MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Zima zaatakowała po raz drugi

Wiadomości: JELENIA GÓRA REGION
Czwartek, 2 grudnia 2010, 7:57
Aktualizacja: 8:19
Autor: Accipiter/tejo
Fot. TEJO
Po nocnych obfitych opadach śniegu Jelenia Góra i okolice „toną” w zaspach. Przestało sypać, więc jest nadzieja, że drogowcy uporają się z udrożnieniem ulic.

Front atmosferyczny niosący obfite opady śniegu przesunął się na północ, ale wcześniej dał się mocno we znaki mieszkańcom południowo-zachodniej Polski. W Kotlinie Jeleniogórskiej zasypanych zostało wiele dróg, na kilku traktach ruch został wstrzymany.

Droga krajowa nr 3 z Wrocławia do polsko-czeskiego przejścia granicznego na odcinku Jelenia Góra – Jakuszyce jest nieprzejezdna w obu kierunkach dla tirów.
- Dla pojazdów osobowych droga do Jakuszyc jest przejezdna, ale wskazane są łańcuchy nałożone na opony - powiedział oficer dyżurny dolnośląskiej drogówki. Jak zwykle kłopoty z przejazdem miały też duże auta na krajowej „trójce” w Radomierzu. W nocy nie można było przejechać przez rondo przy ulicy Zgorzeleckiej, bo utknęły tam dwa tiry. Zaspy utrudniały i utrudniają przemieszczenie się po drogach lokalnych.

Rano śnieg przestał sypać, ale pługi i piaskarki nie wszędzie jeszcze dojechały. Trudno przejezdnych było wiele ulic, również takich, po których jeździ komunikacja miejska. Paraliżu nie ma, ale nie można liczyć na punktualne przyjazdy autobusów MZK. Sytuacja powinna zostać opanowana w ciągu najbliższych godzin. Nie przewiduje się bowiem dalszych intensywnych opadów śniegu – tak wynika z prognoz meteorologów. Policja apeluje do kierowców o zachowanie należytej ostrożności i w przypadku samochodów osobowych zaleca używanie łańcuchów, zwłaszcza w rejonach górskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Areszt za brutalne pobicie

