MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Zielonym do góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Daria
Fot. Archiwum
Już we wrześniu odbędzie się trzynasta edycja ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Akcja przewidziana jest w dniach 15-17 września. W Jeleniej Górze głównym organizatorem akcji jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Głównym celem akcji jest oczyszczenie z zalegających śmieci terenów w mieście. Sprzątać może każdy, choć głównymi adresatami są przedszkola i szkoły. Nie potrzeba także specjalnego przygotowania do akcji, wystarczą tylko dobre chęci, ponieważ Wydział Ochrony Środowiska zapewnia uczestnikom akcji worki i rękawice.

Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i biorą w niej udział coraz młodsi jeleniogórzanie.
– Już po raz piąty weźmiemy udział w akcji. Początkowo sprzątały tylko najstarsze dzieci. Od dwóch lat sprzątają także maluchy - powiedziała zastępca dyrektora MP nr 19 Violetta Pyrzanowska. – Młodsze dzieci sprzątają plac zabaw przedszkola, starsze dzieci wychodzą przed budynek i sprzątają skwer miejski. Uważam, że takie akcje są bardzo potrzebne. Nie tylko dlatego by było dookoła czysto, ale także po to aby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się dbania o porządek i szacunku do przyrody -dodaje Violetta Pyrzanowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Dachowanie volvo w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Andrzej 23-08-2006 13:19
fajnie że jest taka akcja , tylko po co smiecic jakby bylo czysto i każdy by sprzatał po sobie to takich akcji by nie było małe dzieci łatwo jest uczyć i te chyba najmniej smiecą gorzej z tymi starszymi tony butelek po piwie, wory powyrzucanych byle gdzie smieci czy dzikie wysypiska to przecież nie robota przedszkolaków ale fajnie że tez chcą sprzatac dla nich to jeszcze ciągle frajda dla dorosłych powinien być obowiazek
~jolka 23-08-2006 13:21
tytuł mi się nie podoba powinno być PRECZ Z PLASTIKOWYMI GRZYBAMI
~Maura 23-08-2006 17:06
Pracuję w szkole i w Sprzątaniu Świata uczestniczyłam już kilka razy. Muszę Wam powiedzieć, że jest bardzo wielu rodziców, którzy w tym dniu celowo nie posyłają dziecka do szkoły albo piszą kartkę, że nie zezwalają na udział dziecka w akcji.Uważają, że babranie się w brudach jest poniżające.I że ich potomek nie będzie sprzatał po kimś.
~Chemist 23-08-2006 22:52
Starzy śmiecą, a dzieciaki dzielnie sprzątają... Tylko co z tego jeśli: 1.Sprzątają raz do roku 2.Jak dorosną też będą śmiecić ?? Taka np. butelka po napoju wykonana z polietylenu musi się rozkładać w środowiisku naturalnym jakieś 500 lat. Dla porównania ogryzek po jabłuszku najwyżej kilka tygodni...
~jkl 24-08-2006 9:14
większa swiadoność ludzi sami brudzimy sami sprzatami ale dobrze ze sa akcje przynajmniej jest glosno o problemie
~rycho 24-08-2006 12:30
Nie jestem za tym aby takie male dzieci sprzataly zasmiecony swiat przez doroslych.Dzieci nie sa uodpornione na takie brudy.A przeciez w tych brudach jest pelno roznych zarazkow.Wcale sie nie dziwie ze matki nie chca puszczac dzieci do szkoly w tym dniu.UWAZAM ZE SLUSZNIE.To dorosli powinni sprzatac po sobie. A teraz troche inaczej.Skoro juz sprzatamy swiat to urzednicy powinni zatroszczyc sie o sprzatniecie pelnych workow.A nie robia tego.Zostawiaja nawet do przyszlego roku.Nie wiem dlaczego tak sie dzieje.Brak jest rowniez przy lesnych parkingach pojemnikow na smieci,w miastach tez jest brak.A juz najwieksza bolaczka tego zjawiska, to brak KULTURY U NAS SAMYCH.Nawet ostatnio zdarza sie ze z balkonu puste butelki po wodzie,puszki po piwie,rozne smieci laduja przed blokiem na trawniki.Dla mnie to juz jest d...lIZM I UTRATA CZLOWIECZENSTWA.Znizamy sie do sredniowiecza.Chamstwo totalne.
~ed 24-08-2006 12:41
rycho w większości to prawda, skoro jednak ludzie są śmieciarzami i nie sprzątają po sobie na bieżąco to takie akcje mają jednak sens skoro przyczyniają sie to zniknięcia tych brudów, co do sprzątających dzieci nie przesadzałbym że to szkodzi zdrowiu, oczywiscie przy przestrzeganiu jakiś zasade higieny (rękawiczki i te sprawy), chyba piaskownice z psimi kupami zawierają więcej zarazków i jakość rodzicom to nie przeszkadza, poza tym akcja ma wymiar także edukacyjny i być moze jak te dzieci dorosną to akcje takie nie będą juz potrzebne.
~willy 25-08-2006 7:58
Spacerując z pieskiem po Zabobrzu III stwierdzam ,że najwięcej odpadków wyrzucają dzieciaki . Są to głównie opakowania po chipsach , batonikach oraz butelki po napojach typu "Kubuś". Jeżeli rodzice nie potrafią wszczepić dzieciom odpowiednich zachowań to trzeba to robić przez takie akcje jak "Sprzątamy Świat"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zebrali 2000 baterii

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Parking na... przejściu

Spotkanie z przeszłością

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
526
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%