MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Zdrowe chorym dały radość

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 2 czerwca 2009, 7:51
Aktualizacja: 7:51
Autor: Angela
Fot. Angela
W dniu dziecka o swoich małych pacjentach nie zapomniały pielęgniarki z Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze, które zaprosiły wczoraj na oddział przedszkolaki z Przedszkola nr 4. Od przeprowadzenia imprezy głównej organizatorki nie odwiodła nawet poranna, poważna kontuzja nogi. I trzeba przyznać, było warto. Uśmiechy zagościły na twarzach malców jak przed chorobą.

W tym roku organizatorzy dnia dziecka w szpitalnym oddziale dziecięcym oraz zaproszeni goście – przedszkolaki z Przedszkola nr 4 z ulicy Krasickiego - przygotowali dla chorych maluchów sporo niespodzianek. Goście zagrali przedstawienie zatytułowane „Chrońmy przyrodę”.

Piękne przebrania przykuły uwagę, a wygłaszane przez sześciolatków dialogi wywołały uśmiech na twarzach małych pacjentów. Na przedstawieniu się jednak nie skończyło. Były piosenki i tańce. W ramach akcji „dzieci – dzieciom” przedszkolaki przyniosły swoim chorym kolegom i koleżankom zebrane maskotki, zabawki i książki.

– Włączamy się w różne akcje oraz uczymy dzieci szacunku i pomocy potrzebującym, w tym również chorym dzieciom – mówi Małgorzata Duszkiewicz, nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.
Odwdzięczyli się im organizatorzy, którzy rozdali gościom niespodzianki, a dla swoich małych pacjentów przygotowali poczęstunek i prezenty.

Organizatorem dnia dziecka na jeleniogórskim oddziale szpitalnym jak co roku jest Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze, z Anną Sinicą na czele. W tym roku jednak po pechowym incydencie, który przydarzył się głównej organizatorce, impreza zawisła na włosku. Anna Sinica upadła rano i skręciła nogę, którą włożono jej w gips.

Zastanawialiśmy się nad odwołaniem imprezy, ale już rano przygotowaliśmy się do uroczystości, dzieci to widziały, czekały na imprezę i nie miałam sumienia ich zawieść i odmówić im takiej przyjemności – śmieje się pani Ania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Magistrat do remontu

