MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Zdewastowano tymczasową drogę. Co dalej?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 września 2016, 7:15
Aktualizacja: Wtorek, 13 września 2016, 8:08
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Ciężki sprzęt pracujący przy budowie domków jednorodzinnych przy łączniku ul. Paderewskiego i Małcużyńskiego w Jeleniej Górze kompletnie zdewastował tą tymczasową drogę, utwardzoną w minionym roku przez Miasto – skarży się Marek Kaczmarski z Jeleniej Góry. – Po deszczach brodzi się tam po kolana w błocie, a kiedy błoto wysycha, unoszą się tumany kurzu – dodaje jeleniogórzanin.

- Dwa tygodnie temu zgłosiłem to do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze i obiecano mi, że przeprowadzona zostanie kontrola tego łącznika, ale nic się nie zmieniło – dodaje Marek Kaczmarski.
Piotr Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy, że obecna droga jest drogą budowlaną, która ma służyć jako dojazd do placów budów.

- Nie jesteśmy w stanie ustalić winnego, czyli konkretnej osoby czy firmy, która rozjeździła utwardzoną nawierzchnię, więc nie ma kogo pociągnąć do odpowiedzialności. Jednak ta droga miała służyć jako dojazd do budowanych obiektów i zdawaliśmy sobie sprawę, że ciężki sprzęt może ją zniszczyć – mówi Piotr Dyła. – Zastanowimy się, czy w najbliższym czasie nie zamknąć tej drogi z jednej strony. Tak, by mieszkańcy nie przejeżdżali nią samochodami osobowymi i tym samym nie mieli pretensji o to, że jeżdżą po dziurach. Obecnie nie mamy pieniędzy na wyremontowanie tego łącznika i jedyne co możemy zrobić, to wpisać budowę tej drogi z asfaltową nawierzchnią do planów przyszłorocznego budżetu, co jednak nie gwarantuje wykonanie zadania. To zależeć będzie od tego, czy znajdą się na to pieniądze – dodaje zastępca dyrektora zarząd dróg.

Zdaniem naszego Czytelnika, takie rozwiązanie i tłumaczenie jest nie do końca zrozumiałe.

- Z tego wynika bowiem, że Miasto wydało 60 tys. zł z pieniędzy podatników na wybudowanie drogi prywatnym deweloperom, co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca. Skoro już wydano te pieniądze, to ta droga powinna służyć mieszkańcom, a firmy deweloperskie które ją zdewastowały, powinny przywrócić ją do stanu pierwotnego – dodaje Marek Kaczmarski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Opieka nad seniorem – darmowe szkolenie

