MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Żegnali słońce w Budnikach na 113 dni

Wiadomości: Region
Wtorek, 20 listopada 2018, 6:11
Aktualizacja: Środa, 21 listopada 2018, 14:46
Autor: Paweł Paliga/WAC
Fot. Użyczone/Paweł Paliga
Miłośnicy dawnej osady Budniki w ostatnią sobotę (17.11) licznie wzięli udział w dorocznej imprezie „Pożegnanie Słońca na 113 dni”.

Uczestnicy spotkania, którzy dopisali wyjątkowo licznie, wyruszyli do Budnik z Karpacza (DW Krucze Skały) oraz z Kowar (DW Przedwiośnie). Dopisywała im wyjątkowo ładna, słoneczna pogoda. Po drodze do dawnej osady wędrowcy wysłuchali opowieści o najeździe Lisowczyków na Karkonosze i ucieczce miejscowej ludności w góry, która obawiała się o swoje życie. Historię przygotował i opowiedział Ryszard Rzepczyński

Kiedy obie grupy przybyły na miejsce, uczestnicy zostali powitani przez osadników Budnik Pawła i Krzysztofa. Wkrótce też z chmury dymu wyłonił się legendarny Wołogór i nastąpiło wygaszenie lampy naftowej, symbolu zachodzącego słońca. Na wszystkich przybyłych gości, czekał gorący posiłek w postaci żurku z jajkiem i pieczywem oraz herbata malinowa. Wszystko to, jak co roku, sponsorowali i przygotowali Kornelia i Zygfryd Szygula, prowadzący ośrodek „U Musa” w Karpaczu. Było też ognisko przygotowane przez strażaków z Karpacza, na którym pieczono kiełbaski.

- Dzięki sponsorom udało się zgromadzić wiele gadżetów, którymi obdarowaliśmy wszystkich przybyłych do osady – mówi organizator imprezy Paweł Paliga. - Serdeczne podziękowania dla działu promocji Urzędu Miasta z Karpacza oraz Kowar. Sponsorzy Hotel Artus z Karpacza oraz Dr.Schneider z Radomierza ufundowali plastikowe talerzyki i sztućce, zaś Western City ze Ścięgien oraz Park Miniatur z Kowar - karnety. Firma Jelenia Plast z Jeleniej Góry przekazała dla wszystkich gości upominki w postaci pojemników, pudełek i innych rzeczy przydatnych w domu i ogrodzie. Nagłośnienie imprezy pomogło zorganizować MDK Kowary. Miłośnicy Budnik serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję Pożegnania Słońca w Budnikach. Ponownie spotkamy się na Powitaniu Słońca, które odbędzie się w 23 marca 2019 roku. Do zobaczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

26
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Politycy komentują wynik wyborów

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sytuacja w spółce Sanikom

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~HJj 20-11-2018 7:43
Fajny Minotarł
~iras 20-11-2018 9:28
Jak zawsze zapomniałem a chętnie bym był?
~o j 20-11-2018 14:14
doktorze ,Zaśmiecać góry plastykiem nie uchodzi!!!
~fkfk 20-11-2018 17:42
kalafiory i tyle w temacie. jesli nazywacie to miastem to zamieszkajcie tam a nie dwa razy w roku idziecie poszpanować kiełabasami w ognichu i wystawic baner budniku zapomniane miasto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
713
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%