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~czarna ręka 2-06-2009 7:58
Gorące brawa Pani Aniu. Jest Pani cudowna!!!
~ska 2-06-2009 8:33
gratuluje pomyslu i Pani Ani zycze szybkiego powrotu do zdrowia.
HankaOdRumcajsa 2-06-2009 9:51
...coś wspaniałego... Wszystkim dzieciom dużo zdrowia życze, Pani Ani również...
~al 2-06-2009 10:08
a czy to było bezpieczne dla dzieci zdrowych jak wszyscy wiemy na oddziale szpitala wiele chorób i bakterii oraz wirusów zwłaszcza retrowirus?
~ala 2-06-2009 11:22
Aniu to dzięki Tobie dzieci mają uśmiech na buzi to dzięki Tobie mniej boli i aby nigdy nie zabrakło takich ludzi jak TY bezinteresownie niosących radość wszystkim. szybkiego powrotu do zdrowia
~:) 2-06-2009 15:25
Bartuś!!!!! słodziak mały!!! świetnie!
~przyjaciel 2-06-2009 16:39
piekne przedstawienie ,brawa dla dzieci zdrowych ,które uczą sie wspierac swoich rówiesników
HankaOdRumcajsa 2-06-2009 18:24
do al... Nie jest to oddział zakaźny.
~ANNA SINICA 3-06-2009 23:03
SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA TAK MIŁE SŁOWA.MOJA KONTUZJA BYŁA PECHEM,CZY KOLEJNYM SPRAWDZIANEM WYTRWAŁOŚCI? NA TE PYTANIA W DNIU DZIECKA ZNALAZŁAM ODPOWIEDŹ ! BYŁO WARTO NIE REZYGNOWAĆ Z IMPREZY,BO NIE MA NIC PRZYJEMNIEJSZEGO, JAK RADOŚĆ NA TWARZACH CHORYCH DZIECI W TYM SZCZEGÓLNYM DLA NICH DNIU.ZAPOMNIAŁY,ŻE SĄ W SZPITALU. PRZEDSZKOLAKI JESTEŚCIE CUDOWNYMI AKTORAMI,A PRZY TYM MALUSZKAMI O WIELKICH,GORĄCYCH SERDUSZKACH-DZIĘKUJĘ ZA TE SŁODKIE BUZIAKI!!!!!!!!!!!!! SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI KIERUJĘ RÓWNIEŻ DO OSÓB,BEZ KTÓRYCH NIE PODOŁAŁABYM ORGANIZACYJNIE.DZIĘKUJĘ:RODZICOM,ANI PLUCIŃSKIEJ,HALINCE TURSKIEJ,DR SIWEK-DUL,RENI PAWŁOWSKIEJ,DOROTCE OCHOCIE,MARCIE KRÓL,DOROTCE PŁANDOWSKIEJ,PATRYCJI ZAPORA,RYSIOWI,P.JASIOWI KOWALSKIEMU,P.ELI,MICHAŁOWI,ANGELINIE I PAWŁOWI ĆWIKOWSKIM,GRZEGORZOWI SINICA,JELONCE,TV ODRA,NJ. ZA OGROM PRACY WŁOŻONY W PRZYGOTOWANIE PRZEDSTAWIENIA DZIĘKUJĘ PANIOM PRZEDSZKOLANKOM,A PRZEDE WSZYSTKIM SZEŚCIOLATKOM ZA RADOŚĆ,KTÓRĄ ZASZCZEPILIŚCIE CHORE DZIECIACZKI.BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~domino1 3-06-2009 23:22
brawo p.Aniu pani i stowarzyszenie robicie kawał wielkiej i wspanialej roboty!!!!!!!!!!!!
~do al 3-06-2009 23:23
Nie wykryto jeszcze retrowirusów są rotawirusy,którymi można się "poczęstować" w każdym miejscu.Gdyby wszyscy tak podchodzili jak Ty należałoby się zamknąć szczelnie w inkubatorze całkowicie pozbawionym wirusów i bakterii! Na jak długo?Popatrz na szczęście tych wszystkich dzieci,to może Ci przejdzie obawa przed "retrowirusem"!
~ANNA SINICA 4-06-2009 21:13
BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM,KTÓRZY DO MNIE DZWONIĄ Z MIŁYMI SŁOWAMI WSPARCIA.NAJWAŻNIEJSZE,ŻE IMPREZA Z OKAZJI DNIA DZIECKA NALEŻY DO UDANYCH.NOGA WYZDROWIEJE,A MIŁE WSPOMNIENIA W PAMIĘCI MAŁYCH PACJENTÓW NAPEWNO POZOSTANĄ NA DŁUUUUUGO.TE WAŻNE CHWILE RADOŚCI NA BUŹKACH NASZYCH MALUSZKÓW PRZYSPIESZĄ POWRÓT DO ZDROWIA.TAKA JEST IDEA TEGOŻ PRZEDSIĘWZIĘCIA! DZIĘKUJĘ ZA POMOC RÓWNIEŻ KRYSI SZOPIŃSKIEJ, RYSIOWI ANUSZKIEWICZOWI,P.HENI WYWIAŁ,DOROCIE FIEDOROWICZ,JOLI DĘBSKIEJ,KRYSI GÓRNISIEWICZ,MARII PALUCH,DOROCIE I ROMIE. JAK KOGOŚ OMINĘŁAM,TO PRZEPRASZAM. JESZCZE RAZ BUZIAKI DLA SŁODKICH PRZEDSZKOLAKÓW.
~ela 4-06-2009 22:28
Jesteś cudowną kobietką Anusia.Gratuluję Ci Grzesiu takiej żony!Skąd Ona ma w sobie tyle siły i zaparcia,a przy tym tyle oddania.Taki potencjał to skarb!!!!!!!!Jesteśmy z Wami całym sercem.Imprezy dla chorych dzieci to super pomysł.Widać jak one mimo choroby są radosne. Pielęgniarki górą!!!Szybkiego powrotu do zdrowia Aniu.Jeszcze raz gratulacje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
275
Tak
47%
Nie
41%
Nie wiem
12%