MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Ziemniaczany festyn u Hałabały na szóstkę

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 września 2015, 12:34
Aktualizacja: Wtorek, 22 września 2015, 7:35
Autor: AP
Fot. AP
W ramach obchodów Września Jeleniogórskiego, Powitania Jesieni, Święta Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu Nr 11 Krasnala Hałabały w Sobieszowie zorganizowano „Wielki ziemniaczany festyn”. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji.

- Witamy wszystkich, którzy przybyli do krainy " Pieczonego Ziemniaka ", zapraszam do wspólnej zabawy - tymi słowami pani dyrektor przedszkola Monika Sołek rozpoczęła zabawę.

Dzieci z grupy: Smerfy, Pszczółki i Krasnoludki, wraz z paniami wychowawczyniami, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany z tej okazji program artystyczny.

Wspólną konkurencją dla dzieci i ich rodziców było wykonanie " ziemniaka cudaka". Pomysłowości nie zabrakło. Wszystkie prace trafiły na wystawę, gdzie każdy uczestnik festynu mógł oddać swój głos na swojego faworyta. Najbardziej spodobali się: piesek, sowa i kartoflana lala. Nagrodzono upominkami wszystkich biorących udział w konkursie.

Podczas imprezy przeprowadzono różnego rodzaju zabawy ruchowe i konkursy. Przedszkolaki poznały też bajke o ziemniaku, z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi i jak trafił do Polski.

Jak na piknik przystało, nikogo nie ominął poczęstunek. Można było spróbować pieczonych ziemniaków prosto z ogniska i wyśmienitych domowych ciast. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje. Apetyt dopisywał dzieciom i dorosłym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Popłynęli dla dzieci  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 21-09-2015 17:58
Oj, działo się, działo. Wspaniały pomysł na zabawę integracyjną dla dzieci i rodziców. Brawa dla Grona Pedagogicznego i całego personelu! Doceniamy wkład pracy w przygotowanie całej dopiętej na ostatni guzik imprezy!Dziękujemy !!!
~waiting for festyn buraczany? 21-09-2015 18:42
Wow rozmach imprez w Jeleniej zwala z nóg,może nam pozazdrościć cały Pokrzywnik i Jasiowa Dolina;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%