MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

„Żerom” zaprezentował swoją bazę

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 kwietnia 2016, 9:46
Aktualizacja: Niedziela, 10 kwietnia 2016, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze tradycyjnie obfitował w pokazy edukacyjne, artystyczne i sportowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, zapoznając się jednocześnie z przyszłymi kolegami, koleżankami i nauczycielami, z którymi przyjdzie im od września kontynuować naukę.

Zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie szkoły średniej zaprezentowali swoim młodszym gościom, czego mogą nauczyć się wybierając właśnie „Żeroma”, bo edukacja w placówce przy ul. Kochanowskiego to nie tylko tradycyjne zajęcia, ale i rozwijanie pasji po godzinach.

- Chcemy pokazać, zaprezentować kierunki kształcenia, ale jednocześnie pokazać, że nasza szkoła to również bardzo ciekawe możliwości spędzenia wolnego czasu, rozwijania pasji, zainteresowań – pokazać, że nasi uczniowie również świetnie się u nas bawią – powiedziała dyrektorka ZSO nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Podczas obchodu poszczególnych klas można było wziąć udział w różnych doświadczeniach m.in. z fizyki, chemii. Ponadto odbył się pokaz robotów, które uczniowie przygotowali podczas zajęć warsztatowych w Politechnice Wrocławskiej. Nie zabrakło ciekawostek kulinarnych z różnych stron świata w związku zajęciami językowymi (francuski, hiszpański, angielski, niemiecki, rosyjski), a także zajęć matematycznych, czy medialno-teatralnych. - Otworzyliśmy klasę o profilu medialno-teatralnym. Są dwie grupy w tej klasie: jedna o specjalizacji media współczesne, druga to teatr, sztuka, aktorstwo – kontynuowała dyrektorka placówki im. Stefana Żeromskiego.

Kto nie zdołał zwiedzić szkoły podczas Dnia Otwartego może przybyć już 20 maja na „Noc w Żeromie” (godz. 19:00-22:00). - Przewidujemy specyficzne formy prezentacji. Chcemy pokazać lunetę, teleskop. Mamy nadzieję, że te obserwacje uda się przeprowadzić. Chcemy pokazać również ciekawe filmy, mamy przewidziane pokazy po tajemniczych zaułkach naszej szkoły, a jest to budynek z 1913 roku i zapewniam, że kryje on jeszcze wiele tajemnic, których uczniowie z Jeleniej Góry nie znają - dodała Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Ogłoszenia

Czytaj również

Radni z wizytą w szkołach

Było o powrocie do szkół

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jaa 9-04-2016 14:39
p.Dziubek to był prawdziwy dyrektor, pasujący do tej szkoły niegdyś elitarnej.
~Realist 9-04-2016 14:41
... a potem szara rzeczywistość.
~ 9-04-2016 14:55
Ukończyłem tę szkołę ponad 10 lat temu. Widzę po zdjęciach, że z wystroju nie zmieniło się tam praktycznie nic. Szkoda, że poziom już nie ten i z elity zrobiło się byle co, takie samo jak gdziekolwiek indziej.
~contraplakat 9-04-2016 16:47
że rom ci da -- uuu aaa
~ahoy 9-04-2016 18:07
Czyli żadna rewelacja.
~absolwent 9-04-2016 19:55
pamiętam Stefana, r. 63-67, nic się nie zmienił/ zdj.21/
~x 10-04-2016 0:45
Nieśmiertelny TurboDynoMen czyli poczciwy pan Rysiu na fot 29 :) Pozdrawiam serdecznie!
~Do rzeczy 10-04-2016 15:33
Jestem absolwentką tej szkoły i na początku powiedziano nam, że boazeria jest łatwopalna i musimy zachować szczególną ostrożność i na terenie całego budynku obowiązuje zakaz palenia, bo kiedyś "napuszczono" ją impregnat z dawnych lat. Mimo zakazu ludzie kątem w WC palili papierosy. Ciekawe, czy straż pożarna nakazała zeszlifowanie boazerii i pomalowanie jej certyfikowaną substancją ognioodporną?
~absolwentka' rocznik71 14-04-2016 15:15
Poziom zależy od samych zainteresowanych, czyli od motywacji uczniów i osobowości nauczycieli, a o tych drugich coraz trudniej, niestety.. Serdecznie pozdrawiam panią H. Lizak. Dziękuję za wszystkie lekcje języka polskiego pani Profesor! To były czasy, nauka nie poszła w las ..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W planie szkoła katolicka

Wandale kontra naukowcy

Jakie zmiany w szkołach i przedszkolach od września?  

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Dyskutowali w KPSW o zawodach medycznych

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%