MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zdunowskie oblicza ceramiki w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 17 kwietnia 2014, 8:18
Aktualizacja: 8:22
Autor: Org
Fot. Organizator
Niezwykły finisaż wystawy „Zdunowskie oblicza ceramiki” odbędzie się w Miejskim Domu Kultury Muflon w Sobieszowie 24. kwietnia (czwartek) o godz. 17.00.

Wystawa to efekt V Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego i Festiwalu - „Pogranicze Kultur”, który co roku odbywa się w Zdunach. Plener ma charakter otwarty i edukacyjny. Służy bezpośredniej wymianie doświadczeń artystycznych i zawodowych, ponieważ wielu z uczestników jest czynnie działającymi nauczycielami na wszystkich szczeblach edukacji.

Prowadzone dodatkowo seminaria i pokazy wzbogacają zdobyte już doświadczenia twórcze. Artyści rozwijając własną osobowość twórczą prowadzą dialog artystyczny inspirując się znanymi i nowymi kierunkami w sztuce (np. decentryzm). Plener wspólnie z artystami i organizatorami kultywuje oraz rozwija tradycje zanikającego zawodu ceramika. Idea plenerów zapoczątkowana została I Ogólnopolskim Plenerem Ceramicznym w 2008 r. Na wystawie znajdziemy prace autorów: Włodzimierz Ćwir, Teresa Janicka, Martine Acquaviva, Krzysztof Rozpondek, Benoit Viet, Agnieszka Marciniak-Kucharska i Damien Granelle.

Wystawa będzie czynna do 5. maja, można ją będzie oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Wstęp jest bezpłatny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Udany Piknik Strzelecki

Finał z przytupem

Zaczytaj się z Jelonką.com

Wyjątkowa wystawa  

Studium na początek

Muzyka wiedeńska w JCK

O rozpadających się górach

Dotacja dla Muzeum Zabawek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%