MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zdolny Jarmark promował Szklarską Porębę Dolną

Wiadomości: Szklarska Poręba
Niedziela, 18 września 2016, 12:51
Aktualizacja: 12:56
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
Wczorajszy (17.09) „Zdolny Jarmak” w Szklarskiej Porębie Dolnej przyciągnął tłumy. Było to wspólne przedsięwzięcie Gminy Szklarska Poręba, MOKSiAl–u oraz Urzędu Miasta w Harrachovie. Dla wszystkich uczestników jarmarku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Chętni mogli wziąć udział w warsztatach wikliniarskich, spróbować swoich sił w wydmuchiwaniu szkła oraz skosztować regionalnych kulinariów z Czech i Polski. Dla dzieci został przygotowany plac zabaw, a wszystko to umilała muzyka na żywo.

Organizatorzy po raz pierwszy postanowili zorganizować tego typu imprezę w Szklarskiej Porębie Dolnej. Dlaczego tym razem postawiono na zapomnianą część Szklarskiej Poręby? Odpowiedziała nam koordynatorka imprezy Marta Nosidlak.

- Pomysł powstał w celu promowania części miasta, które jest mniej znane, a bardzo atrakcyjne. Chcieliśmy, żeby ludzie dowiedzieli się o tym miejscu, żeby zintegrować i zaktywizować mieszkańców Szklarskiej Poręby Dolnej – mówiła Marta Nosidlak.

Impreza była bardzo udana. Jednak nasuwa się jedno pytanie, które jest łyżką dziegciu w beczce miodu. Dlaczego taką atrakcję, która przyciągnęła więcej ludzi, niż inne imprezy w centrum miasta zorganizowano dopiero pod koniec sezonu turystycznego?

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Kolorowe wakacje w MDK

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~bolo 18-09-2016 14:05
Czy lokalizacja była tajna ? Czy na 37 zdjęć choć z 5 mogłoby pokazać plan szeroki pozwalający zorientować się w położeniu ? Pomysł super tylko dlaczego boimy się reklamy /skarbowy ,sanepid czy co / ?
~jooj 18-09-2016 14:55
wedle lipy skręć w prawo przez mostek i jesteś

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Droga rowerowa w budowie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Bobry na Zabobrzu

Jest gdzie chodzić – konkurs

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2059
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%