Zalogowanych: 9

Polska: Żelazne nerwy Jocelyn

Niedziela, 11 lutego 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 11 lutego 2007, 21:13
W XVIII kolejce ekstraklasy koszykarek zespół AZS Kolegium Karkonoskie pokonał na wyjeździe Cukierki Odrę Brzeg 63:60. Zwycięskie punkty dla jeleniogórzanek zdobyła w końcówce z rzutów wolnych Jocelyn Penn.

Już przed rozpoczęciem meczu było wiadomo (po sobotnich porażkach Polfy Pabianice oraz Novej Toruń), iż oba grające w nim zespoły mają już zapewniony udział w fazie play – off. Mimo to zarówno goście jak i gospodarze przystąpili do rywalizacji z silną wolą zwycięstwa. Koszykarki z Brzegu pałały żądzą rewanżu za minimalną porażkę w Jeleniej Górze 64:62.

W pierwszej piątce KK obok trzech Amerykanek na parkiet wybiegły Magdalena Gawrońska i Izabela Bogdan. Dla tej ostatniej ten mecz miał znaczenie szczególne, gdyż jeszcze kilka tygodni temu reprezentowała barwy Cukierków. Jeleniogórzanki pierwszą kwartę rozpoczęły słabo w obronie, w efekcie czego gospodynie prowadziły już nawet 8:15.

Począwszy od drugiej kwarty KK zaczęły bronić strefą, czym zupełnie zaskoczyły drużynę z Brzegu. Klasą dla siebie była zwłaszcza Keila Beachem, która swą dobrą grę w defensywie podkreśliła dwoma efektownymi blokami. Tę część gry jeleniogórzanki wygrały 19:9 i do przerwy prowadziły 34:26.

W trzeciej odsłonie podopieczne trenera Rafała Sroki utrzymywały bezpieczną kilkupunktową przewagę. Początek ostatniej kwarty był bardzo nerwowy do tego stopnia iż emocje momentami paraliżowały poczynania obu zespołów. Lepiej z tej próby nerwów początkowo wyszły gospodynie, które na dwie minuty przed końcem gry doprowadziły do remisu po 58. W tym momencie swą klasę potwierdziła liderka AZS Jocelyn Penn. Dwukrotnie faulowana wykorzystała trzy z czterech rzutów wolnych, i mimo że do kosza KK trafiła jeszcze Joanna Chełczyńska mecz zakończył się wygraną jeleniogórzanek 63:60.

<b>Cukierki Odra Brzeg – AZS KK 60:63 (19:15, 9:19, 18:16, 14:13)</b>

<b>AZS KK:</b> Penn 21, Beachem 12, Scott 12, Bogdan 7, Gawrońska 6, Małaszewska 5, Wójcik, Arodź, Myćka.