MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

„Żerom” umundurowany z poślizgiem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 12 listopada 2007, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: TEJO
Fot. LENA
Choć jednolite stroje uczniowskie powinny obowiązywać od września, niektóre szkoły dopiero teraz wywiązują się z przestrzegania zapisów ustawy. Mundurki trafiają właśnie do gimnazjalistów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Żeromskiego.

Uczniowie działającego tam gimnazjum przywdziewają zielone pulowerki z logo gimnazjum. Jak podkreśla Paweł Domagała, dyrektor ZSO nr 1, odzież jest gustowna i podoba się uczniom oraz ich rodzicom.
W końcu sami sobie ten fason wybrali. Spóźnił się tylko wykonawca, który dopiero w minionym tygodniu dostarczył odzież.

Teraz poszczególne klasy zastanawiają się nad dodatkowym wyróżnikiem, na przykład w postaci koszul o jednakowym kolorze. W ten sposób chcą być niepowtarzalne wśród wszystkich uczniów.

W pozostałych placówkach oświaty w mieście mundurki już są, choć nie wszyscy uczniowie je noszą. Jak dotąd nauczyciele nie stosują sankcji za brak obowiązkowego stroju. Teoretycznie mogą za to obniżyć ocenę ze sprawowania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Z Leszkiem na Śnieżkę

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~elmo 12-11-2007 9:49
Podoba mi się :) do tego biała koszula, koszulka albo cokolwiek białego, jak na zdjęciu. Przecież nikt nie nakazał, że mundurki muszą być granatowe.
~mama 12-11-2007 13:30
Pamiętam inne mundurki w Żeromie. ,,Cudnie" niebieskie plus białe berety z płótna żaglowego i przepisowa (dla dziewczyn) długość spódniczek. Zaraz po wyjściu ze szkoły spódniczki były ,,rolowane" w pasie celem ,,skrócenia", żakietki lądowały w plecakach .......To byl horror. A dla rodziców niepotrzebny wydatek. Jeśli jakieś elitarne, czy ,,wyznaniowe" szkoly chcą mieć umundurowanych uczniów, to ich sprawa, ale ja pomna doświadczeń, jestem przeciwna.! Ubiór, to też wyrażanie ,,siebie".
~do mama 12-11-2007 15:30
uczniowie moga sie wytazac nie tylko ubiorem ale takze swoja kreatywnoscia i osobowoscia!!!
~kinga 12-11-2007 16:02
<i> regulamin złamany - post usunięty </i>
~Ciepła 12-11-2007 18:01
Ja pamiętam ze swoich czasów "mundurki" w kolorze ciemnocielonym . Dziewczyny wchodząc /lata 67-te/ do szkoły miały kombinacje ze spodniami /np.czarnymi/. Ale w szkole spodnie były ściągane i były mini. Dajmy młodzieży chodzić w strojach jakie chcą. Czasy się zmieniły. U nas w Cieplicach Dyrektorem Liceum był II Sekretarzem Partii PZPR - M. Sosnowski. Skończyć należy z nakazami komuny-przecież do tego wracamy. Uczniowie z "Żeroma" nie dajcie się. Niektórzy jak podawali w wiadomościach po dwóch miesiacach ze względu na materiał i wywalili mundurki do kosza. Giertycha już nie ma.
~Ja 12-11-2007 19:46
Hahaha ("...odzież jest gustowna i podoba się uczniom(...) W końcu sami sobie ten fason wybrali."). Faktycznie, bardzo gustowne te mundurki, no i ten zielony kolorek... No i na prawdę uczniowie wybrali sobie ten fason
~mrufka 12-11-2007 21:27
Tak tak, najbardziej się podobają uczniom... :/ Ja tylko czekam na to, aż usuną obowiązek noszenia tego czegoś. Jedyne, co mi się podoba w tym mundurku to ładnie wyszyte logo szkoły. ;) A czy sami żeśmy wybrali to nie jest do końca prawda, bo rodzice też decydowali, i w zasadzie prawie do końca nie było wiadomo, jakie te mundurki będą...
~Ob. Szaraczek 12-11-2007 21:52
Łee, Żerom, staczacie się, to już do szkoły bez krawata chodzicie? :)
~ 12-11-2007 23:32
Ooooo widze że na wzór uczelni brytyjskich :p nawet Harry, Hermiona i Ron się do Żeroma przenieśli :P:P:P

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Zniknęły kolejne wraki

Powstaje rondo w Mysłakowicach

40 lat pracy Stanisława Firszta

Pod tym samym niebem

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
932
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%