MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Zielone światło dla inwestycji w Jakuszycach

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Niedziela, 22 marca 2015, 5:56
Aktualizacja: 5:58
Autor: MDvR
Fot. Marcin Oliva Soto
Jednogłośnie Członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów zobowiązali Zarząd tej organizacji do dalszych negocjacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w sprawie sprzedaży części Polany Jakuszyckiej w celu budowy na niej nowoczesnego, całorocznego ośrodka sportowego.

Decyzja zapadła na Walnym Zgromadzeniu Członków Stowarzyszenia Bieg Piastów, które odbyło się w Jakuszycach. Na jej podstawie, Zarząd Stowarzyszenia Bieg Piastów podjął uchwałę w sprawie sprzedaży części Polany Jakuszyckiej, niezbędnej do unowocześnienia ośrodka. Decyzja ta jest zgodna z ustaleniami, jakie zapadły podczas niedawnych rozmów władz Biegu Piastów z przedstawicielami marszałka. Szczegółowe warunki sprzedaży zostaną ustalone podczas dalszych negocjacji z UMWD.

- Pomysł jest taki, że na terenie, który kupi Urząd Marszałkowski, będą organizowane zawody wyczynowe, a na pozostałym, należącym nadal do nas, będzie dominować rekreacja – mówi prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, Zygmunt Bobowski. - Nasze Stowarzyszenie nadal będzie organizować zawody otwarte dla wszystkich. Naszą ambicją jest, aby było ich jeszcze więcej.

Na podstawie rozmów z reprezentantami marszałka województwa, Stowarzyszenie jest przekonane, że w umowie będzie mieć zagwarantowaną służebność, czyli prawo do korzystania ze sprzedanego terenu, podczas Biegu Piastów i przygotowań do niego oraz innych zawodów.

Członkowie Stowarzyszenia Bieg Piastów wybrali swój Zarząd. Prezesem pozostaje Zygmunt Bobowski, na wiceprezesów zostali wybrani Maciej Pawłowski i Dariusz Serafin, na sekretarza Marek Chromicz. Ponadto w Zarządzie będą pracować: Kaja Sznajdrowicz, Leszek Wyspiański i Dorota Dziadkowiec-Michoń. Wybrano także Komisję Rewizyjną. Jej skład: Janusz Rodziewicz, Andrzej Kusztal, Walter Judka.

Walne Zgromadzenie potwierdziło decyzję Zarządu o nadaniu Julianowi Gozdowskiemu tytułów honorowego prezesa i komandora Biegu Piastów. Został on ponadto wybrany pełnomocnikiem Walnego Zgromadzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Trenowali na francuskiej ziemi

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ten sam 23-03-2015 14:32
Ciekaw jestem realizacji tego pomysłu. Jak dotąd co roku jest nie powiem że lepiej, ale zapewne ciekawiej. Z parkingami od dawna kiepsko, komercja kwitnie, ciekawsze trasy nieustannie zamknięte, te dostępne są za to nieprzygotowane, tak ciasno od ludzi że odchodzi radość i przyjemność bycia na nartach. A po sąsiedzku u Braci Czechów piękne trasy, dobre i tanie jedzenie i przestrzeń. Pozdrawiam zatem Jakuszyce i chyba niestety pozostaną mi fajne wspomnienia z czasów przedkomercyjnych tego miejsca, bo przyjemność chyba już nie wróci. A może się starzeję i wymagam zbyt wiele? Cyba jednak biorąc pod uwagę masowość ruchu biegowego trzeba wykonać parę gestów nie tylko do organizatorow zawodów, ale i do zwykłych "Kowalskich" którzy nie mają gdzie postawić auta, wysikać się itp. Pozdrawiam.
~Grześ 24-03-2015 8:57
No i okazało się po decyzji działaczy FIS że nasze jakoś to będzie nie zadziałało. Ale jakoś mi nie żal. Nasze bieganie na nartach jest zupełnie "kalekie" Sporo amatorów dla których nie robi się nic istotnego - brak zaplecza, parkingów itp, potem trochę zawodowców też bez zaplecza na ich poziomie( ot tyle aby nie paść z głodu) no i Justyna która sama nie uciągnie wszystkiego i choćby biegała na najwyższym poziomie jeszcze wiele lat to przewrotnie dla działaczy oznaczać to bedzie zwolnienie z działania. Justyna załatwi to za nich. Na szczęście na świecie to widzą - stąd decyzja. Gratuluję.
~masakre 24-03-2015 12:59
fis pokazał gdzie nasze miejsce brak sniegu kontenery wogóle wstyd z czym startować ,popatrzcie na Czechy bierzcie przykład

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

Wbiegną na Przełęcz Okraj

Bardzo słabe wyniki matur

To będzie siatkarskie zakończenie wakacji

Serca pełne nakrętek

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
826
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%