MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Zima: spotkanie służb, by pomóc bezdomnym

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 29 października 2017, 8:16
Autor: 112
Przedstawiciele służb ratujących życie, realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2017/2018” spotkali się 26 października w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, Policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego, Zarządzania Kryzysowego oraz Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jelenia Góra, Służby Ochrony Kolei oraz przedstawiciele Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, którzy zarządzają noclegownią oraz ogrzewalnią.

Celem było podsumowanie działań pomocowych podejmowanych przez te służby w ubiegłym sezonie oraz wypracowanie wspólnego frontu w przypadku występowania trudności i problemów w związku z ich realizacją w nowym sezonie zimowym 2017/2018. W tym roku zabezpieczono dla osób potrzebujących 60 miejsc w schronisku, 5 miejsc dla osób potrzebujących usług opiekuńczych, 10 miejsc w noclegowni i 10 w ogrzewalni.

15 listopada policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy MOPS i Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta sprawdzą miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone. Celem działań jest udzielenie tym osobom niezbędnej pomocy, przekazanie informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, a także udzielenie informacji o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

Co roku w okresie zimowym jeleniogórscy policjanci ratują życie bezdomnym, często nietrzeźwym, którzy wieczorem i w nocy na mrozie siedzą w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach. Najczęściej osoby te są tak pijane, że nie są w stanie iść o własnych siłach. W takich przypadkach policjanci w zależności od sytuacji odwożą takie osoby do Ogrzewalni, która czynna jest codziennie od godziny 20.00 do 8.00 bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Nietrzeźwa wjechała do rowu

Drastyczne billboardy

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~rysiek w swetrze 29-10-2017 20:15
Dwa 2 lata temu 42-letni mieszkaniec Będzina, kiedy znalazł na swojej klatce schodowej 60-letniego bezdomnego, skatował go na śmierć. Pewnie bezdomny nie chciał umierać z zimna, na dworze. Gdzie psa byś nie wygonił. Lubię czasem zanucić sobie piosenkę Jana Kaczmarka "Do serca przytul psa". Powiedziałbym: do serca przytul bezdomnego człowieka! Rysiek wam pomoże chętnie dać tylko namiary
~ 30-10-2017 12:06
Jak Ci bezdomny n..ra na schody albo zaprószy ogień to OK. przytul go w swoim mieszkaniu i go nakarm a on Ci się odwdzięczy kosą między żebra

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Niedziela: WYBORY 2020 – ważne informacje  

Nadal trwa śledztwo ws. śmierci Magdaleny Ż.

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

IMGW ostrzega: może grzmieć i padać

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1198
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%