MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Zdrojowy na MFTU? Tak, w Krakowie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 lipca 2016, 8:47
Aktualizacja: 12:47
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Już w najbliższy czwartek (7.07) Zdrojowy Teatr Animacji wyjeżdża do Krakowa, gdzie weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych 29 Ulica. W piątek (8.07) na Placu Szczepańskim Teatr Animacji wystąpi z widowiskiem plenerowym dla najmłodszych widzów „Tymoteusz Majsterklepka” Jana Wilkowskiego.

Jak powiedział dyrektor ZTA, Bogdan Nauka widowisko to jest hitem ostatnich dwóch sezonów. Niedawno było prezentowane na Międzynarodowym Festiwalu Działań Ulicznych La Strada w Kaliszu.

Krakowski festiwal to jeden z największych jeśli nie największy festiwal teatrów ulicznych w Polsce,
jak głosi komunikat organizatorów. Wydarzenie zostanie zdominowane przez polskie zespoły, a autorzy podejmą próbę zdiagnozowania polskiej teatralnej sztuki scenicznej.

- Udział w tym festiwalu jest bardzo cenny. Po pierwsze dlatego, że możemy zaprezentować się na dużej imprezie, a po drugie - w sobotę 9 lipca odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący sztuki ulicy. Tego typu festiwale są też miejscem spotkań organizatorów innych festiwali i nie wykluczone, że spotkania z nimi zaowocują dalszymi wyjazdami. Trzecią, nie mniej istotną sprawą jest wyjazd do naszego dobrego znajomego Jerzego Zonia, wieloletniego dyrektora Teatru Norwida i dyrektora Festiwalu Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze, który zapraszając nas stara się w ten sposób promować Jelenią Górę – mówi dyrektor ZTA Bogdan Nauka.

Zdrojowy Teatr Animacji to renoma sama w sobie i w świecie sztuki ulicznej znany jest w całej Europie. Jak podkreśla Bogdan Nauka: Zawsze staramy się mieć spektakle dotyczące tego regionu tak jak „Legendy Zamku Chojnik”, „Hofmamania” i zawsze staramy się promować miejsce, z którego jesteśmy. Myślę, że to nam się udaje.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórna zarośnięta!

Mobilizacja przed II turą

Friedrich Iwan – malarz, grafik, pejzażysta…

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Układanka na budynku ośrodka kultury

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Mina na Zabobrzu

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
125
Tak
45%
Nie
44%
Nie wiem
11%