MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Zgon i wypadki. W górach nie ma żartów.

Wiadomości: KARKONOSZE
Czwartek, 29 grudnia 2011, 11:11
Aktualizacja: 13:58
Autor: Angela
Wczoraj późnym wieczorem ratownicy górscy pomagali nierozsądnemu turyście w zejściu ze stoku w okolicach Karpacza. Wcześniej w Jakuszycach zmarł mężczyzna, który zasłabł podczas przebieżki.

Wczoraj po godz. 21.00 goprowcy pomagali w zajściu ze stoku nierozsądnym turystom. Mężczyzn zaskoczył szybko zapadający zmrok i zabłądzili. Nie zabrali też ze sobą latarki, ani telefonów komórkowych. Najprawdopodobniej byli też pod wpływem alkoholu. Podczas drogi powrotnej jeden z maszerujących skręcił sobie nogę na oblodzonej nawierzchni.

- Był to typowy przykład nieodpowiedzialnego wychodzenia w góry. Prosimy turystów, by zawsze mieli przy sobie telefon komórkowy, spacerowali tylko po szlakach, które są o wiele bezpieczniejsze i schodzili ze stoków za dnia, kiedy jest dobra widoczność i wyższa temperatura, przez co oblodzenie jest mniejsze – mówi Marek Barzak, ratownik dyżurny GOPR.

W okresie świąt ratownicy odnotowali też sześć wypadków na trasach zjazdowych. Na szczęście nie były to zdarzenia poważne. Tymczasem tragiczną dla 55-letniego mężczyzny okazała się wycieczka na jakuszyckie trasy. 19 grudnia podczas przebieżki człowiek ten zasłabł i zmarł. Znalazła go dwójka turystów, która maszerowała od strony Jakuszyc.

Mimo rozpoczętej reanimacji kontynuowanej przez wezwanych na miejsce goprowców, mężczyzny nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. Ciało zabezpieczono do sekcji, która wykazała, że było to nieszczęśliwe zdarzenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

7–latek w nocy błąkał się po mieście

Ponad kilogram marihuany nie trafi do sprzedaży

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~tiaaa 29-12-2011 11:39
"Zmarł z przyczyn naturalnych"-czyli ze starości? Ogarnijcie się
~a:) 29-12-2011 11:44
chciałabym chociaż RAZ! przeczytać artykuł tej Pani bez błędów!!!!! to zawał czy wylew, bo to różnica?! wstyd!!!!!!!!!
rymcycymcy 29-12-2011 16:18
Nie ma żartów ! ...jelonkowa czytelniczka oczekuje, że Angela postawi diagnozę i to jeszcze przed sekcją ! ;) Chyba czytelniczka nie bawiła się w młodości w lekarza ! ;)
~do ~a:) 29-12-2011 17:11
Ja też bym chciał przeczytać bez błędów post czytelniczki.
~ 29-12-2011 17:14
do zagorzałej czytelniczki, kobieto czy ty nie potrafisz dokładnie czytać wstyd,ze czepiasz się o coś co należy do konkretnej grupy ludzi a nie Angeli. wyrazy współczucia dla bliskich tego pana.
~2 30-12-2011 6:02
zawody biathlonowe odbyły się w Szklarskiej Porębie a zgon w Jakuszycach. To jednak istnieją Jakuszyce?! (Do osoby, która twierdziła, że one nie istnieją) To czemu nie napiszecie następująco: zgon w Szklarskiej Porębie? ! Co złe to nie Szklarska ale co dobre...
~a:) 30-12-2011 12:52
a jednak części teksu końcowego już nie ma! ciekawe dlaczego????? hmmmm...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Urodzinowy prezent z finałem w sądzie

Miał 2 kg marihuany

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
615
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%