MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Zima na krótko

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 8 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Poranne opady śniegu nieco utrudniły sytuację na drogach. Znów idzie odwilż.

Najpewniej brawura kierowcy oraz niekorzystne warunki drogowe były przyczyną wypadku, do którego około godz. 10 doszło w Mysłakowicach. Zderzyły się trzy samochody. Sprawca jechał za szybko.
– Ucierpiały trzy osoby, które przewieziono do szpitala – podała policja. – Trwają ustalenia, czy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Do południa policjanci nie odnotowali innych, poważniejszych stłuczek i kolizji. Śnieg, który spadł w nocy ze środy na czwartek, powoli topnieje. Główne drogi są czarne i mokre, na niektórych odcinkach – śliskie.

W górach wciąż obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego (w pięciostopniowej rosnącej skali). – Wieje silny wiatr i panuje wysoka zamieć śnieżna – mówi dyżurny ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Wbrew pozorom – zdaniem goprowców – na nartostradach nie ma zbyt wiele śniegu, który zwiewany jest przez wiatr. – Codziennie interweniujemy w przypadkach złamań i innych urazów kończyn wśród zjeżdżających na nartach turystów – podkreśla Maciej Abramowicz, naczelnik karkonoskiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Szusujący muszą uważać: w wielu miejscach na nartostradach wystają korzenie i kamienie. O upadek nietrudno.

Wiele na to wskazuje, że zima znów wkrótce ustąpi. Synoptycy zapowiadają kolejną odwilż.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Weekend w Bukowcu

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~:( 8-02-2007 13:37
smutek i nostalgia......
~Vaster 8-02-2007 23:45
eee tam najważniejsze że warunki na kopie w karpaczu są super i się jeździ bardzo dobrze ;) tak samo szklarska ;] pozdr
~Holy 9-02-2007 20:12
w Szklarskiej puchatek i 1h w kolejce....to super warunki???przesada
~Krzysiek 10-02-2007 18:43
Zapraszam wszystkich, którzy chcą spędzić wolny czas na sankach w Karkonoszach zaledwie 4,5 km od Sobieszowa. Ja w każdą wolną sobotę wybieram się na śnieg w Karkonoszach i dzieci obiecały ulepić bałwanka. W tym celu wsiadam w samochód zabieram sanki i jadę na przedwojenny tor do zjazdu rogatrymi sankami pod Leśniczówkę KPN w Jagniątkowie 4,5 km od Sobieszowa, bo tam jest śnieg i można już pojeździć na sankach. Przy Leśniczówce KPN zostawiamy samochód i idziemy prosto do góry czarnym szlakiem do schroniska Petrova Buda. Po przejściu około 1,5 km zaczyna się śnieg. Droga ta służyła do zjazdu rogatymi saniami od Drugiej Drogi Nawracalnej z końcem przy dzisiejszych ruinach Grunwaldu, gdzie przed wojną był hotel i baza rogatych sań. Sanie konno wraz z turystami były wciągane Drugą Drogą Nawracalną i stamtąd zaczynał się 5 km stromy zjazd w dół do kamiennego mostku. Była to atrakcja tego rejonu Karkonoszy dla kuracjuszy przebywających w Cieplicach. Niestety za naszych czasów wszystko popadło w ruinę, a był to zarobek dla miejscowych drwali w zimie. Turyści mogli zwiedzać Bażynowe Skały do których dzisiaj nie prowadzi żaden szlak turystyczny, a szkoda bo to niewątpliwie atrakcja Karkonoszy. Na samym końcu czarnego szlaku znajduje się czeskie schronisko Petrova Buda, gdzie można zjeść obiad i napić się piwa oczywiście za czeskie korony. Obejrzyj galerie na moim trzecim blogu klikając napis lub wpisując adres www.krzysztof-bike-jgora.blog.onet.pl.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PSZOK tylko bez zaległości

Remont hali sportowej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
374
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%