MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Zgon w celi

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 3 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 3 kwietnia 2007, 14:42
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Policjant pobił ze skutkiem śmiertelnym nietrzeźwego aresztanta?

Trzy miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 31-letni st. posterunkowy Andrzej K. ze Zgorzelca. Jest on podejrzany o pobicie mężczyzny, który zmarł w policyjnej izbie zatrzymań. O zastosowaniu aresztu zdecydował Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze.

28 marca patrol policji zatrzymał 51-letniego mężczyznę, który na ulicy pił alkohol. Wykonaniem czynności związanych z osadzeniem zatrzymanego zajął się wspomniany st. post. K.
Mężczyzna w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł. Jego zwłoki ujawniono dopiero następnego dnia.

Policjanci zapewniają, że stan zdrowia zatrzymanych, którzy są upojeni alkoholem, jest sprawdzany przez lekarza, a policjant – który zajmuje się dozorem nad celami – ma obowiązek regularnie kontrolować, co tam się dzieje. Tymczasem pierwsze ustalenia śledczych wskazują, że to aresztowany funkcjonariusz pobił 51-latka. Dalsze postępowanie wyjaśni, czy obrażenia odniesione wskutek tego czynu były bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny.

Póki co st. post. K. został zawieszony w obowiązkach. Jeśli zarzuty się potwierdzą, zostanie dyscyplinarnie wydalony ze służby. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Prowadząca w tej sprawie śledztwo Prokutarura Okręgowa w Jeleniej Górze ze względu na dobro postępowania, nie udziela szerszych informacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~eyden 3-04-2007 20:36
"Jest on podejrzany o pobicie mężczyzny, który zmarł w policyjnej izbie zatrzymań." - rozumiem, że znęcał się nad denatem, tak ? Chyba należało to troszeczkę inaczej sformułować.
~aloizy 3-04-2007 20:48
Pewnie sie o dywan potknoł i sie nieszczęśliwie przewrócił. He he he. Szkoda Policjanta, walczy z lumpami na codzień a jak się któremuś coś stanie to zaraz winny. Ale nikt nie patrzy jak wiele razy Policjant zostaje po godzinach bo musi coś zrobić z taką pijaną świnią bo nie wolno go zostawić na ulicy !!! Szkoda pisać jakie mamy dzis prawo (które broni złodzieji i lumpiarstwo)
~do aloizy 3-04-2007 21:21
szkoda policjanta?chlopie zabil czlowieka niech go teraz dojezdzaja w pudle!a ty to pewnie aloizy w zomo sluzyles oddanie i ci zostalo po terazniejsze czasy.
~sceptyk 3-04-2007 21:41
Nie sądzę, żeby policjant pobił. To w zasadzie się nie zdarza już w Polsce, a na pewno nie w JG. Chyba że komuś odbije jak klawiszowi w Sieradzu ostatnio.
~do aloizy 3-04-2007 23:05
Słuchaj Pan Panie Policjancie? Służba jest służbą. Nawet ciężka służba. Nawet po godzinach. Mogą puścić nerwy. Zabić kogoś?! Tu jest gdzieś po drodze w postępowaniu kwalifikacyjnym do Policji błąd. Poważny błąd.
~Tiger 3-04-2007 23:11
Widocznie miał mało roboty skoro się znęcał. Za dużo sił mu zostało i na niewinnym bezbronnym się wyżył. Do celi z takim i niech gnije całe 10lat albo i więcej.
~JestemZeZgorzelca 4-04-2007 8:11
Masakra!!!!!!!!!!!Fajną mamy policje w Zgolu...Pozazdrościć:(Teraz strach się z chaty wychylić ,jak takie wariaty w policji!!!Pójdę z kumplem na piwko do parku, zgarną mnie za picie w miejscu publicznym i więcej mnie rodzina nie zobaczy:(Bo według alojzego jestem "świnia pijana"!!Coś tu nie tak jest!!!!!!!!!!!!
~paulinka 4-04-2007 13:33
Poicja jest od tego żeby nam pomagac a tu proze coraz czeciej sie słychy ze policjant to lub tamto to po jakiego ...... ani sa wkoncu powinni swiecic przykładem a ja osobiscie nie raz widzialam jak to policjant jechal po ulicach jeleniej z glosną muza i pełnymi basami w bagazniku albo jak przejechał na czerwonym swietle i jeszcze kilka innych .... ZA NIM BęDE NAS KONTROLOWAC I KARAC TO NIECH NAJPIERW SIE SOBA ZAJMą
~Do Paulinka 4-04-2007 19:28
Co wolno wojewodzie to nie tobie smr.....
~do sceptyków 4-04-2007 19:32
Narazie jest podejrzany---czyli nie wiadomo czy winny---ale niektórzy co nie lubia Policji juz wystawili wyrok na niego. A przy okazji przypieli łatke całej Policji w kraju. Życze Wszystkim co piszą tu negatywne komentarze aby kiedys w swojm życiu chociarz raz naprawde potrzebowali pompocy Policji---Wtedy zmienicie szobko zdanie i Policja będzie kochana-zapewniam.....
~Do "do aloizy" 4-04-2007 22:40
Co Ty wiesz o zoomo? Za czasów zoomo nie odważył byś się nawet czegoś takiego napisać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Budują ekopostojownię

DIOZ: To zarzuty wyssane z palca

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
659
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%