MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Zegar znów ruszy!

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 11 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 września 2006, 13:27
Autor: Sylwia Lercher
Fot. Sylwia Lercher
600 złotych ofiarowali jeleniogórzanie, którym zależy na tym, aby zegar na ul. 1 Maja znów wskazywał czas. Pomoc zadeklarował prezydent miasta Józef Kusiak oraz dyrektor MPGK Michał Kasztelan.

Opiekun zegara, Mirosław Skowroński, jest zaskoczony tak dużą kwotą.
- Bardzo się cieszę, i bardzo dziękuję wszystkim, którzy wrzucili pieniądze do puszki na datki. - mówi. - To dla mnie sygnał, że komuś jeszcze na nim zależy!

O tym, że nasz artykuł wywołał duży odzew, pan Mirosław dowiedział się od syna, który mieszka aż w Południowej Afryce. To on natknął się w internecie na artykuł i zadzwonił do ojca z informacją, jak wiele osób zainteresowało się zegarem. Sam zegarmistrz nie ma internetu.

Mirosław Skowroński opiekuje się zegarem od 50 lat. Gdy zegar się zepsuł, zegarmistrz postanowił wywiesić kartkę na szybie swojego zakładu, że zbiera datki na naprawę.
- Chciałem przy okazji dowiedzieć się, czy w dobie telefonii komórkowerj i powszechnie dostępnego zegarka kwarcowego taki zegar uliczny jest potrzebny - mówi Mirosław. - Wyniki mojego dzialania okazały się nadzwyczaj pozytywne.

Pomoc w pracy przy naprawie zegara zadeklarowali prezydent Józef Kusiak i dyrektor MPGK Michał Kasztelan. W razie potrzeby dostarczony zostanie samochód z wysięgnikiem, dzięki któremu będzie można zdjąć zegar, a potem spowrotem zawiesić.

- Chciałbym prosić jeleniogórzan o cierpliwość - mówi Mirosław Skowroński. - To co widzimy nad ulicą to tylko fragment urządzenia zegara, wewnątrz mojego zakładu jest naprawiany główny mechanizm sterujący, tzw. matka, prostownik, bateria zasilania awaryjnego i inne elementy. Cały czas nad nimi pracuję.

Pan Mirosław za naszym pośrednictwem chciałby podziękować tym, którzy wspomogli finansowo jego akcję. Poniżej drukujemy listę darczyńców, którą dostarczył nam zegarmistrz:
"Solidarność" 60 zł
p. dr Irena Wojtas 50 zł
p. Teresa Surowiak 20 zł
p. Małgorzata Wojtas 50 zł
p. Wojciech Skowroński 30 zł
p. Mazur z rodziną 20 zł
p. Krystyna Szemplińska
p. Bącol z rodziną
p. Elżbieta Leszek
p. Agnieszka Sokołowska
p. Dorota Kurczyn
p. Jarek
p. Barbara Pokrywka
"Warta"
p. Sikora
i wiele innych, anonimowych osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Porządki przy cmentarzu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~bart 11-09-2006 13:58
Czy wy sobie jaja robicie znam pare tych nazwisk i co to dla nich jest 50 zl jak by dali po 500 to mogli by o nich napisac ale dobr i to
~bbb 11-09-2006 14:20
bardzo dobrze ze nasz zegar znowu bedzie wskazywałczas przyzwyczailismy sie do naszego zegara........
~Do bart 11-09-2006 14:46
a Ty f...rze coś dałeś że sie tak wypowiadasz?? ważne że ktoś daje swoje zarobione pieniądze na coś z czego praktycznie nie będzie miał nic.... żal mi Ciebie idioto.....
~tez do bart 11-09-2006 16:52
taki cwaniak z ciebie to daj kase!! wg mnie to każda ofiarowana złotówka jest ważna!
~bart 11-09-2006 17:11
f...ra to sobie znajdz w rodzinie
~:) 11-09-2006 22:39
pan Mirosław jest bardzo pogodnym człowiekiem... Gdy sie wchodzi do jego zakładu.. jakich juz niewiele na ul. 1-maja (dookoła same banki :( ) to czuc niesamowita atmosfere... a sam pan Skowroński doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Pozdrowienia
~Rencia 12-09-2006 12:03
To prawda, Pan Skowroński jest jakby z innego świata (tego lepszego), który już dawno odszedł, a szkoda że takich ludzi jest już coraz mniej.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstają pola nadziei

Senator zachęca do głosowania na maszty

Rusza przebudowa ulicy

Był "Krok do sukcesu"

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
959
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%