MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zdolny - Zdolniejszy - Ślązak

Wiadomości: Dolny Śląsk
Poniedziałek, 9 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:06
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
O dostanie się do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej nie muszą się martwić laureaci konkursów przedmiotowych „zDOLNY ŚLĄZAK GIMNAZJALISTA”.

W 10 konkursach przedmiotowych IV zDOLNEGO ŚLĄZAKA GIMNAZJALISTY aż 30 uczniów z miasta i powiatu jeleniogórskiego zdobyło laur na etapie powiatowym. Spośród nich trzech uczniów zostało podwójnymi finalistami: Justyna Turowska z Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze (język polski i chemia) oraz Małgorzata Kędzior (język angielski i język niemiecki) i Paweł Totoń (matematyka i język angielski) z gimnazjum w jeleniogórskim „Żeromie”. Justyna Turowska została przy tym podwójną laureatką wojewódzkiego etapu zDolnego Ślązaka, Małgorzata Kędzior - laureatką z języka angielskiego, a Paweł Totoń - laureatem z matematyki. Po laur wojewódzki sięgnęli także: Anna Szczurowska z gimnazjum w „Żeromie” (język polski), Aleksandra Dobosz z Piechowic (język polski), Piotr Słomski z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze (historia), Bartosz Kryszkowski i Bartosz Czaban z gimnazjum w „Żeromie” (chemia), Iga Tobis z Gimnazjum nr 1 (chemia), Katarzyna Król i Maciej Przemyk z gimnazjum w „Żeromie” (geografia), Justyna Maniura z Gimnazjum nr 1 (język niemiecki) i Jakub Gramsz z cieplickiego gimnazjum (fizyka).

Dużą liczbą laureatów ostatniego etapu zDolnego Ślązaka może się również pochwalić powiat bolesławiecki. Na 13 finalistów w etapie wojewódzkim sześciu uczniów zostało laureatami: Kamil Wiśniewski z gimnazjum nr 3 w Bolesławcu (WOS), Konrad Pieszko z prywatnego gimnazjum w Bolesławcu (biologia), Aleksandra Jadach z gimnazjum nr 3 w Bolesławcu (biologia), Luis Probala z Osiecznicy (język niemiecki), Natalia Leniec z prywatnego gimnazjum w Bolesławcu (matematyka), Aleksandra Idzik z gimnazjum nr 2 w Bolesławcu (język polski).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Giną woreczki na psie odchody

Czy będzie budowa nowej hali?  

Efektowne zakończenie Mud Party

Dużo drożej za śmieci

Bilety MZK też podrożeją?

Jednokierunkową na Śnieżkę  

Greckie wakacje!

PiS apeluje do mieszkańców

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
640
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%