MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Zdunowskie oblicza ceramiki w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 kwietnia 2014, 8:18
Aktualizacja: 8:22
Autor: Org
Fot. Organizator
Niezwykły finisaż wystawy „Zdunowskie oblicza ceramiki” odbędzie się w Miejskim Domu Kultury Muflon w Sobieszowie 24. kwietnia (czwartek) o godz. 17.00.

Wystawa to efekt V Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego i Festiwalu - „Pogranicze Kultur”, który co roku odbywa się w Zdunach. Plener ma charakter otwarty i edukacyjny. Służy bezpośredniej wymianie doświadczeń artystycznych i zawodowych, ponieważ wielu z uczestników jest czynnie działającymi nauczycielami na wszystkich szczeblach edukacji.

Prowadzone dodatkowo seminaria i pokazy wzbogacają zdobyte już doświadczenia twórcze. Artyści rozwijając własną osobowość twórczą prowadzą dialog artystyczny inspirując się znanymi i nowymi kierunkami w sztuce (np. decentryzm). Plener wspólnie z artystami i organizatorami kultywuje oraz rozwija tradycje zanikającego zawodu ceramika. Idea plenerów zapoczątkowana została I Ogólnopolskim Plenerem Ceramicznym w 2008 r. Na wystawie znajdziemy prace autorów: Włodzimierz Ćwir, Teresa Janicka, Martine Acquaviva, Krzysztof Rozpondek, Benoit Viet, Agnieszka Marciniak-Kucharska i Damien Granelle.

Wystawa będzie czynna do 5. maja, można ją będzie oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzyczne spacery po Piechowicach

Znowu auto na chodniku

Od niedzieli w Jeleniej Górze "Skok w blok"

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
787
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%