MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Zielone światło dla basenu w KK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 lipca 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Fot. Angela
Dopiero za siedem lat zwykli mieszkańcy miasta będą mogli wykąpać się w krytym basenie przy Kolegium Karkonoskim. Inwestycja zostanie zakończona w 2012 roku, ale przez pięć kolejnych lat będzie dostępna tylko dla studentów i kadry akademickiej. Takie są wymogi Unii Europejskiej, z której funduszy pochodzi dofinansowanie budowy pływalni.

Władze Kolegium Karkonoskiego z kanclerz Grażyną Malczuk na czele odebrały z Urzędu Marszałkowskiego umowę na dofinansowanie w kwocie 6,5 mln zł na przebudowę krytej pływalni. Powstanie dzięki temu kryty basen z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja pochłonie 11,5 mln zł.

Budowa basenu zakłada prawie całkowite wyburzenie istniejącego przy wejściu do Kolegium Karkonoskiego obiektu i poszerzenie go. Powierzchnia niecki po zakończeniu inwestycji to 25 m na 12,5 m. Wokół pływalni będą zlokalizowane gabinety fizjoterapeutyczne, jak masaże podwodne czy suche. Basen będzie jednocześnie miejscem ćwiczeń dla studentów z fizykoterapii, gdzie będą odbywały się zajęcia praktyczne.

– Otrzymaliśmy 6,5 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej, pozostała kwota inwestycji jest naszym wkładem własnym. Teraz możemy przystępować do przetargu na wyłonienie wykonawcy – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Prace budowlane rozpoczną się wiosną 2011 roku. Zaplanowano je na 18 miesięcy. – Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat muszą być inwestycjami niedochodowymi, dlatego początkowo z krytej pływalni będą mogli z korzystać studenci z Jeleniej Góry oraz kadra akademicka. Kiedy minie pięć lat trwałości projektu, na basenu będą mogli wejść wszyscy mieszkańcy – mówi Grażyna Malczuk.

Jak podkreśla Jerzy Łużniak, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, decyzja o dofinansowaniu tej inwestycji zapadła przede wszystkim dlatego, że taki basen jest miastu bardzo potrzebny.
- Jelenia Góra ma tylko jeden basen przy Szkole Podstawowej nr 11. To za mało. Poza tym uczelni jest on bardzo potrzebny, podobnie jak mieszkańcom. To moment kiedy zaczynamy otwierać baseny. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie otwarty zespół basenów termalnych. Ponadto moim marzeniem jest, by kolejny basen został wybudowany przy Szkole Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. To jest realne – powiedział Jerzy Łużniak.

Basen przy „dziesiątce” nie powstał z braku środków. Zamiast kąpieliska szkoła dostała nowoczesne boisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Szansa na remont "zameczku"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

krkonos 2-07-2010 8:24
Porażająca jest logika marszałka Łużniaka "taki basen jest miastu bardzo potrzebny.Jelenia Góra ma tylko jeden basen przy Szkole Podstawowej nr 11. To za mało" - wobec znanych wymogów UE: "Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat muszą być inwestycjami niedochodowymi, dlatego początkowo z krytej pływalni będą mogli z korzystać studenci z Jeleniej Góry oraz kadra akademicka. Kiedy minie pięć lat trwałości projektu, na basenu będą mogli
~basen 2-07-2010 8:43
w 11-tce... szacunek, głebokość 1-1.6metra (łokciami można w dno uderzyć) do tego w lipcu, środku sezonu, będzie zamknięty - podobno z powodu małego zainteresowania. w sumie trudno się dziwić przy takich warunkach...
~Jano 2-07-2010 8:49
a ja sie nie zgadza żeby KK miało basen kryty , no chyba że p.Malczuk wyłoży własne zarobione pieniążki na ten cel , bo ja jako podatnik tego miasta chcę mieć wreszcie basen który mi obiecują w kampanii wyborczej najpierw p.Kusiak a Po nim p.Obrębalski p. Łużniak to może i by wybudował ale basen koło swojego domu , ludzie kiedy wy zaczniecie rozliczac ludzi którzy nami rządzą i zaczniecie chodzić na wybory , bo i naczej to te nieroby co nic nie robią dożywotnie będą na tych stołkach suto opłacan
~cdr 2-07-2010 9:02
"Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat muszą być inwestycjami niedochodowymi, dlatego początkowo z krytej pływalni będą mogli z korzystać studenci z Jeleniej Góry oraz kadra akademicka." Najlepiej więc zamknąć i wpus...ć tylko "swoich". Skoro inwestycja przez 5 lat ma być niedochodowa, to może wpus...ć wszystkich za darmo choć w jakimś określonym terminie?
~hi-hi, ha- ha 2-07-2010 9:37
do Jano,a myslisz ze PIS-owcy cos zmienia,obojetnie jaka opcja polityczna dorwie sie do koryta to i tak g......zrobia,tak bylo jest i bedzie
~ehh 2-07-2010 10:32
Basen OK powinien byc od dawna bo glupota bylo aby studenci majac 15minut dojechali/doszli na basen do 11-stki na zajecia. Jednak co z parkingiem!!! Teren kolegium jest na tyle duzy ze spokojnie mozna wydzielic miejsce do parkowania a jest tylko jeden niewielki parking kolo basenu ktory pewnie podczas budowy nowego obiektu bedzie w dodatku zamkniety!!! Czy Pani kanclerz ma jakiś pomysł na budowe parkingu bądź wydzielenie chociażby miejsca na terenie KK!!??
rymcycymcy 2-07-2010 11:33
Kolego 08:43 | ~basen | ...może Ci tata zrobił łokcie, tam gdzie inni mają kolana ? ;)
~kizior 2-07-2010 19:51
"Zgodnie z wymogami unijnymi inwestycje współfinansowane z unijnych środków przez pierwsze pięć lat muszą być inwestycjami niedochodowymi" Ciekawe skąd pani kanclerz dowiedziała się o tym????????Za jakiś czas się dowiemy się,że Unia Europejska jest sponsorem nieudaczników i bankrutów.Jak KK nie chce zarabiać na tym basenie to niech za darmo wpuszczą tam mieszkańców naszego miasta.Dlaczego za pieniądze jeleniogórzan mają się pluskać za f...r studenci pochodzący ze Lwówka czy Gryfowa ??
~P.Redaktor 4-07-2010 8:39
Pani Redaktor Angela - "Władze Kolegium Karkonoskiego z kanclerz Grażyną Malczuk na czele" - informuje, że na czele władz uczelni stoi REKTOR a nie kanclerz. Ale rozumiem, ze tam należy się podlizać tam, skąd płynie grosz. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Konkurs dla seniorów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%