MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zdrowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 października 2018, 10:53
Aktualizacja: 11:03
Autor: KKW SLD Lewica Razem
Fot. KKW SLD Lewica Razem
Zaangażowanie samorządu terytorialnego w kwestie wspierania zdrowia mieszkańców powinny być czymś naturalnym a nie niezwykłym. Często zdarza się, że ważne kwestie związane przede wszystkim z profilaktyką uciekają gdzieś w natłoku bieżących problemów miasta.

Tymczasem powinniśmy poważnie zastanowić się nad działaniami zmierzającymi do utworzenia przynajmniej kilku programów lokalnych zajmujących się rozwiązywaniem najbardziej palących kwestii związanych ze zdrowiem mieszkańców Jeleniej Góry.

Bezpłodność to choroba, którą można leczyć a jedną z metod powszechnie uznawanych za skuteczne jest metoda In Vitro. Metoda zapłodnienia pozaustrojowego pomogła już wielu parom starających się bezskutecznie o dziecko. Dlatego też także my, jeleniogórzanie powinniśmy mieć zapewniony dostęp do tej metody walki z bezpłodnością. SLD Lewica Razem zapewni utworzeni i wdrożenie programu in vitro w naszym mieście.

Kolejną rzeczą, którą wielokrotnie konsultowaliśmy ze specjalistami a także z NFZ jest zapewnienie dzieciom w naszych miejskich szkołach opieki dentystycznej. Czas skończyć z mówieniem, że tego typu gabinety już nigdy nie wrócą do szkół. Jesteśmy przekonani, że nasze pomysły są adekwatne do rangi problemu i możliwe do zrealizowania bez ponoszenia dużych kosztów.

W końcu czas na programy profilaktyczne z prawdziwego zdarzenia. Ukierunkowane na mieszkańców ich rodziny oraz dzieci. Programy profilaktyczne powinny obejmować zarówno kobiety jak mężczyzn. Wczesne wykrywanie tak powszechnych nowotworów jak rak piersi czy prostaty powinno być priorytetem dla każdego włodarza miasta, którego naprawdę obchodzi los mieszkańców. Nie wolno przy tym zapominać o diagnozowaniu wad postawy u dzieci. Im szybciej taka wada zostaje wykryta tym łatwiej jest ją skorygować.

Polityka zdrowotna w naszym mieście powinna odpowiadać na bieżące problemy i wspomagać procesy diagnozowania i leczenia prowadzone na poziomie ogólnokrajowym.

Jelenią Górę możemy zmienić razem zagłosuj 21 października na KKW SLD Lewica Razem.

Ekologia i polityka czystego powietrza

Sfinansowano z KKW SLD Lewica Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto do Senatu?

Robert Obaz odpowiada MPGK

Kto do Sejmu?  

Wybory: Zwycięstwo PiS

Dziękuje za drugi wynik w okręgu

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Spór o edukację seksualną

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
335
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%