MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Zdrój bez hipermarketów

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 lipca 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. rylit
Na duże zakupy ciepliczanie będą jeździć 16 km w obydwie strony.

Kiedy na Zabobrzu wielkie sklepy wyrosły jak grzyby po deszczu, w Cieplicach nie ma ani jednego i najpewniej nie będzie. Skutek: mieszkańcy zdroju przepłacają średnio o 30 groszy za jeden produkt, ale nie wszystkim przeszkadza brak ogromnych powierzchni handlowych.

– Hipermarket raczej nie jest nam tutaj potrzebny. Mamy Biedronkę. Niedługo ma się pojawić również jeszcze jeden dyskont spożywczy. Już prędzej przydałby się tutaj basen czy aquapark – mówi Dorota Królikowska.
Takiego samego zdania są również Bożena Ludwinowicz i jej mama.
– Powinniśmy pomyśleć nad takimi obiektami, które przyciągną nam turystów. Hipermarkety co najwyżej wykoszą wszystkie małe sklepy i kafejki, które dodają całego uroku temu miejscu. A przecież nie o to nam chodzi – mówią panie.

Nie brakuje jednak ciepliczan, którym brak marketu bardzo doskwiera.
– Mam skromną tą emeryturę – mówi pani Antonina. – A tu na turystów wszystko nastawione, więc jest drożej. Ale codziennie parę tych groszy się nazbiera. Autobus mam za darmo to wsiadam i jadę. Najgorzej jest jednak z powrotem. Zakupy ciężkie, na przystanek trzeba dojść – wyjaśnia ciepliczanka.

Niektórzy mieszkańcy zdroju całymi rodzinami raz w tygodniu jeżdżą do Jeleniej Góry (8 km w jedną stronę) i zaopatrują się na kilka dni. Ich zdaniem hipermarket powinien w Cieplicach powstać.
Podobnie myślą członkowie Stowarzyszenia Miłośników Cieplic.
– Podczas jednego z zebrań zrobiliśmy głosowanie, w którym wzięło udział ponad dwadzieścia osób. Ludzie opowiedzieli się za tym, żeby jeden hipermarket powstał – podkreśla Małgorzata Turowska, wiceprezes SMC
Lokalizacja? Gdzieś w okolicach stadionu, na przykład na ulicy Lubańskiej.

Na razie jednak ciepliczanie muszą o wielkim sklepie zapomnieć, bo nikt takiej inwestycji w uzdrowisku nie planuje. Potencjalnych zainteresowanych odstraszają wyśrubowane wymogi w strefach ochrony uzdrowiskowej i urzędnicze formalności.
I choć wielu ciepliczan uważa, że grunty przy ul. Lubańskiej są idealną lokalizacją dla marketów (i nie są w najbliższej strefie ochrony uzdrowiskowej) hipermarket raczej tam nie powstanie.
Podobnie na terenach przed wałami przeciwpowodziowymi, gdzie przewiduje się budowę hotelu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Skalne ławki pod Szrenicą

