Dolny Śląsk: "Żerom" w czołówce

Czwartek, 19 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:06
Autor: TEJO
Ósme miejsce pośród dolnośląskich szkół zajęło w rankingu Rzeczpospolitej i miesięcznika Perspektywy I Liceum Ogólnokształcące im. Żeromskiego w Jeleniej Górze.

W kategorii krajowej szkoła uplasowała się na 153. miejscu. Przy opracowywaniu rankingu brano pod uwagę liczbę uczniów, finalistów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

W popularnym „Żeromie” znalazły się cztery takie osoby. Maciej Pietroń z powodzeniem startował w konkursie matematycznym, a Sandra Trela – w olimpiadzie z języka polskiego i wiedzy o literaturze. Z kolei laureatką zmagań dotyczących wiedzy misyjnej o Afryce została Anna Cichosz. W tej olimpiadzie sukces odniósł także Bartek Wasiuk.

Trwają ferie zimowe i uczniowie nie mogą cieszyć się z niezłego miejsca w rankingu w szkole. Ale już po przerwie w nauce, najlepsi, uzdolnieni z przedmiotów ścisłych, wezmą udział w zimowej szkole matematycznej organizowanej przez I LO wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim.

Przez kilka dni w jednym z górskich kurortów, licealiści będą rozwiązywali rozmaite zadania w ramach ligi matematycznej. – To na pewno podniesie poziom wiedzy uczniów i może da nam w przyszłym rankingu lepszą pozycję – ma nadzieję Paweł Domagała, dyrektor liceum.

Jak wynika z rankingu, jest ono najlepsze w byłym województwie jeleniogórskim. II LO im. Norwida w Jeleniej Górze uplasowało się na 17 miejscu na Dolnym Śląsku (240 w kraju). Wyżej sklasyfikowano I LO w Bolesławcu: zajęło 14 miejsce (235 w Polsce).