MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Zdrowa służba zdrowia

Wiadomości: Polska
Wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:16
Aktualizacja: 15:04
Autor: MT
Fot. admin
Tzw. państwowa służba zdrowia nie jest ani bezpłatna, ani nie zapewnia potrzebnej opieki medycznej. Mimo że zazwyczaj prywatne jest lepsze niż państwowe, to często boimy się zastąpienia państwowej służby zdrowia prywatną opieką medyczną z obawy przed tym, że nie będzie nas na nią stać.

To trochę błędne koło - skoro stać nas na kulawą, nieudolną i DROGĄ państwową służbę zdrowia, to tym bardziej powinno nas być stać na znacznie efektywniejszą i lepszą prywatną opiekę zdrowotną. Zwłaszcza jeśli państwo zagwarantuje nam uczciwe finansowanie takiej opieki, solidarnie przez całe społeczeństwo.
Stereotyp jest taki, że alternatywą dla państwowej służby zdrowia jest prywatna opieka medyczna. A może czas przestać myśleć stereotypowo i pomyśleć rozsądnie sercem zamiast portfelem? Konrad Daniel.

Miej świadomość – Marek Tkacz, wydawca Jelonki.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dlaczego rewolucja zjada własne dzieci?  

Czarnobyl – czy coś nam grozi?  

Czy maski działają?  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kibic 30-04-2014 20:26
drogi panie prelegencie !!!!! w prywatnej służbie zdrowie - należy usunąć wyraz służba -określenie będzie bliższe prawdzie. Istotą działań każdego prywatnego inwestora jest zysk -saldo dodatnie. Nie jest prawdą to że efektywność działań inwestora prywatnego jest bardziej skuteczna niż państwowego.
~#### 1-05-2014 8:11
Proszę o reportaż "jeden dzień z poczekalni do przychodni w szpitalu"
~Ferdek 1-05-2014 11:05
Przychodnie zdrowia to liczniki paciętów dla Urzędu Statystycznego. Lekarz w przychodni to Urzędnik bez wypsażenia medycznego ale za to z komputerem dla Pracodawcy (Ministra i POrobocie. Zaliczyłem tyle podejŚĆ u tych Doktorków-Sekretarzy na Sprzymierzonych w Cieplicach że wystarczy mi to na lat 67bis. W związku z zaistniałą sytuacja proponuję rozwiązanie Umowy z Przyechodnią Ministerialną PO. Ani grosza za liczenie, Liczę na siebie† Rozwiązując UmowĘ z Przychodnią kończysz Patologię Arłukowicza ?®

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Debaty telewizyjne nie mają sensu?  

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Czy LGBT to ideologia?  

Czyżby Andrzej Duda?

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
606
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%