MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Zima w górach – zamknięto szlaki

Wiadomości: REGION
Czwartek, 15 października 2009, 15:17
Aktualizacja: 15:18
Autor: Angela
Fot. GOPR
W związku z grubą pokrywą śniegu i silnym wiatrem do 100 km/h zamknięto dwa szlaki turystyczne: czerwony od Schroniska nad Łomniczką przez Kocioł Łomniczki do Schroniska Dom Śląski oraz żółty od Schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar do Śląskiej Drogi.

Dzisiaj rano pokrywa śnieżna w wielu miejscach Karkonoszy wynosiła ponad pół metra. We wklęsłych miejscach odnotowano nawet 1,5 metra śniegu, a prędkość wiatru w porywach wynosiła ponad 100 km/h. To sprawiło, że warunki do chodzenia po górach są bardzo ciężkie i niebezpieczne. Dodatkowo ogłoszono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego.

Stąd decyzja o zamknięciu dwóch najtrudniejszych szlaków turystycznych, od Schroniska nad Łomniczką przez Kocioł Łomniczki do Schroniska Dom Śląski oraz od Schroniska Strzecha Akademicka przez Biały Jar do Śląskiej Drogi – mówi Przemysław Tołoknow, zastępca dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego.

Przestrzegamy też przed bardzo trudnymi warunkami na innych szlakach, gdzie jest bardzo ślisko. Wyprawę w góry radzimy więc odłożyć. Już w przyszłym tygodniu warunki pogodowe mają być dużo lepsze niż obecnie. Jeśli tak się stanie szlaki zostaną otwarte ponownie, o czym poinformujemy.

Przemysław Tołoknow przypomina też, że każdy turysta, który zostanie zauważony na zamkniętym szlaku zostanie pouczony i zawrócony. Bezmyślnych wędrujących, którzy zdecydują się na wycieczkę po zamkniętym szlaku, spotkać mogą jednak o wiele poważniejsze konsekwencje – utrata zdrowia a nawet życia. Wybierając się w góry należy kierować się więc zdrowym rozsądkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

To było podpalenie

Tort w dowód wdzięczności

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Komentarze (1) Dodaj komentarz

piipi 15-10-2009 19:14
..a dla *odwaznych mozna na Śniezce w słynnych "talerzach" wypic ciepła herbatę ! ..nawet z *dodatkiem !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Śmierć na żwirowni

Przebudowa chodnika

Zamienili przejście w parking

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
511
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%