MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zdemolowali cztery autobusy i tyranizowali kierowców

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 29 września 2008, 15:44
Aktualizacja: Wtorek, 30 września 2008, 8:12
Autor: Angela
Fot. Angela
Wybite przez zezwierzęconych kiboli chuliganów szyby, powyrywane siedzenia, skopane sufity autokarów, połamane elementy wyposażenia, kałuże krwi, tony śmieci a także zastraszeni i obrzuceni przekleństwami kierowcy autobusów – to skutek ekscesów po sobotnim meczu drużyn MKS Karkonosze i KS Górnik/Zagłębie Wałbrzych. Szacowane straty w autobusach to ponad sześć tysięcy złotych.

Pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli w autobusach, które wróciły z weekendowego kursu odwożącego pseudokibiców z sobotniego meczu. Nie pomogły ani eskorty policji, ani inne środki zapobiegawcze.

Kiedy grupa wyrostków weszła do czterech miejskich autobusów, w środku rozpoczęło się prawdziwe piekło. Po tej wycieczce w autokarach pozostały tony śmieci i kałuże krwi, a także powyrywane i powyłamywane elementy konstrukcji autobusów. Bandyci w kapturach nie oszczędzili również tych, którzy ich wieźli.

– Ubliżano naszym kierowcom do tego stopnia, że jeden z nich musiał otworzyć drzwi i krzyczeć, że jest największym "cwelem" w Jeleniej Górze – mówią pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji. – Zabrali mu też teczkę, w której miał jedzenie i powyrzucali mu z niej wszytko, łącznie ze służbową legitymacją i dokumentami.

Podczas jazdy jeden z kiboli wyszedł na dach i zaczął po nim skakać. Pozostali dawali upust swoim emocjom wewnątrz autokaru. Otwierali też drzwi i sikali podczas jazdy na ulicę. W innym autobusie zostały wybite dwie szyby. Chuligani bezkarnie kopali też w sufit i w jednym czasie skakali po podwoziu robiąc falę.

Autobus zaczął się trząść na wszystkie strony. Ktoś wrzucił do środka gaz, ale to ich jeszcze bardziej rozjuszyło bandę przestępców. Policja jechała natomiast w osobnym, piątym autobusie, a kibice jechali sobie pozostałymi czterema.

Jak mówi nadkom. Edyta Bagrowska, policjanci nie mogli jechać z kibicami razem, bo jest to niezgodne z procedurami. Poza tym wówczas mogłoby również dojść do drastycznych scen. – Mundurowi mają asekurować kibiców i reagować kiedy zagrażają oni bezpieczeństwu ogólnemu – mówi. W tym przypadku nie było żadnego zagrożenia zdrowia czy życia innych ludzi.

Policjanci nigdy nie jeżdżą jednym środkiem transportu z kibicami, bo było by to zbyt duże niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia funkcjonariuszy. O tym jasno mówią przepisy. Gdyby nie fakt, że te autobusy zostały podstawione, nie wiem czy zgodzilibyśmy się na przeprowadzanie tej imprezy i ochranianie jej. O żadnych świecach dymnych czy gazie nic mi natomiast nie wiadomo.

Straty, jakie poniósł Miejski Zakład Komunikacyjny, wstępnie szacuje się na ponad sześć tysięcy złotych. Nie są to jednak jedyne koszty poniesione w wyniku chuligańskiego zachowania bandy pseudokibiców.

Przed wyjazdem pracownicy musieli wymontować wszystkie kasowniki, żeby uniknąć ich powyrywania, a później trzeba to było zamontować od nowa – mówi Jerzy Bąkowski z MZK w Jeleniej Górze. – Następnym razem nie wiemy czy takie autobusy w ogóle podstawiać. Te autobusy nie były ubezpieczone, nie ma też sprawców i to są nasze ewidentne koszty. Wcześniej były drobne dewastacje, natomiast w tym roku była to największa demolka.

Na przyszłość trzeba zastanowić się nad inną formą zorganizowania przejazdu. Ten kto organizuje takie imprezy powinien najpierw ubezpieczać te autobusy, a później je podstawiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźna kolizja na Wolności