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~ 12-09-2016 8:36
Co dale chłopie płaczek jestes i tyle porzadna terenówa i ogien po tej drodze.
~mieszkaniec 12-09-2016 9:12
Dziury w drodze i błoto to jeden problem. W suchy dzień nie można otworzyć okna bo auta kurzą jak na Dakarze!
~rr 12-09-2016 9:14
Mieszkam w sąsiedztwie tej drogi i potrafię zrozumieć skutki jakie robi za sobą budowa takiej sporej inwestycji. Czekam spokojnie na zakończenie i przywrócenie stanu poprzedniego drogi przez pana dewelopera. Jeżeli to nie nastąpi to mam swoje prywatne sposoby na rozwiązywanie takich problemów. Szanowni sąsiedzi proszę dajcie czlowiekowi dokończyć budowę a obiecuję załatwić problem na 100%.
~ 12-09-2016 9:31
bogacze budują gdzie popadnie te swoje domeczki i nie długo betonowa dzungla w całej Polsce będzie
~smetana 12-09-2016 9:44
W błocie po kolana? Ehh jak ja lubię te wspaniałe porównania, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Dobrze, że nie po pas :-)
~ 12-09-2016 10:41
człowiek walczy o swoje jak potrafi ,a wy się czepiacie...
~smentek 12-09-2016 10:48
Ignoranci z MZDiM, jak zwykle, nic nie potrafią ustalić, nic nie mogą zrobić. I w jeleniogórskim stylu - najlepiej zamknąć drogę, żeby nie jeździli, hehehe. Może jeszcze zalać osiedle betonem po dachy domów, żeby nie chodzili i nie gderali, co?
~:) 12-09-2016 10:50
na osiedlu europejskim też tragedia. Łącznik nowowiejska - al. solidarności dno... :) ah ciężkie życie samochodu
~zdruzgotana80 12-09-2016 14:06
Proponuję puścic tą drogą linię nr.8 aby bogacze mogli korzystac z mzk
~great idea 12-09-2016 14:15
Nie ma to jak złote rozwiązanie - zamknąć drogę dla mieszkańców! Brawo! Coż za błyskotliwość!
~Korektor 12-09-2016 15:25
"...tĘ tymczasową drogę..." Jakie jest uzasadnienie pisowni dużą literą słowa "miasto"?
~do 09:31 12-09-2016 16:06
Niech budują jak ich stać,jak ci gul skacze zawistniku, to też zostań bogaczem.
~Ehh 12-09-2016 17:07
Kto mieszka w okolicy, temu proponuję spacer kawałek za widocznymi na pierwszym zdjęciu domkami z ciemnymi dachami. Tam obecnie na Paderewskiego trwa kolejna budowa. Jest czyściutko i schludnie. Można? Można! Na przedłużonym odcinku ul. Paderewskiego do ul. Małcużyńskiego trwa budowa domków. Pracownicy firmy rozjeżdżają drogę, a we wgłębieniach pojawia się woda i tworzy się błoto na drodze. Prośbę, by pracownik zawracał koparką w okolicy swojej budowy, a nie bliżej ulicy Małcużyńskiego i nie przenosił kołami błota (które potem na kołach samochodu przewożone jest do garażu) skwitował chamską odzywką. Miasto nie stać na budowę drogi, ale na wywalanie pieniędzy na bezsensowne wybrukowanie tymczasowej drogi, podczas trwania prac budowlanych już tak.
~Ehh 12-09-2016 17:25
Droga ta miała być zamknięta od ul. Małcużyńskiego, tyle wiem, a przedłużenie Paderewskiego miało być dla mieszkańców domków szeregowych. Zupełnie nie rozumiem pokrętnych tłumaczeń miasta. Do utrzymania drogi w czystości, nieprzenoszenia błota przez koparki, niewylewania wody z działek na ulicę i zielony teren (obecnie wielka psia toaleta) deweloperów powinno obligować miasto, a tego nie robi. Oprócz tego deweloperzy powinni być zobligowani do naprawy drogi, bo ją bardzo mocno wyeksploatowali. Samochodem trzeba póki co jechać okrężną drogą, by ominąć największe błoto. Jeździ się po wertepach, no ale włodarzy to oczywiście nie interesuje. @ rr: "Szanowni sąsiedzi proszę dajcie czlowiekowi dokończyć budowę a obiecuję załatwić problem na 100%." Trzymam za słowo :)
~Do zdruzgotana80 i 09:31 12-09-2016 17:35
Zioniecie jadem. Hejterzy!
~Koszmar 12-09-2016 20:26
Budują tam jakieś straszne czworaki ...Jakieś lokale socjalne dla imigrantów czy co?
~do ehh 12-09-2016 21:43
To jezdzij jak do tej pory przez Malcuzyniskiego. No chyba ze wam pozniej tez postawia szlabanik :)
~Do Koszmar 12-09-2016 21:45
