17.02) 15 zespołów 5-osobowych rywalizowało w budynku warsztatów szkolnych w Piechowicach. Zdaniem organizatorów to cenna lekcja dla uczestników.

- Co roku staramy się w okresie ferii zimowych organizować turnieje gier. W ostatnich latach był to turniej gry Counter Strike 1.6, a w tym roku jako, że otworzyliśmy klasę e-sportową ukierunkowaną na Counter Strike: Global Offensive, to zorganizowaliśmy turniej na czasie – w grę, w którą na co dzień grają – powiedział Marcin Spychała, wicedyrektor ZSTiL w Piechowicach.

W zmaganiach wzięli udział przede wszystkim uczniowie i absolwenci piechowickiej szkoły, a także gimnazjaliści i osoby z innych szkół. Wicedyrektor przyznał, że turniej szczególnie jest kierowany do gimnazjalistów z zamysłem promocyjnym, aby być może w przyszłości wybrali właśnie kształcenie w kierunku technik informatyk, np. o profilu e-sportowym.

W czasach, gdy młodzież zbyt dużo czasu spędza przed komputerami, zdaniem organizatorów taki turniej to bardzo dobre rozwiązanie. - Gdyby zostali w domu, to by grali o wiele więcej niż robią to tutaj – powiedział M. Spychała. Tradycyjnie, podczas rozgrywanych meczów pozostali uczestnicy i widzowie mogli oglądać zmagania zawodników w osobnej sali – wszystko zostało przygotowane przez uczniów klasy e-sportowej. - Włączyłem się w organizację turnieju, bo nie miałem co robić podczas ferii w domu. Taki turniej uczy myślenia taktycznego z grupą, kontaktu z drużyną – powiedział Norbert Kowalik, uczeń piechowickiej szkoły. Dodatkową atrakcją dla uczestników była obecność „cosplayerki” Kamili Machury, która uwielbia przebierać się za postaci z gier. - Jest to moja pasja, zaczęłam od 2012 roku – szyję dla siebie, szyję dla innych – zdradziła nam absolwentka klasy policyjnej.

E-sport to na świecie wielki biznes z pokaźnymi nagrodami finansowymi, ale w Polsce dopiero się rozwija. - Klasa sportowa, którą otworzyliśmy nie opiera się na tworzeniu profesjonalistów – nie każdy piłkarz czy rajdowiec będzie profesjonalistą, tak samo jest w e-sporcie. Zawsze mówię, że uczymy ich ważnych rzeczy w życiu: komunikacji społecznej, umiejętności podejmowania decyzji, rozwiązywania problemów, pracy w grupie czy organizacji takich imprez – podkreślił Kamil Tarka, nauczyciel sportów elektronicznych, który szkoli uczniów w całej Polsce, a mieszka w Tarnowie.

Czterodniowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem ekipy pod nazwą No Life Frags, drugie miejsce zajęli Feels Bad Team, a trzecie i czwarte: MountainZ i Tęczowe Motylki. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Pro-Cpu i Enter-Net.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ławki do remontu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kulokwium 18-02-2017 14:51
Z tej szkoły to się robi coraz większa patologia, tak jak wcześniej powstanie klasy milicyjnej i jak widzę tych w mundurkach to co jeden to większy lecz, z wojskowymi wcale nie lepiej.
~AJ 18-02-2017 16:47
ty kolego
~i 19-02-2017 0:26
Klasy policyjne to śmieszenie d....y !!!
~costa 20-02-2017 8:08
do 14:25 - dzidziuś, zmień sobie pieluchę
~uzi 20-02-2017 9:09
Nawet mieli budżetową Larę, super!!! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Śmierć na żwirowni

Znowu auto na chodniku

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Obieżyświat w Lwówku

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%