MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Zespół „Paka Buziaka” znów obsypany nagrodami

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 września 2011, 11:43
Aktualizacja: 11:44
Autor: Angela/WK
Fot. Archiwum
Nagrodę specjalną oraz nagrodę im. Jerzego Michotka – takie laury z V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie przywiózł jeleniogórski zespół „Paka Buziaka” działający przy MDK Jelonek. Eliminacje centralne festiwalu odbyły się w miniony weekend w Krakowie.

Koncert galowy odbył się w krakowskiej PWST, a w finale zespół zaśpiewał z legendą polskiej piosenki, Jerzym Połomskim. Paka Buziaka był jedynym zespołem, który został wywołany przez publiczność do bisu.
- Rok temu zespół Paka Buziaka otrzymał na tym festiwalu I miejsce. To zmotywowało go, by w V edycji zaprezentować się w wersji wokalno – instrumentalnej. Dziewczyny same akompaniowały sobie grą na gitarze, fortepianie, skrzypcach, gitarze basowej czy klarnecie. Poza nagrodą specjalną zespół otrzymał propozycję od przedstawicieli Polonii wyjazdu i występu w Budapeszcie. Niestety ze względu zbieżność terminów i fakt, że dziewczyny z zespołu zaczynają rok akademicki, nie skorzystamy z tej ciekawej oferty – mówi Wiesław Kowalewski, opiekun grupy.
Piątego października br. natomiast zespół „Paka Buziaka” wystąpi w Świdnicy, gdzie powtórzy występ z Jasnej Góry. Tu zaprosiła ich Danuta Skalska, redaktor naczelna rozgłośni „Lwowska Fala” Polskiego Radia w Katowicach. Koncert poprowadzi artysta sceny krakowskiej, aktor, Wojciech Habela. W listopadzie zespół chce wystąpić również w Bytomiu, a w grudniu ma plany na wielkie kolędowanie.
- Jako dom kultury nie mamy jednak własnego środka transportu i jest to zawsze największy problem do pokonania – ubolewają dziewczyny i opiekun zespołu Wiesław Kowalewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Poświęcili kapliczkę

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

zakupynatelefon 28-09-2011 13:28
Wielkie brawa dziewczyny.Słuchałem was między innymi przy kościele na ul.Morcinka. Super!!! dużo sukcesów
~Ąga 28-09-2011 19:33
Gratulacje i pozdrowienia dla Pana Wiesia-dawne czasy"śpiewania" wspominam z wielkim sentymentem, śpiewacie pięknie, jesteście ładne i młode-wiele przed Wami-pozdrawiam Agnieszka N.
~manga 13-10-2011 23:47
świetnie dziewczyny, wielkie brawa! bardzo sie ciesze, ze mamy zdolną młodzież : )
~Baśka 12-11-2011 21:21
Dzisiaj miałam okazję poznać i posłuchać zespołu Paka Buziaka w Bytomiu,Dziewczyny jesteście wspaniałe.Zyczę dalszych sukcesów w pracy na scenie i serdecznie Was pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybiorą sołtysa

Sadzą las

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
862
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%