MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Zdunowskie oblicze ceramiki – finisaż

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 26 kwietnia 2014, 8:10
Aktualizacja: Niedziela, 27 kwietnia 2014, 7:22
Autor: Mestra
Fot. Mestra
W minioną środę (24.04) w galerii Miejskiego Domu Kultury „Muflon” odbył się uroczysty finisaż wystawy zbiorowej „Zdunowskie oblicza ceramiki”.

Wystawa jest efektem V Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego i Festiwalu – „Pogranicze Kultur”, który co roku odbywa się w Zdunach, a zapoczątkowany został I Ogólnopolskim Plenerem Ceramicznym w 2008 roku. Zgodnie z założeniami organizatorów, plener wspólnie z artystami i organizatorami kultywuje oraz rozwija tradycje zanikającego zawodu ceramika. Na wystawie w Galerii „Muflon” znajdują się prace autorów (uczestników wspomnianego pleneru): Włodzimierza Ćwira, Teresy Janickiej, Martine Acquaviva, Krzysztofa Rozpondka, Benoit Viet’a, Agnieszki Marciniak-Kucharskiej i Damien Granelle.

Wyjątkowy finisaż przyciągnął do Miejskiego Domu Kultury „Muflon” nie tylko stałych sympatyków i miłośników sztuki, ale również sporą grupę Francuzów, którzy gościli w pobliskich Michałowicach. Ciepłe słowa z zapewnieniem o kontynuacji współpracy i wzajemnej sympatii padły podczas przywitania z ust dyrektor MDK „Muflon” Aleksandry Jarocińskiej, komisarza pleneru ceramicznego Włodzimierza Ćwira oraz reprezentantki francuskich artystów – Martine Acquaviva. Po oficjalnym rozpoczęciu goście mogli obejrzeć film z przebiegu pleneru w Zdunach i podziwiać efekty prac jego uczestników.

Wystawa dofinansowana z budżetu Miasta Jelenia Góra czynna jest jeszcze do 5. maja, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Wstęp bezpłatny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cenny nabytek ratusza

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkanie z autorem wystawy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 26-04-2014 8:56
Tylko się cieszyć, że jeleniogórskie domy kultury otwierają się na międzynarodowe działania nie tylko z Czechami i Niemcami.
~deżawi 27-04-2014 11:02
Jaka piękna galeria w Muflonie, z tym magicznym drzewem! Wystawa zaaranżowana z wyczuciem i smakiem. Bardzo estetyczna. Gratuluję organizatorom.
~- 2-05-2014 0:52
Co to za słowo-finisaż?
~a. 9-12-2014 14:10
Finisaż - to uroczyste zakończenie wystawy, któremu często (jak wernisażowi) towarzyszą okolicznościowe wydarzenia, jak np. przemówienia autora wystawy, a czasem także jego mecenasów lub sponsorów.Celem finisażu jest podsumowanie o...tej już wystawy :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cyrk Tarabumba na Stacji Wolimierz

Śmierć na żwirowni

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Gości wita król Maciuś

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
774
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%