Deweloper kupił grunt od miasta i to miasto dyktuje warunki zabudowy i akceptuje finalny projekt. Cena za m2 bynajmniej nie dla imigrantów, a wygląd, cóż, kwestią gustu. Reszta kwestią zasobności portfela przyszłego nabywcy. Mówiąc szczerze widziałam wiele innych i gorszych projektów, dla przykładu domki na Małcużyńskiego z wysuniętymi na przód garażami - jak dla mnie totalny niewypał architektoniczny.
~Omega 12-09-2016 22:05
Przydałoby się jeszcze przypomnieć co niektórym kierowcom, że jest to droga gruntowa, dojazdowa i wyjazdowa z budowy, i nie jest to skrzyżowanie równorzędne. Wyjeżdżający jednak z tej właśnie drogi, może mieszkańcy tych domków, są przekonani że mają pierwszeństwo. Cóż...pozostaje mi tylko czekać na kolejnego takiego z "drogim" autem a będzie płacił odszkodowanie. To dobre miejsce dla tych, którzy chcą pozbyć się starego auta z nie swojej winy i jeszcze na tym zarobić. Może dla tych mieszkańców przy tej drodze przydałoby się postawić jednak znaki drogowe...
~do 16:06 12-09-2016 22:58
nie o zazdrość o dom chodzi tylko o toże niedługo nie będzie gdzie pójść do lasu tłumoku
~budowniczy🃏 13-09-2016 7:03
Moin skromnym zdaniem w wypadku tej drogi jest pytanie , ktore wladze miasta nie odpowiedzialy na poczatku , sprzedajac grunta. Czy jest to droga budowlana czy publiczna dla mieszkancow ktorzy przy niej mieszkaja. Gdyby to okreslili nie bylo by klopotu z nia. Cel jej eksplatacji bylby okreslony i obie strony by wiedzialy jak sie do niej odniesc.A tak Polske mamy wiec tradycyjny ,, rozpiz..........aj,,.A co do ,, bogaczy,, ludzie ktorzy maja pieniadze buduja lub kupuja za gotowke, a nie biora ,, kreche,, i sie pozniej uzeraja z tzw. Banksterami o jakies otsetki, wakacje kredytowe, albo cienko piszcza bo ich raty niszcza i to przez 20-30 lat. Licz sily na zamiary a nie zamiar na sily. Ja swoj dom kupilem bez kredytow i go wykanczam za wlasne srodki wiec bankowcy moga mnie cmoknac.
~JanuszJG 13-09-2016 7:25
Po pierwsze Panie Dyła, ile to ustalić daną firmę poprzez pojechanie na miejsce i sprawdzenie, gdzie obecnie trwają prace budowlane? Po drugie Panie Dyła ta droga nie jest drogą budowlaną, bo tam też mieszkają rodziny, więc jak ta droga może być drogą budowlaną? Może jeszcze Panie Dyła wyda Pan oświadczenie, że rodziny mieszkające na tej ulicy muszą kupić sobie helikoptery po to, aby dotrzeć do swoich domów?
~Mieszkaniec Małcużyńskiego 13-09-2016 9:36
Pan dyr Dyła jak zwykle mija się z prawda . W zamówieniu publicznym nie ma nic o drodze budowlanej,która ma służyć jako dojazd do paców budów tylko o łączniku z ul Małcużyńskiego do Paderewskiego. OGŁOSZENIE Z BIP-u. Wykonanie tymczasowego dojazdu pomiędzy ul. Małcużyńskiego i ul. Paderewskiego w Jeleniej Górze Numer ogłoszenia: 108813 - 2015; data zamieszczenia: 22.07.2015 Jeżeli miasto wydaje pieniądze dla mieszkańców to po co straszyć ludzi że może zamknie się tą drogę. Może to Pan dyr powinien się zamknąć nie wypowiadać się w taki sposób.
~Nie do wiary 13-09-2016 15:09
"Jednak ta droga miała służyć jako dojazd do budowanych obiektów i zdawaliśmy sobie sprawę, że ciężki sprzęt może ją zniszczyć – mówi Piotr Dyła. – Zastanowimy się, czy w najbliższym czasie nie zamknąć tej drogi z jednej strony. Tak, by mieszkańcy nie przejeżdżali nią samochodami osobowymi i tym samym nie mieli pretensji o to, że jeżdżą po dziurach. Obecnie nie mamy pieniędzy na wyremontowanie tego łącznika i jedyne co możemy zrobić, to wpisać budowę tej drogi z asfaltową nawierzchnią do planów przyszłorocznego budżetu, co jednak nie gwarantuje wykonanie zadania. To zależeć będzie od tego, czy znajdą się na to pieniądze – dodaje zastępca dyrektora zarząd dróg." Zastanówta się Pan, Panie Dyła, co Pan za brednie wygaduje, bo mieszkańcy do garażu samochodami nie przyfruną. Ręce opadają :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Pamięci poległych

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%