MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Ze zdrowym rozsądkiem chcą do Ratusza

Wiadomości: Region
Środa, 15 października 2014, 12:17
Aktualizacja: 12:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum KWW
PKW ogłosiła listy kandydatów do rad miejskich, rad powiatowych oraz do sejmików wojewódzkich. Kolejnym komitetem, który prezentujemy jest Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku, która jeszcze w tym tygodniu ujawni swojego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry.

KWW Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku jako komitet wojewódzki zgłosił swoje listy kandydatów na obszarze całego Dolnego Śląska. Z list KWW Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku wystartują kandydaci z takich obszarów jak: Zagłębie Miedziowe, gminy dawnego województwa wałbrzyskiego, gminy powiatu jeleniogórskiego czy w końcu z Miasta Jeleniej Góry.

Na jeleniogórskich listach znaleźli się kandydaci z różnych grup zawodowych oraz w zróżnicowanym przedziale wiekowym. Liderem listy Okręgu Nr 1 jest Konrad Rydzewski - prawnik z wykształcenia, absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Współzałożyciel komitetu wyborczego wyborców na co dzień pracuje między innymi w administracji, gdzie zajmuje się obsługą gruntów gminnych. Liderkami pozostałych list są: Lidia Gonet oraz Dorota Bajdak, pracujące w Przedsiębiorstwie Farmaceutycznym Jelfa S.A.

Na jeleniogórskich listach znaleźli się zarówno ludzie młodzi, tacy jak studentka II roku fizjoterapii na Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej - Katarzyna Agnieszka Gonet (Okręg Nr 2, Pozycja Nr 6), czy bardziej doświadczeni, jak Barbara Draguła-Wróblewska, która nabyła swoje doświadczenie w turystyce pracując w latach 1982-1992 w BP Orbis, BTM Juventur, a obecnie prowadząca działalność gospodarczą jako doradca ds. ubezpieczeń i inwestycji (Okręg Nr 1, Pozycja Nr 2).

Listy uzupełniają m.in. Anna Klimczak – pedagog z wykształcenia, obecnie pracująca jako handlowiec w firmie komputerowej czy też Tomasz Biedrzycki, członek Ligi Obrony Kraju, a obecnie aktywny i płodny pisarz, który może się pochwalić sprzedażą swoich powieści w takich sieciach handlowych jak Empik czy Amazon.

- Co warto podkreślić, wszyscy kandydaci KWW Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku nie posiadają przynależności partyjnej, więc jest to jedyny całkowicie bezpartyjny niezależny komitet wyborczy wyborców wystawiający swoje listy w Jeleniej Górze - mówi Konrad Rydzewski.

Poniżej prezentujemy listę kandydatów OFZR Do Rady Miasta Jeleniej Góry:

Okręg nr 1:
1. RYDZEWSKI Konrad Mikołaj, wiek: 31
2. DRAGUŁA-WRÓBLEWSKA Barbara, wiek: 56
3. KLIMCZAK Anna, wiek: 35
4. NIEDOŚPIAŁ Kamila Ewa wiek: 31
5. JANIK Rafał Jerzy, wiek: 34
6. BIEDRZYCKI Tomasz, wiek: 36
7. KĄKOL Krystyna, wiek: 57
8. NIEDOŚPIAŁ Marta Anna, wiek: 30

Okręg nr 2:
1. GONET Lidia Irmina, wiek: 46
2. ZIELIŃSKA Anna Małgorzata, wiek: 44
3. MARKIEWICZ Aneta Małgorzata, wiek: 35
4. DROZD Izabela Aleksandra, wiek: 39
5. NOWAK Maciej, wiek: 39
6. GONET Katarzyna Agnieszka, wiek: 20
7. NOWOSAD Rafał Marcin, wiek: 31
8. RYGIEL Bogusław Jan, wiek: 67

Okręg nr 3:
1. BAJDAK Dorota, wiek: 48
2. LASKOWSKA Renata, wiek: 46
3. RADZKA Renata Krystyna, wiek: 47
4. GONET Zdzisław Janusz, wiek: 46
5. ZIELIŃSKI Dawid Michał, wiek: 26.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~chichot 15-10-2014 13:03
"jedyny całkowicie bezpartyjny niezależny komitet wyborczy" - takie stwierdzenie dyskwalifikuje pana jako prawnika, a już na pewno niewiele ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.
~ajsap 15-10-2014 13:33
Gonetów jak psów. To zaiste ciekawostka przyrodnicza.
~Pani Prezes 15-10-2014 14:10
Pod tą nazwą działają jako stowarzyszenie i chociaż ich listy wyglądają dość ubogo, to fakt faktem nie wciągali na swoje listy osoby z przynależnością partyjną. Wiem, bo w rozmowie z kandydatami zawsze to podkreślali - ze mną też rozmawiali, ale nie zgodziłam się na kandydowanie, bo więcej mogę na tym stracić niż zyskać. Jednak życzę im sukcesu wyborczego !
~Pani Prezes 15-10-2014 14:14
Pod tą nazwą działają jako stowarzyszenie i chociaż ich listy wyglądają dość ubogo, to fakt faktem nie wciągali na swoje listy osoby z przynależnością partyjną. Wiem, bo w rozmowie z kandydatami zawsze to podkreślali - ze mną też rozmawiali, ale nie zgodziłam się na kandydowanie, bo więcej mogę na tym stracić niż zyskać. Jednak życzę im sukcesu wyborczego !
~Stachu 15-10-2014 16:17
Nie znam tych ludzi, ale może to i dobrze. Przydałaby się roszada w naszej Radzie Miejskiej, bo startują ciągle te same osoby. Chyba czas najwyższy wprowadzić do Rady nowe twarze, dla dobra Jeleniej Góry.
~gluś 15-10-2014 17:03
mamy w końcu demokrację, każdy ma prawo kandydować a od wyborców zależy komu zaufają, im większa konkurencja tym lepiej dla mieszkańców
~apolityczna 15-10-2014 17:23
Panu Konradowi Rydzewskiemu podpisywałam listy poparcia. Początkowo nie chciałam, bo nie wiem co to za Komitet, bo o nim nie słyszałam, ale po dłuższej wymianie zdań uznałam, że warto na kogoś takiego głosować. Bardzo inteligentny rozmówca. Chyba pierwszy raz od 12 lat pójdę na wybory.
~ksawercia 15-10-2014 18:10
A ja uważam ,że warto poprzeć nowa inicjatywę i dać szanse takim jak pan Konrad czy Basia Draguła-Wróblewska.
~Bezdomny 16-10-2014 7:45
Przecież,Konrad należy do Twojego Ruchu,czyżby wstydził się?Czyli nie jest to komitet bezpartyjny.
~gosc 2 16-10-2014 8:20
Na teych lista OFZR jest sporo osob publicznych,które paracują z ludzmi bądz pracowali w usługach sa to osoby wiarygodne i rzetelne ,maja doswiadczenie zawodowe, jako procownik i sami prowadzą swoja działalnosc i znaja bolączki prowadzących włąsna działanośc - pisze tu o kandydatce nr 2 p.Basi -trzymam kciuki aby sie udało.
~Chrupsik 16-10-2014 22:15
Można? Można. Póki co, nie widać starego betonu partyjnego jak u innych "bezpartyjnych". Nie widzę też "biznesmenów". Pierwsza lista, na którą jest sens głosować :) . ( Chociaż może rzeczywiście niekoniecznie na te nazwiska na G :P )

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętowali Złote Gody

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Uczniowie piszą listy...

Rok niespełnionych obietnic

Młodzi Demokraci na Dolnym Śląsku mają nowego przewodniczącego

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%