MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zespół Semplice wystąpi w Kromnowie

Wiadomości: Region
Czwartek, 10 października 2013, 8:43
Aktualizacja: 8:45
Autor: Mea
Fot. Organizator
W Artystycznej Galerii Izerskiej 19 października o godz. 18.00 odbędzie się koncert zespołu Semplice. Muzycy współpracują z Filharmonią Dolnośląską w Jeleniej Górze. Wstęp jest wolny.

Czterech wybitnych muzyków na scenie, doskonała akustyka i piękna przestrzeń dawnego ewangelickiego kościoła. Nieco standardów jazzowych, rytmów bałkańskich, latynoamerykańskich czy muzyki francuskiej. Tak zapowiada się występ.

Semplice to grupa powstała w 2003 roku z inicjatywy nieżyjącego już Łukasza Pietrzaka. Skład zespołu tworzy obecnie czterech muzyków.

Robert Wróblewski - akordeonista, kompozytor; absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach; były członek kabaretu PAKA.

Tomasz Pierzchniak - kompozytor, kontrabasista, gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i we Wrocławiu, stale współpracuje z Filharmonią Dolnośląską, Teatrem Polskim we Wrocławiu i zespołami Kumple, W Tym Sęk i Kulturomania.

Marek Mikulski - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, laureat wielu konkursów gitarowych. Na swoim koncie ma m.in. wydanie płyty w duecie z Adamem Mikulskim i zespołem Mikulscy Quartet, czy krążka z kompozycjami Mirosława Drożdżowskiego.

Witold Pelc - klarnecista i saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, laureat wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim. Współpracuje z Filharmonią Dolnośląską.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Stoi kolej na Kopę

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~fan 10-10-2013 13:58
A publiczność-pies z kulawą nogą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamknięty szlak przez Kocioł Łomniczki

Tu też świętowali

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Jubileusze małżeńskie

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%