Tarcza finansowa dla samorządów

Komentarze (29) Dodaj komentarz

~:) 2-12-2010 8:05
oj zasypalo !!! droga do sp nr 13 jak zwykle nie odsniezona a tu chodzi o bezpieczenstwo naszych dzieci:(....................pozatym kierowcy z odsniezarek jak jada to zasypuja odgarniete podjazdy i tano mamy na nich wieeelkla zaspe...nie narzekam ale milo nie jest!
~zuo 2-12-2010 8:10
Mam nadzieje ze do Jakuszyc i Harrachova dociera pociąg...
~... 2-12-2010 8:15
no to ile tego śniegu jest w naszym mieście teraz ?
~ 2-12-2010 8:37
ta a w Maciejowej to nawet nie mozna przejsc przez chodniki bo sa zasypane :/ i niekt nie nie ruszy zeby ja odgarnac.. jak dzieck ktore chodzi do szkoly ma przez nie przejsc? chyba sie przeczołgac...moze by ktos cos z tym zrobil... Wiadomo ze wszedzie jest snieg ale nie zapominajcie o innych miejscowosciach poza centrum Jeleniej
~ZIMA 2-12-2010 8:39
Dawniej jedynym środkiem lokomocji gdzie można było się dostać w zimie gdzie kol wiek to była kolej. Kiedyś opady były o wiele większe i na całą zimę a i tak kolej była niezawodna,,, dzisiaj to na kolei jest po prostu kabaret i korupcja, mały opad śniegu i wszystko staje bo niema pługów itd. Druga sprawa to odśnieżanie dzisiaj rano szedłem przez miasto i tylko 10% chodników było odśnieżonych. Co to ma być czy 80% ludzi w Jeleniej to same dziadki i babcie!!! Tylko tu na necie piszecie że macie pod domem nieodśnieżone i że MPGK się słabo stara. A niby co oni z MPGK mogą zrobić garstka ludzi i aut na całe miasto które obszarowo wcale jest nie takie małe. Inna sprawa że te przetargi są po najniższej linii oporu tanim kosztem a potem na mieście mamy efekty takie jakie mamy.... Nic dziwnego że w Jeleniej takie bezrobocie skoro 80% ludzi zdolnych do pracy nie chce odgarnąć chodnik przed własnym domem toż to tragedia dożyje taki 40 a potem będzie latał po ośrodkach zdrowia że mu coś w kościa
~ZIMAA 2-12-2010 8:45
Nic dziwnego że w Jeleniej takie bezrobocie skoro 80% ludzi zdolnych do pracy nie chce odgarnąć chodnik przed własnym domem toż to tragedia dożyje taki 40 a potem będzie latał po ośrodkach zdrowia że mu coś w kościach strzela tu i tam i że taki chory bo za młodu tyłka się nie chciało ruszyć od komputera itp. by cokolwiek zrobić nie tylko dla siebie ale i dla innych... Trzecia sprawa to GOPR w Jeleniej Górze co to ma być czym się zajmuje ta instytucja?? Ratowaniem w górach ludzi uwięzionych pod śniegiem.????. Sorry to jakaś pomyłka bo skoro mają w górach zimie ratować ludzi to zobaczcie co się dzieje wokół budynku i na drodze tam pod GOPRrem na skrzyżowaniu jest kompletne bagno śniegowe i co drugie auto się zakopuje wieźdzając na osiedle i każdy kierowca klnie ile wlezie bo to normalnie czarna rozpacz co tam się dzieje. Tak się dziej na dosłownie 15 metrowym kawałku gdzie znajduje się GOPR. Na osiedlu większość mieszkańców kto może (choć i też znajdują się tam młode LENIE)) i sam od
~ 2-12-2010 8:45
To chyba zupełnie normalna zima, nie kataklizm czy klęska żywiołowa, tyle tylko, że nasze MPGK jest zarządzane przez KASZTELANA, który ma się dobrze i siedzi spokojnie na d..., martwcie się ludzie jak KASZTELAN zrobi się KRÓLEM, co to dopiero będzie, a widać że już pierwsze kroki poczynił bo fryz iście królewski.
~Zima 2-12-2010 8:50
.Na osiedlu większość mieszkańców kto może (choć i też znajdują się tam młode LENIE)) i sam odśnieża nie tylko własną posesje ale i drogę wokół własnego domu. Zaś tym tam z GOPR-u to nawet nosa za drzwi nie wystawią już nie mówiąc o odśnieżeniu własnego terenu przy skrzyżowaniu gdzie na okrągło dzieje się w zimie tragedia z wjechaniem jedynie co potrafią to zadzwonić do MPGK by im tam odśnieżyć, bo impoprostu się nie chce ludziom którzy niby mają chart ducha i ratują ludzi po prostu GWIZDY DLA GOPRU!!!!!!!!!!!! I TYCH 80% LUDZI W JELENIEJ GÓRZE KTÓRZY NAD RANEM NAWET SIĘ NIE RUSZĄ BY ODŚNIEŻYĆ PRZED WŁASNYM DOMEM CHODNIK.
~Rex 2-12-2010 8:59
Do 8:45 Co za bzdety opisujesz tak się składa że MPGK podpisało umowę na odśnieżanie tylko że jako firma ma parę ludzi i zaledwie 10 aut na krzyż do odśnieżania a niestety miasto Jelenia Góra obszarowo jest wielkie to zanim by odśnieżyli wszystkie drogi jak i chodniki musiałby minąć cały tydzień a ty od nich oczekujesz jakiegoś CUDU.... Puknij się w czoło i bierz się za łopatę by odśnieżyć chodnik wokół własnego domu... Wina jest po stronie rządzących na którzy sami Jeleniogórzanie głosują, a potem robią przetargi po najniższej linii oporu aby taniej, a to co wychodzi widać jak na dłoni..
~*** 2-12-2010 9:28
Kandydaci na prezydenta przejdzcie się ulicą Kruszwicką, a zobaczycie w jakich warunkach docierają dzieci i młodzież niepełnosprawna do szkoły.
~mm 2-12-2010 9:46
Nareszcie normalny artykuł bez tekstów o białym puchu.
~ 2-12-2010 9:53
Chodniki w mieście .... masakra !! Proponuję aby klienci omijali szerokim łukiem te obiekty ( sklepy, biura, restauracje, banki, itp. ) przed którymi chodniki czy przejścia dla pieszych nie są odśnieżone. Widać nie zależy im na klientach. Nie zrzucajmy całej winy na służby. Do łopat !!
