MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zimny prysznic w gorących źródłach

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Wraca sprawa budowy basenów termalnych. Który to raz od dziesięciu lat? Trudno zliczyć. Czy tym razem uda się zrealizować marzenia urzędników, mieszkańców i turystów?

Inwestor, który wyraził zainteresowanie budową kompleksu rekreacyjnego, niedawno pojawił się w mieście.
Założenie jest ambitne: powstanie ośrodek typu SPA z basenami i całą infrastrukturą służącą tak zwanej odnowie biologicznej. Podstawą mają być termalne źródła wód w Sobieszowie.

Plany planami, rzeczywistość – rzeczywistością. Ci, którzy myślą, że od pomysłu do przemysłu droga prosta, czeka zimny prysznic. Co najmniej rok, jak nie dłużej, trzeba będzie czekać na załatwienie wszystkich formalności, łącznie z pozwoleniami Ministerstwa Ochrony Środowiska.
I choć miasto obiecuje „zielone” światło dla inwestora, sprawa nie jest prosta, jak by się mogło wydawać.

Jedno jest pewne: zasobów wód gorących wód mineralnych wystarczy dla wszystkich, a ciepliczanie i sobieszowianie śpią nad bogactwem, którego nikt – poza uzdrowiskiem – do tej pory nie potrafił wykorzystać.
Nieźle na tym wyszli architekci, którzy kilka lat temu wzięli udział w konkursie na projekt rzeczonego aquaparku. Ich prace, jako zbyt drogie do realizacji, pozostały jedynie na papierze.

Zdaniem włodarzy miasta można wykorzystać zarówno złoża w Sobieszowie i Cieplicach. Póki co nie zanosi się, aby w radzie miasta, wzorem poprzedniej kadencji, powstała komisja do spraw budowy aquaparku.
Przypomnijmy, że przewodniczył jej cieplicki radny, gorący zwolennik budowy kompleksu rekreacyjnego, Zbigniew Ładziński, który dziś także jest radnym z klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Zapuszczone okolice Drzymały

