MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zimny prysznic

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2007, 19:43
Autor: TEJO
Fot. Agnieszka Gierus
Nie wszystkie fontanny miejskie tryskają wodą.

Firma, która wygrała przetarg na ich utrzymanie niektórych z nich, doprowadziła wodotryski do porządku. Teraz w ciepłe dni maja dają sporo ochłody, choćby w Cieplicach, w Parku Zdrojowym. Szkoda tylko, że cieplicka Wenus, rzeźba zdobiąca fontannę, od kilku lat jest uszkodzona.
Nieznani wandale utrącili jej czubek nosa. Brakuje też sporo płyt marmurowych w basenie.

Cieplicka fontanna jest symbolem uzdrowiska. Podobnie wodotrysk z rzeźbą Neptuna na placu Ratuszowym wielu turystom kojarzy się właśnie z Jelenią Górą.

Ale nie wszystkie wodotryski przynoszą Jeleniej Górze chlubę. Wciąż straszy ta na rogu ulic 1 Maja i Wojska Polskiego. Teren przeznaczony jest do sprzedaży. Na rozbiórkę zniszczonej i brzydkiej fontanny nie ma chętnych, choć plac został już od miasta odkupiony.
Miejsce to upodobali sobie za to pobliscy amatorzy tanich trunków, którzy na ławkach raczą się winami i nalewkami na rozsypujących się ławkach zaniedbanego skweru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czujki tlenku węgla rozlosowane

Nowy dyrektor WORD

Harcerze grali z WOŚP

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~ja 24-05-2007 11:37
o ja na zdjęciu jestem :D w tle ;p
~jerry 24-05-2007 14:09
Od amatorów trunków powinna być Straż Miejska , natomiast w Jeleniej Górze trzeba szybko zasypać te piękne fontanny tzn przy Wojska Polskiegi i Kochanowskiego aby nie szpeciły miasta może warto uruchomić fontannę w ogródku na Okrzei tak jak przed wojną cały krąg jest nieuszkodzony
~Zibij 24-05-2007 14:48
Do jerry – najpierw piasek trzeba by wygrzebać, bo jakiś pal... kiedyś z niej zrobił piaskownicę. A swoja drogą te baseny termalne na fotografii w cieplickim parku są wspaniałe.
~matt soray 24-05-2007 15:04
wcale nie prawda ze pija tylko tanie trunki wiem bo sam tam czasami piwko wypije i blancika wyjatram fajnie jak by ta fonntana dzialala bylo by klimatycznie i superancko pozdro dla ziomów
~kazimierzp 24-05-2007 17:42
Tejo! Już kiedys pisałem! Teren na którym znajduje się fontanna u zbiegu ulic Wojska Polskiego, 1 Maja i Kochanowskiego ma prywatnego właściciela. Jest to grupa jeleniogórskich architektów!
~Mirek 24-05-2007 18:32
Cieplicka fontanna jest zwykłą fontanną na zwykłą wodę a nie basenem termalnym kolego!
~Ja, to właśnie ja. 24-05-2007 20:59
Szacowny Panie Kazimierzu– skoro "grupa" architektów, to nie "właściciel prywatny" a "właściciel kolektywny" ;] Czyli co najwyżej "spółka niezależna od Miasta" ;] Prawdziwy to zaszczyt chociaż raz złapać Pana na jakimś błędzie ;]
~jeleniogórzanka 24-05-2007 21:11
A co z pseudo fontanną u zbiegu ul. Wolności i Wojska Polskiego. Przecież to koszmar. Centrum miasta i woda wylewająca się z zardzewiałych rur i to ma być fontanna?
~Mirek 24-05-2007 22:50
Odebrałem stosowne wykształcenie z języka polskiego i zapewne Pan Kazimierz P. również takie odebrał. W jego dwóch zdaniach nie widzę nic błędnego (chyba, że autor komentarza p[isze zupełnie o czym innym czyli nie do rzeczy w stosunku do wypowiedzi pana P. Właścicielem prywatnym może być grupa jeleniogórskich architektów. Natomiast denerwuje mnie fakt, że niby wykształcony architekt nie kuma reguł języka polskiego w pisowni i mowie. Powiem więcej! Znam nawet niedouków prawników co to się tłumaczą nowomodnym słowem lekarskim i prawniczym czyli dysleksją. A to po prostu wymówka nieuków!!!! Podobną ocenę mam zresztą do projektów architektonicznych naszego rejonu.
~kazimierzp 25-05-2007 8:23
Proponuję do "ja, to własnie ja" wywód logiczny. Ogólnie mówi się o prywatyzacji różnych dziedzin gospodarki. W tych procedurach uznaje się, że nawet przekształcenia przedsiębiorstw państwowych w spółki skarbu państwa to procedura prywatyzacyjna!?;–) W tym wszystkim najważniejsze jest to, iż teren o którym piszemy został sprzedany przez miasto i życzę Wam abyście szybko zrealizowali obiekt cieszący oko i o wspaniałych miastotwórczych funkcjach.
~do Mirek – Zibij 25-05-2007 18:42
Mirek naprawdę? – cholera, a ja myślałem, że to te baseny termalne, które już z dziesięć lat budują. Chłopie dzięki żeś mnie uświadomił, ale ze mnie gapa, aż się spociłem jak to przeczytałem. A ze śmiechu, to niechcący ekran oplułem.
~Ja, to właśnie ja. 25-05-2007 19:45
Hehe, zgadza się, Panie Kazimierzu– w tych procedurach tak się "uznaje", ale na zdrową logikę należy to "uznać" za absurd ;] Tak tylko się bawię "łapaniem za słowa", wszak "właściciel prywatny" musi być tylko jeden, nieprawda–ż? A inaczej jest to właściciel kolektywny.. A ta spółka skarbu państwa to... twór tak dziwny, ze na logikę ciężko go nawet zdefiniować ;] "własność kolektywna pod kolektywnym zarządem"– ale uznając, że w D***kracji "państwo to my", a Skarb jest Państwa, czyli nasz, to znaczy, że taka spółka jest ko–własnością 38 mln obywateli Polski pod kolektywnym zarządem z mianowania innego kolektywnego zarządu (Rządu RP) wybranego przez właścicieli– wyborców... i mówi Pan, że to jest uznawane za prywatne :D? Ładny to ustrój... Tak samo zresztą nie uznałbym za "prywatną" żadnej spóki giełdowej– wszak tam też jest kolektywna forma własności administrowana przez kolektywny zarząd... Aczkolwiek nie "państwowy"... "Własność uspołeczniona?"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto na dyrektora?

IMGW: spodziewana mgła

Policyjny pościg na Zabobrzu

Uzdrowiskowe muzeum

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
87
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
6%