MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Żerom „kuźnią” olimpijczyków i laureatów różnych konkursów!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 kwietnia 2013, 7:29
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2013, 8:23
Autor: Mea
Fot. Mea
Uczniowie gimnazjum i liceum Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze mają osiągnięcia naukowe w wielu olimpiadach i konkursach. – Mamy finalistów m.in. olimpiady filozoficznej, artystycznej, języka łacińskiego, teologii katolickiej oraz ekologicznej – powiedziała Eulalia Kłodawska–Szwajcer, dyrektor szkoły. – Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów i zachęcamy do dalszego uczestnictwa w konkursach i olimpiadach – dodała.

Na poziomie licealnym finalistami Olimpiady Filozoficznej zostali: Kamil Ziółkowski z klasa 3E oraz Wojciech Szuber z klasa 2E. Finalistą Olimpiady Artystycznej z wyróżnieniem jest Paweł Bień z klasy 3E. Do finału Olimpiady z Języka Łacińskiego przeszła Anna Rogowska z klasa 3E. Finalistą Olimpiady Teologii Katolickiej został Krzysztof Borysiewicz z klasy 1C, natomiast z Olimpiady Ekologicznej Jakub Michnowski z klasy 3B.
Ponadto tytuł laureatki Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów zdobyła Ewelina Joniec z klasa 3Gc. W Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej uczniów Szkół Gimnazjalnych czwarte miejsce w kraju wywalczyła Marlena Hercuń z klasy 3 Gb.

Laureatami konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista zostali Krzysztof Retych , klasa 2Gb z języka angielskiego; Adrian Czuchaj, klasa 1Gd z matematyki; Barbara Budzikowska, klasa 2Gb z bloku humanistycznego; Marta Rojek, klasa 3Gb z fizyki; Ewelina Joniec, klasa 3Gc z matematyki oraz Marlena Hercuń, klasa 3Gb z fizyki. Finalistą został Adrian Czuchaj, klasa 1Gd z fizyki.

W Lidze Naukowej I miejsce w klasyfikacji drużynowej z bloku humanistycznego zdobyli Marlena Hercuń klasa 3Gb; Krzysztof Retych, klasa 2Gb; Barbara Budzikowska, klasa 2Gb; Ewelina Joniec, klasa 3Gc. Natomiast finalistką bloku matematycznego została Ewelina Joniec, klasa 3Gc.
W poniedziałek (22 kwietnia) uczniowie gimnazjum zajęli pierwsze miejsce, i tym samy zdobyli puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry na XIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Ratujmy Naszą Ziemię”. Warto podkreślić, że puchar trafił do rąk uczniów „Żeroma” już po raz piąty.

- W konkursie były pytania testowe, ale też trzeba było wykonać pracę plastyczną lub napisać tekst literacki. Nie zabrakło części praktycznej, w której wiedza mieszała się z doświadczeniem. Zdobyłam trzecie miejsce, jeśli chodzi o wiedzę. Od dawna interesuje się ekologią, startowałam w wielu konkursach i kontynuuję tę pasję – powiedziała Karolina Przykłota z klasy 3 G d.

Pierwsze miejsce w części literackiej zajęła Magdalena Gotze. - Musiałam napisać wiersz na temat „Wycięty las szumi już tylko w nas”. Lubię bardzo pisać wiersze, widocznie jury też się spodobał mój utwór i udało się wygrać – podkreśliła Magdalena Gotze z klasy 1 G b.

Obecnie młodzież z gimnazjum bierze też udział w programie „Czas na zdrowie” oraz dotyczącym czystej wody. Jako zajęcia dodatkowe szkoła proponuje przedmioty proekologiczne, jak „Edukacja dla zdrowia” realizowana w pierwszych klasach gimnazjalnych oraz „Ja i przyroda” dla uczniów klas drugich.