Nadbrzeżna gotowa

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Gonzo :) 1-03-2007 11:07
No co jest panowie do roboty!!! Już widze te mokre kobitki i tych nie wyrzytuch ratowników <lol>
~ED 1-03-2007 11:37
jak coś takiego powstanie to Obrębalski ma zapewnioną następną kadencję, także do roboty panie Marku!!!!
~roman 1-03-2007 12:22
Z pewnością popre p.Obrębalskiego w następnych wyborach jeśli tylko uda mu się zrealizować budowę aquaparku.
~Erik Cartmann 1-03-2007 12:31
Nastepny przyklad myslenia zyczeniowego.Andriu Lepper tez chce ale nie moze, buuhahahaha. Moze porusze temat kupna samolotu w mojej rodzinie. To co ze nie mamy na samolot pieniedzy, ale pogadac i pomarzyc mozna :)
~klarenz 1-03-2007 13:08
z tego co wiem teren, na którym miał powstać ten 'park wodny' kilka lat temu nie był własnością gminy, miasta itd., lecz należał do ..... no właśnie władze nie wiedziały do kogo - dlatego też inwestor nie miał ochoty na budowanie tego rodzaju obiektu u nas (z myślą, że za jakiś czas przyjdzie właściciel gruntu i powie "panie płać lub spadaj" i obecnie wybudowano to w Krakowie (największy tego typu aquapark w Polsce - aż szkoda!), no i czy tym razem władze będą miały dokumenty potwierdzające własność gruntu? i czy nadal chcą mieć na swoim terenie takie 'coś'?
~misio 1-03-2007 14:38
A ja chyba się pakuje i jadę tam gdzie jest aquapark - bo tutaj się nie doczekam!
~exxon 1-03-2007 15:11
Po co ten ośredek SPA ?jak i tak nikogo nie bedzie stać na kąpiel tam.Ośrodki SPA są bardzo drogie,już lepszy ten aquapark
~Julia 1-03-2007 17:36
Na aquapark Zakopane czekało bardzo długo , tam tez zostały wykorzystane wody termalne . Budowa została wstrzymana i gdyby jeszcze stała chwilę to juz nie byłoby co otwierać tylko znowu remontować .Teraz jest otwarty wporę ktoś zrozumiał błąd i mamy aquapark w Zakopanem . Pomysł dobry więc faktycznie panowie do pracy abyście też mieli swój aquapark w Jeleniej Górze i zarabiać jak to na Podhalu się mówi dutki .Na Orawicy nikt się nie zastanawia czy otwierać tylko otwierają jeden za drugim . Warto się zastanowić , dlaczego to robią ?
~Jeleniogorzanin 1-03-2007 17:57
Popieram Exxona ..."juz lepszy ten aquapark",a jeszcze lepsze przy aquaparku zwykłe baseny termalne. Tak jest w Czechach na Słowacji itp.Panie Prezydencie do dzieła pro publico bono!Ps.przewodniczącym przyszłej komisji do spraw aquaparku : Zbigniew Ładziński.
~krzysiek góral 1-03-2007 21:16
A co z niedokończonym basenem przy ul.Marysienki Sobieskiej w Cieplicach .Dlaczego zamknięto kurek z gorącą wodą w Parku Zdrojowym czy wymagało to ogromnych pieniędzy.Myślę najlepiej dokończyć małe inwestycje dopiero się brać za nowe.
~pytam........ 1-03-2007 22:15
A co Obrębalski ma z tym wspólnego? No chyba tylko to, że nowa władza da zielone swiatło?
~Ciepliczanka 1-03-2007 22:55
Krzyśku Masz rację. Jestem Blisko i nie rozuimie po co władze jeleniogórskie poniosły za Czesnowowej takie nakłady? Były słyszne. Nasze późniejsze rady nie dały z tą sprawą sobie rady.A na pewno nie poradzi sobie z tym dzisiejsza rada. Będą myśleć, ale z tego myślenia nic nie wyniknie.Czy może przyjdzie ktoś w większą kasą "do kieszeni". i wreszcie sprawa aqaparku zostanie załatwiona. A może wreszcie stworzyć dzielnicę Cieplic-będzie bez przekrętów i szybko. Kompromitacja, że do dzisiaj na naszych złożach nie mamy aqaparku.Jak Ratusz będzie czekał na proofity - nie doczekamy się - a może bardzo szybko? Rada w Cieplicach PROSIMY!!!!!!!!!!
~do Ciepliczanki 2-03-2007 8:04
1.Z dzielenia Jeleniej Góry na dzielnice nie przybędzie pieniędzy w kasie , a Cieplice nie są najbogatszą częścią miasta , 2. Złoża termalne pod Cieplicami są narazie w większej części wirtualne . Te którymi dysponuje uzdrowisko są wystarczające dla jego potrzeb . Na wiercenie otworu C3 trzeba wyłożyć ok. 6 mln złotych.
~kocham to miasto... 2-03-2007 9:39
No cóż jak zwykle powstaje troche szumu,planów,marzeń, pustych obietnic ale zdecydowanego działania brak. Żyjemy naprawde na łądnym terenie z pięknymi górami możliwości zapewnienia atrakcji mieszkańcom i turystom są duże inwestorzy też by się znalezli.Same zielone światło ze strony władz nie wystarczy,ciesze się że nie daleko mamy do Czech każdego dnia można tam spotkac turystów z Polski bo u nas jedyne co jest to banki,parki gdzie można dostac w ciry i markety ze znerwicowanymi klientami.Działąjmy coś w tej jelonce bo za jakiś czas zostanie tu garstaka ludzi. pozdrawiam.
~kamila 2-03-2007 11:45
...no budujcie cos ...ja chce plywać..
~$$$$$ 2-03-2007 11:53
No i mamay układzik: zielone swiatło dla inwestorów w zamiam za poparcie w następnych wyborach.
~Lukas_jg 2-03-2007 13:41
Jestem za !! Taki kompleks to wielki krok do przodu i wielka inwestycja w turystykę w naszym mieście !! NIe trzeba bedzie już pchać sie do Jablońca (CZ), Liberca (CZ-Babylon) czy też naszych Polkowic :)
~ebe 2-03-2007 14:08
Dziesięć lat już trwa ta cała kołomyja z basenami termajnymi. Jak dotąd jest to tylko materiał przetargowy dla Rajców- Karierowiczów wytaczany przeważnie przed rożnymi wyborami do zwabienia wyborców. A rzeczywistość w cieplicach? W podobno znanym kurrcie: - nie można podjechać samochdem ani pod sanatorium, ani pod bankomat, ani pod pocztę , ani w okolice parku, ani pod restaurację, czy kawiarnię - nie ma imprez rozrywkowych, dancingó po godzinie 22,00, bo to przeszkadza mieszkańccom. - w biały dzień okradane są samochody, a policja nie reaguje ( w 2006 roku pod Hotelem Cieplice okradziono mi auto- za drugim razem sam ustaliłem sprawców i przekazałem ich nazwiska cieplickiej policji - bez odzewu) - straż miejska zakłada blokady nawet napolych drogach- np przy ośrodku egzaminowania kierowców w cieplicach ....ale po co ja o tym piszę? Wszyscy o tym wiemy . I co ? Może za kolejne 10 lat doczekamy się AKWAPARKU.
~kosa 4-03-2007 14:27
Z tymi planami aqwa parku trzeba poczekać do kolejnych wyborów , bo to jest smaczna kielbasa wyborcza -potem do szuflady i tak co cztery lata należy mamić gawiedź jeleniogórską. Szkoda tylko że diety radnych nie idą w parze z postępem prac aqwaparku. Radni forse biorą a robota w polu stoi.
~kosa 4-03-2007 14:27
Z tymi planami aqwa parku trzeba poczekać do kolejnych wyborów , bo to jest smaczna kielbasa wyborcza -potem do szuflady i tak co cztery lata należy mamić gawiedź jeleniogórską. Szkoda tylko że diety radnych nie idą w parze z postępem prac aqwaparku. Radni forse biorą a robota w polu stoi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Bobry na Zabobrzu

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2082
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%