MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Zima w natarciu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:50
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
   Obfite opady śniegu spowodowały utrudnienia.

         Auta w zaspach oraz korki na drogach - taki obraz można było zaobserwować wczoraj rano na ulicach Jeleniej Góry. - Spóźniłam się kilka minut do pracy - mówi sklepikarka Agnieszka Politaj. - Jechałam jak zawsze autobusem z Cieplic do centrum Jeleniej Góry, ale był opóźniony.

         W nocy spadło ok. 10 centymetrów białego puchu. Wczoraj rano drogą krajową nr 3 do Jakuszyc nie dało się jechać szybciej, jak 40 km/h. Na szczęście, obyło się bez poważniejszych wypadków.
Straż miejska apeluje o ostrożność nie tylko do kierowców, ale i do pieszych. W dzień jest ciepło, a w nocy temperatura spada poniżej zera, co sprzyja tworzeniu się sopli. Wprawdzie właściciele budynków zobowiązani są do usuwania nawisów lodowych, ale nie zawsze to robią. Dlatego, jeśli ktoś zauważy duże sople, proszony jest o kontakt ze strażą miejską, tel. 075-752-51-62. Usuwaniem sopli zajmują się jednostki przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, pomaga także straż pożarna.

         Straż miejska przypomina wszystkim właścicielom nieruchomości o obowiązku utrzymania porządku wokół swojej posesji. Każdy z nich zobowiązany jest do odśnieżania chodnika przed budynkiem. Straż miejska będzie kontrolować, czy jest to respektowane. Niezastosowanie się do obowiązku utrzymania w porządku posesji grozi mandatem w wysokości do 500 złotych lub skierowaniem sprawy do sądu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Śmierć na żwirowni

Synoptycy: jeszcze popada

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Minka na sobotni wieczór

Dla komfortu pasażerów

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%