Śmierć na żwirowni

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~emerytka z Cieplic 10-07-2007 8:20
Bardzo dobre rozumowanie ciepliczan odnośnie Hipermarketów .Duży Hipermarket powinien powstać zamiast Giełdy na lubańskiej i jakiś pawilon handlowy na osiedlu miedzy ulicami Struga a Wróblewskiego , PCK . Radni W. M. powinni pomyśleć aby wyborcom tego dużego osiedla troche ułatwić życie a tym samym ukrucić troche ceny w pobliskim sklepie–Delikatesy p. Kwiatka gdzie wszystko jest drogie .Nie ma w pobliżu żadnego sklepu więc sytuacja sama twarza taki precedens. Jak będzie sklep konkurencyjny to sytuacja się zmieni .Radni pomyślcie o nas.
~aga 10-07-2007 8:45
Na osiedlu XX–lecia jest świetnie zaopatrzony sklep "Piątka", w którym ceny są w wielu przypadkach niższe niż w supermakretach i zawsze ogromny wybór produktów. Godziny otwarcia też są dogodne. Poza tym jest jeszcze sklep u Kwiatka (bez przsady z tymi cenami u Niego Pani Emerytko z Cieplic), w którym jest wspaniała i miła obsługa. Ja jestem zdecydowaną przeciwniczką wielkich sklepów i dyskontów na terenie Cieplic. A już zdecydowane NIE w okolicach ul.PCK. Może faktycznie ulica Lubańka byłaby niezłą do tego celu, jednak czy jest sens? Kiedy do Tesco jeździ autobus bezpłatny a zmotoryzowanym te 8 km i tak nie sprawi różnicy–na Lubańską też trzeba przecież podjechać :–).
~xyz 10-07-2007 8:46
wszyscy chca zagospodarowania lubanskiej a urzednicy którym nie chce sie odwalic skomplikowanej papierkowej roboty w planie zagospodarowania przestrzennego przewiduja tam ugór :/ do tego ochrona srodowiska która nawet n handel drewnem czyli produktem ekologicznym niechetnie sie tam zgadza paranoja jakas
~kosa 10-07-2007 9:13
Aby powstal większy market –to należy spelnic warunki biznesplanu , przede wszystkim musi być okreslona liczba mieszkańców min. 30 tys– czego rozproszone Cieplice w polowie nie posiadają.Tam gdzie są już jakieś skupiska ludzi to markety już stoją np. Os.Orle.A na Lubańskiej też nic nie powstanie, jak sobie dokladnie przypominam to w miejscu tego targowiska przez wiele lat bylo wysypisko śmieci – to powodowalo zmykanie sąsiedniego basenu gdyż dostawaly się do wody po przez strumyk rozmaite zaraski a nas doprowadzala ta sytuacja do wścieklości bowiem nie mogliśmy plywać w tym naszym pięknym jak na tamte czasy basenie.Dzisiaj to jest totalna ruina, podobnie jak obecne umiejętnosci radnych.
~EBE 10-07-2007 9:23
POpieram emerytkę ! Taki sklep jest konieczny, bo tak naprawdę w Cieplicach nie ma sklepu z prawdziwego zdarzenia. Poza alkoholem brakuje praktycznie wszyskiego– od przysłowiowego gwoździa po np. eleganckie obuwie.
~aga do EBE 10-07-2007 9:54
Koniecznie przejdź się Placem Piastowskim, bo najwyraźniej nie masz pojęcia jakie są tam sklepy. Obuwnicze są, na czele z bardzo eleganckimi butkami (wg mnie najlepszymi w jg) u P.Bolejko.
~ja do agi 10-07-2007 11:05
Bolejko ma ceny z kosmosu, kupiłam tam buty i przepłaciłam o 80,00 zł więc może rzeczywiście jakaś konkurencja by się przydała...
~do ja 10-07-2007 11:40
Przepłaciłaś w stosunku do jakiego sklepu?
~Sylwek 10-07-2007 13:51
Po prostu Robert w Cieplicach jest skuteczny.
~alio 10-07-2007 14:42
Po co tam market, przeciez Cieplice to troche wieksza wiocha.
~jaa 10-07-2007 14:59
Nie wiem po co te markety w Cieplicach??? Jeszcze na Orlim budują Lidla,który tak naprawde nikomu nie jest tam potrzebny, bo Biedronka już stoi! Lepiej by było, gdybysmy mieli dostęp do basenu, którego brak w Cieplicach a warunki są. Musimy czymś przyciągnąć turystów a babcie niech jadą darmowym autobusem na zakupy gdzie chcą.Miasto się starzeje a młodych nie ma czym zatrzymać.
~ciepliczanka 10-07-2007 15:34
Na stacji benzynowej spar, a teraz orlen był bardzo fajny sklep samoobsługowy, ale zmienił się właściciel stacji to i sklep zmieniono. bardzo z tego względu ubolewamy!!!!!
~jelinek 10-07-2007 16:43
Najlepiej nie przeszkadzać inwestorom. Jak mają zamiar inwestować w Cieplicach to trzeba stworzyć im atrakcyjne warunki. Pawilony handlowe są dla ludzi oraz biznesu. Podzielam pogląd, że występuje potrzeba w Cieplicach na profesjonalne pawilony handlowe w okolicy osiedla Widok, może także w kierunku osiedla ulicy podgórzyńskiej. Dobre miejsce na taką inwestycję może być teren, który już administacyjnie nie należy do Cieplic tj. obszar niezagospodarowany po drugiej stronie ulicy Urzędu Skarbowego. Zawsze to bliżej dla mieszkańców Cieplic i Sobieszowa, w porównaniu do wycieczki na Zabobrze.
~do aga 10-07-2007 19:06
Co, najelas sie jako naganiacz klientow do obuwniczego? Tez bym sie tak pozachwycal.
