MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 20 września
im. Eustachego, Filipiny

Zespół Paka Buziaka wystąpi na Jasnej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 czerwca 2011, 7:24
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Fot. Angela
O ich wokalno – aktorsko – kabaretowym talencie słyszano już w całej Polsce, a nawet zagranicą – mowa o pięciu niezwykłych wokalistkach z zespołu Paka Buziaka, który działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jeleniej Górze. Wspólnie z opiekunem Wiesławem Kowalewskim zespół zapraszany jest na uroczystości w całym kraju. Kolejne zaproszenie przesłano do nich z Jasnej Góry.

Tym razem zespół Paka Buziaka wraz z opiekunem Wiesławem Kowalewskim został zaproszony przez Prezydenta Światowego Kongresu Kresowian i redaktora naczelnego programu „Lwowska Fala” rozgłośni Polskiego Radia w Katowicach.

Paka Buziaka będzie uczestniczyć i występować podczas Koncertu Jasnogórskiego, który odbędzie się Auli Papieskiej Sanktuarium Maryjnego. Koncert w wykonaniu jeleniogórskiego zespołu z MDK oraz chóru „Gloria Dei” z Wrocławia, zakończy uroczystości związane z XVII zjazdem Kresowian z całego świata oraz z obchodami 100 rocznicy powstania we Lwowie Harcerstwa Polskiego.

- „Znany nam z sukcesów w festiwalach lwowskiej piosenki zespół Paka Buziaka działający pod kierunkiem Wiesława Kowalewskiego daje gwarancję najwyższego poziomu i repertuaru adekwatnego do uroczystości” – pisze w liście Jan Skalski, Prezydent Światowego Kongresu Kresowian.

Teraz zespołowi, który swoim talentem promuje Jelenią Górą we wszystkich zakątkach kraju i zagranicy, pozostaje mieć tylko nadzieję na finansowe wsparcie ze strony włodarzy miasta. Jest ono bowiem konieczne do pokrycia kosztów podróży.

Warto przypomnieć, że zespół Paka Buziaka poza młodzieżowym repertuarem, ma opracowany pełny program piosenek lwowskich i kresowych. Sezon artystyczny w tym roku szkolnym zakończy właśnie w takich klimatach.

Paka Buziaka zdobyła I nagrodę ogólnopolskiego festiwalu piosenki lwowskiej „Bałaku” w Krakowie skąd została zaproszenie na występy w Wiedniu i Norymberdze. Wcześniej zespół występował również na Ukrainie. Inne ich sukcesy to Grand Prix festiwalu piosenki patriotycznej w Żarowie, Grand Prix spotkań z piosenką lwowską, główna nagroda festiwalu piosenki i pieśni kresowej w Świdnicy (2011) oraz I nagroda ogólnopolskiego festiwalu piosenki EKO-SONG 2011.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Tydzień Zrównoważonego Transportu – od wczoraj  

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~noo 23-06-2011 7:38
Chyba PAKA a nie BAKA.... to drugie znaczyć może dużo więcej :)
~p 23-06-2011 8:34
chyba Paka Buziaka???
~Fan 23-06-2011 16:31
Czy paka buziaka płaci za te bezsensowne artykuły??? Trzeciorzędny zespół, którego nikt w Polsce ani za granicą NIE ZNA. To, że występuje na jakiś zapomnianych już festiwalach jak piosenka turystyczna czy kresowa (kto z młodzieży chciałby na to jechać?) to nie znaczy, że jest taki świetny i wszyscy go znają. Ludzie, czy wy nie macie o czym pisać? Żal
~hmm 23-06-2011 20:28
zgadzam się z opisem powyżej /Fan/ może jakiś nowszy repertuar, a nie to samo trochę kreatywności
~ra 23-06-2011 22:07
Fan zaśpiewaj sam . POkaż co Potrafisz nie pasi nie słuchaj matołku.
~~ heeee 24-06-2011 21:16
Dziewczyny są świetne, uważam , że kreatywności również im nie brak.. jak i ich instruktorowi. A nowych piosenek zespołu można było posłuchać na koncercie w JCK. Byłem, gratuluję! i nie był to żaden przestarzały repertuar.
~do Fan 24-06-2011 21:52
Trzeciorzędny to jest Twój liberalizm do sztuki. Sam zapewne niczego w życiu nie osiągnąłeś, siedzisz w domu i zamulasz dennymi komentami. Rusz dupsko z domu,pokaż że coś umiesz szerszej publiczności,a potem przede wszystkim idź na występ dziewczyn. Na pewno nigdy nie byłeś,tylko profilaktycznie hejtujesz. Szkoda że na naszym podwórku nie doceniamy Paki,w przeciwieństwie do miejsc w których dziewczyny występują.
~do Fan 24-06-2011 22:08
Trzeciorzędny to jest Twój liberalizm do sztuki. Sam zapewne niczego w życiu nie osiągnąłeś, siedzisz w domu i zamulasz dennymi komentami. Rusz dupsko z domu,pokaż że coś umiesz szerszej publiczności,a potem przede wszystkim idź na występ dziewczyn. Na pewno nigdy nie byłeś,tylko profilaktycznie hejtujesz. Szkoda że na naszym podwórku nie doceniamy Paki,w przeciwieństwie do miejsc w których dziewczyny występują.
~milord 11-07-2011 21:13
dziewczyny sa na prawde bardzo dobre, oby tak dalej !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wpadka fałszerzy

Doczekają się ronda

Orle pamięta o Ryszardzie Semczuku

Ewakuacja w Szklarskiej Porębie

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
686
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%