~cieplic_123 2-12-2010 9:57
o naszej drogi-bocznej Cieplickiej nikt nigdy w życiu nie odśnieżył uważając,że dzieci idąc do Sp nr 6 mogą brnąc po kolna w śniegu pługi odgarniają śnieg z ulic zasypując chodniki. Powinno się ten śnieg wywozić tak jak to ma miejsce w Niemczech, tam nawet małe uliczki są odśnieżane. Uczmy się od sąsiadów.
rymcycymcy 2-12-2010 10:03
Jest przepięknie :) Uwielbiam taką zimkę ...dobra muzyka, grzanie, jakieś miłe twarzystwo, kontrola trakcji OFF ...i w drogę ! :)
~hymek 2-12-2010 10:26
rymcycymcy: tylko nie zrób "wyobraznie OFF" aby nie stało ci sie "bum ON" ;>
~zewsi 2-12-2010 10:28
Dziś, od godz.7:30 widziałem na ul Wolności w Cieplicach dwa ciężkie pługi (oczywiście z podniesionymi lemieszami), jednego "multicara" (bordowy) też z lemieszem w górze i ...quada, który próbował zrobić to, co powinni inni. Quad z pługiem! BRAWO!
~ 2-12-2010 10:51
A przecież np. więźniowie mogą wziąć się za odśnieżanie. W połączeniu z siłami MPGK miasto i okoliczne miejscowości i byłyby drożne. A jest co robić. Parkingi, chodniki... to przecież mogą odśnieżać. Ulicami niech zajmie się MPGK.
~jak 2-12-2010 11:04
Cyz teraz nie można przy odśnieżaniu zatrudnić tych , którzy biorą zasilki dla bezrobotnych gratis? . My wszyscy na nich płacimy. Czytałam , że więzniowie gotowi są zająć się odśnieżaniem , tylko czekają na odzew gospodarzy miasta.
~diabelek 2-12-2010 11:06
JAK TO JEST, ZE JECHAŁEM DZIS O 7 RANO Z CIEPLIC DO BOLKOWA, W JG DROGI FATALNE, ZA ROGATKAMI MIASTA JUZ INNY ŚWIAT, WRACAŁEM PO 9 Z BOLKOWA DO JG, DROGI CZARNE, OCZYWIŚCIE DO GRANIC jg, GDYZ NA "OBWODNICY" JUŻ BIALA ŚLIZGAWKA. ZAŚCIANEK!!! A PRZY PARKOMETRACH PARKINGI NIEDOGARNIETE, CZYLI PŁACI SIE ZA PARKOWANIE W ZASPIE ??? ROZUMIEM OPŁATY ZA PARKOWANIE, ALE W JG STRAZ MIEJSKA NIE DZIAŁA, TZN NIE WYMAGA ODSNIEŻENIA OD "ZNAJOMEGO" DZIERZAWCY ???!!! TO ZAKRAWA NA "KUMOTERSTWO" ???!!! co to q.r.w.a MA BYC ZA MIASTO !!! TO WIOCHA !!! WYŁUDZANIE PIENIĘDZY I NIC POZATYM !!! SKANDAL NA MIARE Najwyzszej Izby Kontroli !!! !!! !!!
~ 2-12-2010 11:08
do Rex - jak sie zawiera umowe to się z niej wywiązuje, a nie liczy sie na cud i łagodną zimę, co do mnie należy odśnieżam mądralo.
~zewsi 2-12-2010 11:18
do ~jak (11:04) Gdyby zatrudnić bezrobotnych pobierających zasiłek do odśnieżania chodników w mieście, stanęłyby WSZYSTKIE budowy i remonty w Jeleniej Górze!
~lkk 2-12-2010 12:45
niech mi ktos powie po co bylo wydawac takie pieniadze na poszerzanie drogi w kaczorowie, żeby można było omijać grzęznące w sneigu tiry, skoro na środkowym pasie jest pół metra śniegu, więc jest kompletnie bezużyteczny???
~diabelek 2-12-2010 13:20
~zewsi ... NO CHŁOPIE MASZ ABSOUTNĄ RACJE ... jeden z najciekawszych komentów na jelonce ... PUNKT dla Ciebie
c0librii 2-12-2010 13:22
"Zima zaatakowała po raz drugi" i widać po ulicach,że po raz drugi drogowców zaskoczyła...kto by się spodziewał,że śnieg jeszcze może spaść.
ebee 2-12-2010 13:54
Do Diabełka ! I znów masz rację ! Władze miasta i SM, to towarzystwo wzajemnej adoracji. Przykład kolejny: Tradycyjnie , parking i teren przy Starostwie Powiatowym na Podchorążych 15. Pół metra śniegu, jak co roku ! I nic Jak zadzwonisz do SM , to usłyszysz , ze brak podstaw do interwencji bo to nie teren Starostwa. Ale włąściciel terenu AMW, też jest nietykalny, bo to organ państwa. I koło się zamyka. Nawet Pan Gajewski- urzędnik mo...lista nabrał wody w usta, bo tu mamy przykład ignorancji urzędników. I tak będzie do wiosny. Pozdrawiam, EBEE
~eluela 2-12-2010 14:09
Droga z Jeleniej Góry do Bolesławca przejezdna,ale BIAŁA cała. W stronę Bolesławca stoi cysterna i TIR,ale można ich wyminąć.
~az 2-12-2010 14:38
Darmowe przejazdy komunikacją miejską, bezpłatne strefy do parkowania, koksowniki i odwołane lekcje w szkołach. Tak władze kilku polskich miast wspierają mieszkańców w walce z zimą. Legalną jazdę "na gapę" wprowadziły władze w Bydgoszczy, Krakowie, Poznaniu i Radomiu. A u nas?
~Obywatel 2-12-2010 16:13
W Staniszowie niestety droga nie jest już od początku opadów śniegu odśnieżana i zalega na niej gruba zbita bryła śniegu która za kilka dni zamieni się w lód .
~jagnię 2-12-2010 21:34
Zgadzam się z przedmówcą. Od wczesnego ranka Śnieg już nie pada, a o 17.00 wszystkie drogi są nadal białe lub oblodzone. Czy władze miasta znowu oszczędzają kosztem bezpieczeństwa mieszkańców i narażają ich zdrowie i życie? Przejechałam wzdłuż i wszerz całą Jelenią, ale nigdzie nie było czarnych dróg.; nie widziałam też żadnej piaskarki!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krwiodawco – nie czekaj, oddaj krew w wakacje!

Basen otwarty od soboty (aktualizacja)

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Spotkania z Beatą Kempą

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
950
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%