MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Zdrojowy Teatr Animacji na Festiwalu FETA 2013

Wiadomości: Kraj
Niedziela, 7 lipca 2013, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Elster
Fot. Archiwum Jelonki, Piotr Iwaniec
W najbliższy piątek (12 lipca) o godz. 16.00 na Placu Wałowym w Gdańsku wystąpi gościnnie Zdrojowy Teatr Animacji. Jeleniogórscy artyści lalkarze zaprezentują spektakl „O ósmej na Arce” w ramach siedemnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, największej teatralnej imprezie plenerowej w Trójmieście.

Przedstawienie „O ósmej na Arce” (Jak przemycić pingwina w walizce), na podstawie teksu współczesnego niemieckiego dramaturga Ulricha Huba w przekładzie Lili Mrowińskiej-Lissewskiej i reżyserii szefa Zdrojowego Teatru Animacji - Bogdana Nauki, oparte jest na przypowieści ze Starego Testamentu o potopie. Opowiada o przygodach trójki zaprzyjaźnionych ze sobą pingwinów, które dowiadują się od gołębia o zbliżającym się potopie. Jeśli chcą być ocalone, muszą stawić się na Arce Noego o godzinie ósmej. Pojawia się jednak trudny do rozwiązania problem, ponieważ na Arkę zabierana jest para zwierząt, a pingwiny są trzy.

W inscenizacji grają: Dorota Fluder, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski oraz gościnnie - Mariusz Czechowicz.

Zdrojowy Teatr Animacji zagra podczas festiwalu FETA 2013 obok 27. teatrów z dwunastu krajów: z Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Szwajcarii oraz Włoch.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiadukty prawie gotowe

Zlot Klasyków w Kowarach  

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Samarytanka 11-07-2013 1:02
Pomimo biblijnego wątku w przedstawieniu wg Ulricha Huba nie ma teologiczne ujęcia tematu, ale raczej oparte jest na podstawie życia dziecka dla jego "zachwytu i pytań".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Kolejowe inwestycje w Kotlinie Kłodzkiej

Sołectwa kupują defibrylatory

Rozbiórka „Kuźnicy”

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
828
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%