MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zimowa krucjata przeciw sektom

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 27 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:44
Autor: TEJO
Fot. tejo
Choć wakacje zimowe dla mieszkańców województwa dolnośląskiego już się kończą, Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami prowadzi akcję „Ferie zimowe 2006 bez sekt”. Do kurortów ma przyjechać młodzież, która będzie miała kanikułę w innych rejonach Polski.

Szefem komitetu jest Ryszard Nowak ze Szklarskiej Poręby, radny powiatu jeleniogórskiego i były poseł Unii Pracy. Organizacja prowadzi od ośmiu lat akcję prewencyjną latem, ale teraz doszła do wniosku, że można także spróbować zimą.

Według Nowaka to właśnie czas wolny dla młodzieży jest intensywnym okresem pracy łowców kandydatów do rozmaitych sekt.
Dlatego organizatorzy chcą dotrzeć do miejsc, gdzie podczas ferii wypoczywają młodzi ludzie, czyli na zimowiska.

Ryszard Nowak zapewnia, że przeprowadzi pogadankę w każdym miejscu, które zostanie mu zgłoszone. Komitet obrony przed sektami rozda także ulotki informujące o zagrożeniu i opowie o metodach werbunku stosowanym przez sekty.

Nowak radzi młodym ludziom, aby nie ufali nieznajomym. Rodzice powinni zaniepokoić się, gdy ich dziecko po powrocie z wypoczynku, zrywa kontakty z przyjaciółmi i zaczyna dziwnie się zachowywać.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami przekonuje, że do niebezpiecznych organizacji należą: Najwyższa Prawda, Sekta Moona, Rodzina Miłości, Niebo oraz Antrovis.

Działa infolinia dla tych, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o sektach lub prosić o pomoc. Wystarczy zadzwonić pod nr telefonów 0 -75717 35 78 oraz 0601 592 254. Połączenia nie są bezpłatne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przeciw inwazji śmieci

Kontrole palenisk

Święto województwa  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~prezes 27-01-2006 18:32
Co za bzdury, sekty to zjawisko tak marginalne że szum medialny wokół tego typu grup jest conajmniej 100 razy większy niż samo zagrożenie jakie niosą ze sobą takie stowarzyszenia :-D propounję zająć się czymś bardziej potrzebnym np. założyć Komitet Łatania dziur w Drogach - będzie większy pożytek :-D
~vice prezes 28-01-2006 14:34
>Co za bzdury, sekty to zjawisko tak marginalne że >szum medialny wokół tego typu grup jest conajmniej >100 razy większy niż samo zagrożenie jakie niosą >ze sobą takie stowarzyszenia :-D >propounję zająć się czymś bardziej potrzebnym np. >założyć Komitet Łatania dziur w Drogach - będzie >większy pożytek :-D To czego jeszcze tego nie zrobiłeś. Dziury były, są i będą. Mocny w gębie...
~prezes 28-01-2006 19:24
>To czego jeszcze tego nie zrobiłeś. Dziury były, >są i będą. Mocny w gębie... To był tylko przykład. P.S. zwalniam cie :-D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Złoty Krokus dla...

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Trudny dojazd do SP 3

Spór o edukację seksualną

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
311
Tak
56%
Nie
36%
Nie wiem
8%