MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Zgłoś się na konkurs! Rozszerz swoją wiedzę o Irlandii

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Piątek, 1 marca 2013, 9:23
Aktualizacja: 9:26
Autor: Org
Fot. Organiatorzy
Tylko do poniedziałku (4.03) uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą się zgłosić na konkurs kulturoznawczy o Irlandii „A Glimpse of Ireland”. Jego organizatorem jest Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze.

Uczestnicy odpowiedzą m.in. na pytania: kto jest autorem słów: „Droga do prawdy jest wybrukowana paradoksami”, jaki związek z Irlandią mają słowa: „reel, emerald, shamrock”? Jak obchodzony jest w Irlandii Dzień Świętego Patryka?
Ich zadaniem będzie m.in. przygotowanie w swojej szkole, plakatu na temat „A Glimpse of Ireland” (wybór technik plastycznych należy do nauczycieli i uczniów, o wymiarze do formatu A1) czy rozwiązanie pisemnego testu.

- Ten konkurs to szansa na samodzielne poszerzenie wiedzy o kulturze, geografii, historii i tradycjach kraju, który, z wielu względów, staje się coraz bliższy nam, Polakom. To także doskonały sposób na wzmocnienie motywacji do nauki języka angielskiego – piszą organizatorzy.

Konkurs, prowadzony w języku angielskim, jest przeznaczony dla uczniów na poziomie pre-intermediate i wyższym.

- Prosimy szkoły zainteresowane udziałem w konkursie o wybranie trojga uczniów – uczestników - piszą organizatorzy.
W jury zasiądą: przewodnicząca Beata Telążka - kierownik Zakładu Filologii, Magdalena Baczyńska, Ida Baj, Janusz Duszenko, Ewa Kazak, Hanna Wrzesień (nauczyciele Zakładu Filologii), Rita Schaeper (absolwentka Akademii Sztuki w Berlinie) oraz troje studentów filologii angielskiej.

Formularz zgłoszeniowy jest do pobrania na stronie: /http://wh.kpswjg.pl/pswjg.pl/pl/aktualnosci" target="_blank" style="text-decoration: underline;">http://wh.kpswjg.pl/pl/aktualnosci). Należy go przesłać najpóźniej do
poniedziałku, 4 marca 2013 r. na adres: glimpseofireland@kpswjg.pl lub listownie z dopiskiem "Konkurs o Irlandii" na adres: KPSW,Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych, Filologia Angielska, ul. Lwówecka 18, 58-500 Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Komentarze (9) Dodaj komentarz

rymcycymcy 1-03-2013 11:20
...w nagrodę wyjazd edukacyjno naukowy do Irlandii ! :) ...uczestnicy zabierają Ludwika we własnym zakresie ! ;)
~Stasiek 1-03-2013 17:00
http://www.123helpme.com/search.asp?text=irish+catholic Polecam przyszlym zwyciezcom .
~ 1-03-2013 19:54
zmywak już czeka
~Filolog 1-03-2013 21:46
Złośliwe komentarze zaściankowych mieszkańców Jeleniej Dziury. Chcieliby zarabiać a nie potrafią sklecić zdania w języku obcym. Bierzcie się za naukę lenie z Jeleniej Góry!!!!!
~Stasiek 1-03-2013 21:58
Filolog bueahahahahaa faceciku , z kim ty chesz rywalizowac , wsioku ? Hahhahahahah Starego emigranta na walke wyzywa , hahahahahh , Filolog zobacz jaki link zamiescilem wsioku a pozniej pisz , Wichura jestes i tyle .
~Ptasiek 1-03-2013 22:05
Wichura to ty jesteś bo na wichurze mieszkasz. Leming z jeleniej dziury.
~Schengen 2-03-2013 1:51
i słusznie ! niech się przyszli emigranci szykują bo tu.... :(
~ 2-03-2013 7:29
Cudze chwalac, zapominacie o swoim. Tutaj w kraju nalezy poznawac ,kto winien jest balaganu gospodarczego, i co wyprawia wladza. Kraj upada a ludzi sie zacheca do poznawania obcych krajow. Czy to pora na to? Wstyd przed obcymi nacjami ze Polak pracujacy to dziad zrobiony przez stolkowych WLADCOW. Tutaj nalezy zachecac narod do zainteresowania sie problemem, Irlandia nigdy nie bedziemy, chyba ze jako emigracja...bo tutaj juz nie bardzo mozna istniec i rozwijac mlode rodziny. DNO.
~anam 2-03-2013 8:03
i znow beda wciskac dzieciakom ze Polnocna Irlandia ma racje bytu, ze Brytole nie strzelali do kobiet i dzieci podczas Krwawej Niedzieli...a Bobby Sands umarl bo nie chcial jesc. Poziom wiedzy w szkolach na ten temat jest zenujacy- mlodziez znow uslyszy ze IRA to terrorysci a nie ludzie ktorym do kraju wjechalo wojsko i wbilo flage na wybrzezu mowic- "to teraz wlasnosc krolowej".....drodzy rodzice szkoda czasu waszych pociech....with warm greetings to all people of good will

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Międzynarodowe warsztaty w JCK

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

To jest antywitacz

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%