MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Zdroworozsądkowi (OFZR) mają program dla Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 31 października 2014, 7:36
Aktualizacja: 8:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Zagospodarowanie Góry Szybowcowej w porozumieniu z gminą Jeżów Sudecki, budowa hali widowiskowo–sportowej czy lodowiska – to tylko nieliczne z pomysłów Komitetu Obywatelskiej Formacji Zdrowego Rozsądku, który oprócz kandydatów do Rady Miasta wystawił też jedyną kobietę w stawce o prezydenturę.

Podczas briefingu w dniu 29.10 członkowie komitetu OFZR przedstawili najważniejsze punkty swojego programu dla Jeleniej Góry. Kandydatka na urząd prezydenta nie chciała oceniać kadencji Marcina Zawiły. Jak mówi, jest skupiona na propozycjach mających na celu rozwój miasta, a nie na walce politycznej.

- Myślę, że to nie ja jestem od oceniania prezydentury Marcina Zawiły, chociażby z tego względu, że jesteśmy konkurentami. Prezydentem się bywa, człowiekiem się jest. Motorem, który sprawił, że podjęłam decyzję o kandydowaniu na stanowisko prezydenta Jeleniej Góry jest to, że przez ostatnie lata mam okazję często spotykać się z młodzieżą, z ludźmi wykształconymi, inteligentnymi, którzy nie znajdują swojego miejsca w Jeleniej Górze, uciekają - tłumaczyła Grażyna Rygiel (KWW OFZR)

- Jelenia Góra jako stolica Karkonoszy nie ma bogatej oferty zimowej. Są dużo mniejsze miasta, które mają hale lodowe. Jest to Sanok, Krynica, Oświęcim, Jastrzębie - funkcjonują tam szkółki hokejowe, szkółki jazdy figurowej na lodzie, rewie. Tego brakuje w Jeleniej Górze, na to zwracali mi uwagę turyści, którzy odwiedzają naszą kotlinę. Jako wieloletni pilot wycieczek zagranicznych musiałem tłumaczyć, co robić przy złej pogodzie, gdy w Karkonoszach są złe warunki - mówił członek komitetu Marek Mikrut.
- Szansą dla Jeleniej Góry i Jeżowa Sudeckiego byłoby wykorzystanie Góry Szybowcowej tak jak Góry Parkowej, czy Gubałówki. Powinna powstać kolej szynowa, kompleks restauracji, gdzie turyści i mieszkańcy mogliby wyjeżdżać i podziwiać wieczorem panoramę, zjeść coś i w nocy zjeżdżać. To w porozumieniu dwóch gmin jest do zrobienia - dodał

Główne założenia programy Obywatelskiej Formacji Zdrowego Rozsądku:
- rewitalizacja życia społecznego (przeciwdziałania zamieraniu społecznemu centrum miasta, uporządkowanie architektury zieleni),
- tworzenie dogodnych warunków dla absolwentów szkół średnich i wyższych oraz osób pozostających bez pracy, podejmujących działalność w branży biotechnologicznej i informatycznej,
- zmiana strategii w zarządzaniu gospodarką lokalami mieszkalnymi i użytkowymi (w tym garaże)
- projekt "ruchomych czynszów" oraz wykorzystanie pustostanów na żłobki i przedszkola (10-13 dzieci na jedną placówkę),
- wykorzystanie projektów/ prac dyplomowych studentów w budownictwie komunalnym,
- tworzenie profili i kierunków kształcenia zawodowego pod zawody, na które jest zapotrzebowanie w naszym rejonie, np. konserwator urządzeń rekreacyjnych, turystycznych i sportowych,
- weryfikacja i korekta map ewidencyjnych gruntów miejskich,
- hala widowiskowo-sportowa,
- rewitalizacja teatrów ulicznych,
- psie parki (place zabawowe dla psów).
Program wyborczy KWW Obywatelskiej Formacji Zdrowego Rozsądku jest programem otwartym, może stale ewoluować poprzez sugestie mieszkańców Jeleniej Góry - zaznacza Grażyna Rygiel.

Filmik Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyniki wyborów w Świeradowie – Zdroju

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Absolutorium dla prezydenta miasta

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~narciarz Wiktor 31-10-2014 9:33
Super! Widać, że facio ma wizję i widział kawałek świata.Dwa lata temu jeżdziłem na Górze Żar /Beskid Śląski/i czegoś podobnego brak mi w naszej Kotlinie.Proponuję wejść na str.www.pkl.pl /stronę Polski Kolei Linowych.
~18 sqandal 31-10-2014 10:16
... z tymi parkami zabawowymi dla psów to chyba ciut tam przesadzili , dzieci nie mają gdzie się bawić a Oni parki dla psów chcą budować , puknijce się w te < wyborcze ) główki . Wszystko obiecacie aby pieskom żylo się lepiej ( francuskie pieski nie mają parków zabawowych ) a tu jakieś kundle z Jelonki będą miały swój park , może jeszcze jaki aqwa-park dla nich !
~Anzelm B. 31-10-2014 10:45
Brzmi O.K. Chętnie przyłączyłabym się do tych inicjatyw.
~łośsuperktoś 31-10-2014 11:13
I to jest właśnie jakiś konkretny program, a nie obiecywanie gruszek na wierzbie. Ja to łykam, choć wiem, że obiekty sportowe to drogie inwestycje, ale niech powstaną, bo wstyd, że ich w naszym mieście nie ma. A te parki dla psiaków co obśmiewasz 18sqandal to bardzo tanie inwestycje, a zawsze to jakaś nowość w naszym smutnym mieście.
~miri 31-10-2014 12:50
Ja jestem gotowy na nich zaglosowac
~ress 31-10-2014 12:52
słaba
~ 31-10-2014 17:59
10-13 dzieci w przedszkolu? to przy 2000 dzieci w wieku przedszkolnym ile to budynków? Czy to jakiś żart, czy ignorancja wyborców.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nadbrzeżna gotowa

Trwa rozbudowa SOSW

Poseł Robert Obaz o stanie gminy

Drastyczne billboardy

Działka nad zabytek?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%