~WS 10-07-2007 19:11
Jeden większy market by nie zaszkodził. Również dla turystów, którzy teraz pokonują np. ze Szklarskiej ponad 20 km do Tesco. Mieszczuchy przyzwyczajeni są do hipermarketów i Cieplice z tego powodu jawią się jako głęboka prowincja. Piątka jest OK, ale ciasno, mały wybór, ograniczony powierzchnią handlową. Brawa dla personelu, który staje na głowie, aby wszystkiemu sprostać. My, mieszkańcy gminy Podgórzyn głównie tam się zaopatrujemy i będziemy, ale raz w tygodniu i tak trzeba jechać na Zabobrze, a nie jest to ani zbyt przyjemne, ani ekologiczne.
~Bad Bojs 10-07-2007 19:24
Szanowni Ciepliczanie spragnieni marketu, wlasnie sprzadny zostal grunt przy ulicy Wolnosci r. Krośnienskiej. Zostal kupiony przez operatora obslugujacego Biedronki, plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tam tego typu obiekt. Juz niedlugo bedziecie mieli upragniona Biedronke rzut kamieniem od placu piastowskiego... Pozdrawimy, zyczymy udanych zakupow a pracujacym wieeeelkich pieniedzy. prezydentowi za ten kolejny sukces dziekujemy i gratulujemy...
~fantom 10-07-2007 20:11
Wy którzy tak tęsknicie za wielkimi sklepami, powiem Wam coś: w mojej okolicy jest około 100 hipermarketów, mniejszych większych i ogromnych, piętrowych z fontannami parkingami podziemnymi i setkami sklepów..... i wiecie co? kiedy tylko mogę rzucam to całe badziewie i zasuwam hiwayem do Jelonki
~ciepliczanka 2 10-07-2007 20:20
Paranopja. Zamiast marketu w Cieplicach potrzebna jest pijalnia z prawdziwego zdarzenia.Gdzie dawna Marysieńka?? CZy mamy o niej definitywnie zapomnieć – co z rozlewnia wód mineralnych ?Przecież w tym "Uzdrowisku" panuje kompletny marazm.Sprzedano Kawiarnię Zdrojowa – najlepsze miejsce na pijalnię , sprzedawne są kolejno przez Uzdrowisko domy zdrojowe – pewnie powstana w nich mieszkania.Dobrze że Góry dała nam Bozia i nie tak łatwo je spieniężyć.
~ja 10-07-2007 21:08
Tak myślę sobie, czy ci którzy wymyślili kostkę po której muszę codziennie dreptać po cieplicach nie powinni za karę pochodzić chociaż jeden dzień w bucikach na obcasach...może to też naganiacze sklepów obuwniczych...zniszczyłam już drugie buty
~Do ja 10-07-2007 21:52
Jak chodzić nie umiesz w takich butach to łaź na bosaka, ja tam latam codziennie (też na obcasach) i jakoś są całe. Ale jak to mawiają "złej baletnicy.."
~palolinkaa 10-07-2007 22:17
a po cholere kolejny wielki hipermarket ktory jest tak naprawde zbedny i moim zdaniem prozny–i my sie w nich robimy prozni!!??ja mieszkam w ciepliach od niedawna i uzeklo mnie miedzy innymi to ze nie ma zadnego wielkiego marketu co pozwala na zarobki tym malym sklepikom–prywaciarzom.Ja jestem na anty i nie chcialabym aby powstalo cos tak paskudnego jak na zabobrzu–market przy markecie a ludzie zamiast na spacer ze swoimi dziecmi , ciagna gromadami do marketow...taka jakas nowa moda???trendy????dla mnie beznadzieja!!!!! i zamiast w niedziele isc na spacerek dzieci sa juz tak nauczone ze razem z rodzicami pedza do marketow w przedzialy..ludzie pomyslcie troche...
~wilk 10-07-2007 22:41
Jak zauważył kosa tam, gdzie jest giełda było wysypisko, więc budowa hipermarketu mogłaby być utrudniona ze względu na posadowienie fundamentów, ale może by się udało przy wzmożonych kosztach budowy.
~hehe 10-07-2007 23:36
PKP CIEPLICE + NOWY PRZYSTANEK TESCO i po klopocie. Szybki i wygodny dojazd na zakupy.
~gieldowicz 11-07-2007 11:02
NIE! niech buduja sobie hipermarket, ale nie zamiast gieldy, na gieldzie mozna dostac trudno dostepne rzeczy, mozna sie potargowac. a w hipermarkecie sa sme nowe rzeczy, nie zawsze nam sie podobajace, a na gieldzie znalezc mozna wszystko, po dobrej cenie :) Nie powiem, hipermarket by sie przydal, mieszkam w cieplicach i czeste jezdzenie do tesco czy carefouru to nie jest komfort. ale gielde zostawcie:) pozdro :D
~jano 12-07-2007 14:52
Kilku zadziercow ,co maja sklepy w centrum ,pod kilkoma imionami ,robi krecia robote ,a Wy to kupujecie.Pieprzyc prywaciazy!! Jakiemu turyscie przeszkadzalby market ??Czy stalby na turystycznym szlaku,przeszkadzal zaslaniajac gory???Boja sie taniej konkurencji ,zdziercy.!!!.wystarczy porownac ceny na Cieplickim rynku ,z tym kolo Ronda..a wszyscy zaoparuja sie w jednej hurtowni u p. Serka kolo zajezdni MPK Na pochybel nieuczciwym handlowcom!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Miastu na urodziny

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Czytelniczka: drogo i brudno

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
282
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%