MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zielona Flaga dla Mechanika już po raz trzeci!

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 listopada 2012, 8:54
Aktualizacja: 8:57
Autor: Lilianna Lucerska
– Wielkim sukcesem naszej szkoły jest przyznanie nam po raz trzeci Międzynarodowego Certyfikatu Zielona Flaga w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju, realizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska. Szkoły z całej Polski, które angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska mogą ubiegać się o to prestiżowe wyróżnienie włączające je do międzynarodowego grona certyfikowanych szkół. Cieszymy się, że znaleźliśmy się w tym międzynarodowym gronie napisała do nas nauczycielka tej szkoły Lilianna Lucerska.

Regionalna ceremonia wręczenia Certyfikatu odbyła się 22 listopada br. we Wrocławiu Certyfikaty są przyznawane szkołom na rok szkolny i mają zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych w szkołach i odnawiania certyfikatu. - Jesteśmy jedyną szkołą ponadgimnazjalną w Jeleniej Górze, która posiada taki certyfikat a jedną z niewielu w Polsce, która otrzymała go po raz trzeci - informuje Lilianna Lucerska.

Korzyści dla szkół  związane z posiadaniem Certyfikatu Zielonej Flagi:
Szkoły, które otrzymują Certyfikat Zielonej Flagi mogą posługiwać się logiem Zielonej Flagi we wszystkich swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych.
Każda szkoła, która pomyślnie przejdzie proces certyfikacji otrzymuje dyplom i Zieloną Flagę oraz nagrodę rzeczową (np. wielofunkcyjny, multimedialny).
Informacje o certyfikowanych szkołach są przekazywane mediom, władzom regionalnym i lokalnym.
Każda szkoła legitymująca się certyfikatem Zielonej Flagi jest promowana w ramach Programu Szkoły dla Ekorozwoju oraz innych programów realizowanych przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska.

Certyfikat Zielona Flaga jest najwyższym międzynarodowym wyróżnieniem, przyznawanym szkołom najbardziej zaangażowanym w promocję postaw proekologicznych i jast nadawany szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco – Schools. Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku, jak na razie uczestniczy w nim ok. 15.000 szkół w 51 krajów Europy a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę.

Eco-Schools jest programem, opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania certyfikatu Zielonej Flagi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

Stoi kolej na Kopę

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 28-11-2012 11:46
brawo dla Pani Lucerskiej
~NORBIXXX 28-11-2012 14:25
idzcie z ta flaga pobiegac po jeleniej
~Kryniu 28-11-2012 16:55
a Ty ze swoją głupotą schowaj się w domu.
~ 28-11-2012 17:20
Przeczytałem ten artykuł, ale za jakie to przedsięwzięcia proekologiczne szkoła otrzymała tę flagę to nie mogę sie doczytać. Mogłaby się szkoła trochę pochwalić i nagłośnić swoje działania proekologiczne. Stach
~02 28-11-2012 19:18
Gratulacje dla Pani Lucerskiej i ucznia Grzegorza Snopka z 3D
~fd 29-11-2012 12:13
syf, kiepy itd...tak dbają o srodowisko uczniowie przed i w okolicy szkoły.az wstyd... brawo na medal..????????????
~play.pl 29-11-2012 17:00
jestem ciekaw kto przyznaje szkole takie "wspaniałe wyróżnienie".Wystarczy pospacerować przez ul.Obrońców Pokoju (robie to codziennie) i przy dobrej pogodzie zobaczyć jaką to czystą ulicę ma szkoła.Nie wystarczą już spluty chodnik, kiepy,resztki śniadaniowe i inne wyrzucane przez uczniów to jeszcze doszly zanieczyszczenia od starych samochodów.Cała ulica, która jest "własnością szkoły" to jedna wielka ecologiczna-zielona flaga sorry plama powstała przez wyciekający olej silnikowy.Ale oczywiscie żaden ze szkoły tej najbrudniejszej ulicy nie widzi bo personel opuszcza szkołę samochodami, pani Luc. również. Zarówno sanepid jak i S. Miejska nic nie nie robi.Bo jedni są od DUŻYCH zanieczyszczeń a drudzy nie są od tego by schylać się pod samochód.A ten samochód który wylądował na słupie?-cisza
~iacek 29-11-2012 18:18
bravo dla szkoły.Jest to chyba jedyna ecologiczna szkoła, która zorganizowała uczniom palarnię na ulicy.A dla zdobycia kolejnej ZIELONEJ FLAGI przybiła w kilku miejscach znak zakazu palenia.Co nie robi się dla zdobycia nagrody i sukcesu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Miesiąc bez opłat za wstęp do KPN

Wypadek przy baniakach  

Mają w nosie pieszych

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
1016
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%