MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Żegnają "Żeroma"

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 27 kwietnia 2006, 9:48
Autor: TEJO
Fot. http://www.zerom.4me.pl
Świadectwa ukończenia liceum otrzymają w piątek trzecioklasiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Będzie to dla nich pożegnanie z lekcjami, ale nie z nauką. Podobnie będzie w innych szkołach licealnych. 4 maja wszystkich czeka matura.

Jak powiedział Paweł Domagała, dyrektor szkoły, na wyniki egzaminu dojrzałości trzeba będzie dość długo czekać. Dyplomy maturalne zostaną rozdane szczęśliwcom, którzy egzamin zdadzą, już po zakończeniu roku szkolnego.

Dlatego wcześniej wręczane są świadectwa ukończenia liceum. – Chcemy, aby cała społeczność szkolna pożegnała abiturientów i trzymała kciuki za maturzystów – usłyszeliśmy.

Tegoroczni maturzyści to drugi rocznik, który zdaje maturę w nowej formule. Kolejną nowością ma być prezentacja wybranego tematu na egzaminie z języka polskiego.

Matury trwały będą niemal przez cały miesiąc. 4 maja wszyscy napiszą test z języka polskiego, a dzień później – przewidziano egzaminy z angielskiego. Egzaminy z matematyki odbędą się w czwartek, 11 maja.

To, co stresuje maturzystów, cieszy ich młodszych kolegów. W związku z długim weekendem i egzaminami dojrzałości będą mieli dziewięć dni wolnego.
Do matury przygotowują się także nauczyciele, dla których bynajmniej nie będzie to czas odpoczynku, choć egzaminy sprawdzane będą przez niezależne komisje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Krakowska w budowie

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Tsumi_alias_boo 27-04-2006 19:53
Dziękujemy za wybranie klasy III d, wierzymy, ze jestesmy godnymi nosicielami miana "abiturentów":D
~joanna 27-04-2006 20:11
Nie tylko uczniowie "Żeroma" będą w ten dzień żegnali swoją szkołę. Oficjalne pożegnanie i urpczyste wręczenie świadectw ukończenia wybranego profilu w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych("Ekonom") odbędzie się w Filharmonii na godz.13.00.
~Redakcja 27-04-2006 22:43
"Świadectwa ukończenia liceum otrzymają w piątek trzecioklasiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Będzie to dla nich pożegnanie z lekcjami, ale nie z nauką. Podobnie będzie w innych szkołach licealnych."
~joanna 28-04-2006 15:39
W "nie tylko" nie chodziło mi o to, że autor artykułu popełnił błąd, lub ze nie doczytałam artykułu. Chciałam tylko zaznaczyć, że Ekonom" także żegna swoją szkołę, z nutką nostalgii, ale i z nutką radości. Za nieporozumienie przepraszam :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
400
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%