- Edukacja proekologiczna w naszej szkole realizowana jest w wielu obszarach i młodzież wykazuje duże zainteresowanie problemami ekologii. Od lat uczestniczymy również w konkursach organizowanych przez Ligę Ochrony Przyrody – powiedziała Anna Poprawska, nauczycielka biologii w ZSO nr 1.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Dawny Uczen 26-04-2013 10:06
Filozofia, łacina??? Jak ja uczęszczałem do tej szkoły to były sukcesy z fizyki, matematyki, biologi? Czyżby te przedmioty "zeszły na psy"? Pozdrowienia dla pani Poprawskiej za kapitalne prowadzenie biologii zwłaszcza w klasie maturalnej. Dzięki temu na studiach, na biologii medycznej niewiele musiałem się uczyć... Eh to były czasy...
~MariuszF 26-04-2013 11:54
Matematyka jest wyróżniona w tekście dosyć mocno. Co prawda w gimnazjum ale przecież Ci ludzie będą brali także udział w OMie na poziomie licealnym. Tak samo z fizyką. W poprzednim roku było wielu laureatów z tych przedmiotów właśnie licealistów. To że w tym roku nie udało się to nie znaczy że są one na słabym poziomie. Obecnie studiując na politechnice również nie mam problemów z kursami takimi jak a...liza matematyczna czy mechanika. Poza tym to dobrze ze szkoła cieszy się i chwali swoich olimpijczyków, bo także włożyli duży wysiłek w ten sukces. Po prostu - jednym dane jest liczyć całki czy przeprowadzać badania na komórkach, a innym myśleć nad istotą życia lub odczytywać stare manuskrypty. ;)
~student 26-04-2013 14:19
gdzie geografia?
~ 26-04-2013 14:22
11.54 wielu laureatow ? Ilu ? Bo chyba nawet finalistow za dużo nie było a miejsce w rankingu Perspektyw chyba ok.200 miejsca ?
~MariuszF 26-04-2013 14:43
Ad. 14:22 Matematyka Stosowana i Lingwistyka - Laureat 2x z rzędu + pierwsze miejsce w Polsce i reprezentowanie na międzynarodowej. + druga osoba 3 miejsce w Polsce. Matematyka - 3, 4 finalistów - 1 laureat Fizyka - finalista, Geografia - laureat Jeżeli to jest "mało" na skalę ogólnopolską patrząc na to gdzie tak naprawdę znajduje się Jelenia Góra zarówno na mapie fizycznej Polski jak i pod innymi względami, uważam to za sukces.
~~~Agi 26-04-2013 15:14
Wszystkim serdecznie gratuluję a nauka w Zeromie nie należy do lekkich---tym bardziej jeszcze raz....GRATULACJE!!!!
~........ 26-04-2013 16:16
DADADADA! Grzech kabaczka
~ 26-04-2013 16:51
Dzięki za info. Jako baaaaardzo dawna absolwentka Żeroma cieszę się ,że nauki ścisle w Żeromie ,jednak, kwitną. Oby tak dalej.GRATULACJE.
~ups 26-04-2013 19:14
Czym się szczycą tamtejsi nauczyciele? To nie jest ich zasługa, że mają olimpijczyków. Niemal każdy dzieciak bierze korepetycje z różnych przedmiotów (matma, język obcy, fizyka, chemia) nawet, jeśli nie ma problemów z nauką. Zatem to nie kuźnia olimpijczyków, ale zasługa kasy możniejszych rodziców, a szkoła przypisuje sobie sukcesy, akurat... można pogratulować przypisywania sobie cudzych sukcesów...
~xd 26-04-2013 19:14
Oczywiście gratuluję sukcesów, ale co to jest za szkoła z której zrobiono praktycznie więzienie i niektórzy są tak zdesperowani że próbują popełnić samobójstwo i skoczyć z okien Żeroma.... Ta sprawa została sprytnie zatuszowana. PA - MIĘ -TA - MY!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Serca pełne nakrętek

60 rund na 60 lat miasta  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Interwencja służb na Wiejskiej

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
868
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%