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Radosne Mikołajki

Komentarze (105) Dodaj komentarz

~men 29-09-2008 16:10
to jest policja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to policje powinno sie obciążyć jakie procedury???????????????????? demolowanie mienia komunalnego???????????????? to od czego jest policja w jelonce?????????????????? to, że nic nie robią to widać a raczej ich nie widać dajcie spokój szkoda słów
~x 29-09-2008 16:16
do klatki ze zwierzętami ich wrzucić!!!!!! choć nie ubliżajmy zwierzętom!!! więcej meczy nie organizować jak sie bandyci zachować nie potrafią!!!!!
~cdik 29-09-2008 16:21
na drugi raz nie organizować żadnego transportu. Niech zasuwają z buta, proste. Cwele
~ 29-09-2008 16:28
za bardzo się poczuli....
~~~##~~ 29-09-2008 16:35
Takie bydło to do zagrody na pustyni bez picia i jedzenia zeby zdechło bo do niczego innego sie nie nadaje, nawet na ubój
~były jelonek 29-09-2008 16:52
moim zdaniem trzeba całkowicie zrezygnować z kibiców. Po prostu mecz rozgrywany jest bez kibiców a tych co się gromadzą pod stadionem przepędzić. Nikt normalny co będzie wiedział o zakazie nie będzie tam stał. A tak na marginesie to tych wszystkich kibiców którzy tam byli powinno się zamknąć do więzienia za dewastację i dowalić takie kary żeby pracowali na nie przynajmniej rok, a jak nie ich to rodziców. powiedzmy sobie szczerze: żaden z tych kibiców co tam byli nie jest bez winy, ten kto jest normalny został w domu bo wiedział czym to się skończy. Oni wszyscy dobrze o tym wiedzieli, poza tym to banda debili, którzy mają się za wielkich chojraków, a tak naprawdę to debile i brak słów już na ten temat.
~xxx 29-09-2008 16:54
~aristo 29-09-2008 16:56
Sedno sprawy jest na końcu artykułu - "Na przyszłość trzeba zastanowić się nad inną formą zorganizowania przejazdu. To znaczy że jest przyzwolenie na takie formy wandalizmu. Skoro tak, proponnuję iść dalej. I w świetle tego stwierdzenia jest to propozycja serio. Trzeba stworzyć na stadionach specjalne sektory i wpuszczeć tam tylko to draństwo. Może jeszcze przed wejściem stoiska z orężem, a więc kastety, noże, łańcuchy itd. Niech się draństwo wyżyje na sobie, a zwycięzcy w nagrodę powynoszą truchła przeciwników. Korzyści z takiego rozwiązania jest bez liku. Policja nie będzie musiała angażować takich sił i poświęci czas na swoje podstawowe obowiązki. Straty materialne też będą mniejsze z powodu mniejszej liczby powracających, oraz wyczerpanie tych co przeżyją. Jak też ubędzie część takich kretynów, świat na tym tylko zyska.
0007 29-09-2008 16:58
No tak. A miasto funduje stypendia dla wielkich sportowców. Komu ta piłka potrzebna, paru debilom?
~tryk 29-09-2008 17:00
szkoda kierowców i autobusów następnym razem bydło wozić bydłowozami a policja powinna ruszyć nie tylko głową bo ponoć mieli wszystkich spisanych ale też pałami
~Tomwoj 29-09-2008 17:08
Totalna żenada..... POLICJA się nadaje ,, w przestrachu uciekają panusiom pod majtki i tam się myszki przestraszą Dla mnie ten obowiązek płacenia strat powinien spaść na kiboli którzy jechali tym autobusem mało tego powinno się ich ukarać tym by dla państwa pod batem w zamknięciu przez rok pracowali za darmooooo....... TO Jest POLSKA policja to potrafi mandaty wlepiać i brać łapówki tak jak ja miałem ostatnio pod Warszawą gdy jechałem dostawczym autem z ładunkiem to przed skrzyżowaniem zapaliło mi się żółte światło by uniknąć nagłego hamowania przejechałem te skrzyżowanie.... od zapalenia się żółtego światła nie mineło dwie sekundy gdy zapaliło się czerwone ale byłem już pod tymi światłami i jechałem 50 km/h Tak czy siak jechali za mną i mnie z haltowali groził mi mandat 500 zł i bodajrze 6 punktów karnych zabrali dokumenty do swego auta po czym po chwili jeden wrócił i powiedział To ile kolego dajesz............ W mordę jeża nietoperza tą korupcję nigdy nie zniszczymy a dla kiboli mandat za zniszczenie tych autobusów się należy... Aj bym zapomniał policja nic im zrobić nie może oni są od łapuwek nic więcej..........
~tylko_tyle 29-09-2008 17:12
Znowu Policja nie popisała się i nie do końca zrobiła wszystko żeby sprawcy zostali zatrzymani i ukarani za swoje wybryki. Wystarczyło autobusy wyposażyć w łączność radiową i na bieżąco wiedzieliby co tam się dzieje.
~misio 29-09-2008 17:27
A na piechotę niech hołota chodzi. A tą piłkę nożna to zlikwidować i postawić halę do siatkówki, tam jest miło i przyjemnie. A policja to też widać niezłe patafiany są. Nie widzieli co się dzieje?!
~NIE DO WIARY !! 29-09-2008 17:30
I co Policja na to nic nie reagowała .To S K A N D A L !!!!!!!!!!
~NIE DO WIARY !! 29-09-2008 17:36
I co Policja na to nic nie reagowała .To S K A N D A L !!!!!!!!!!
~fiu fiu 29-09-2008 17:36
Jak widać nie warto organizować pewnych imprez skoro ludzie, którzy tam przychodzą robią chlew zamiast skupic się na zabawie i zdrowej rywalizacji bo chyba o to w sporcie chodzi?! Jeśli kibice chcą sie bawić w wojnę to niech sie ustawiają w lasach z dala od cywilizacji i tam rozładowują swa energię jesli tego potrzebują, a jesli dowartościowuje kogoś kazanie jakiemuś przypadkowemu kierowcy by sam sie wyzwał to pozdrawiam, nie wiem jaka resocjalizacja tu pomoże. masakra :|
~MPOK 29-09-2008 17:42
A po co wozić tych wiesniaków autobusami ? kto wpadł na tak idiotyczny pomysł z buta niech lezą .wrrrr
~prawda 29-09-2008 17:53
do miso !! pajacu boisko do siatki to postaw sobie koło domu na podwórku ..!!! zła organizacja a pseudokibice sie trochę poczuli za bardzo .. będzie odwet:)
~Uśka 29-09-2008 17:58
~aristo masz rację ,teraz policja niech pokryje straty i to z własnych środków.Niby po co oni pojechali ?Zapewne cieszyli się ,że to kierowca biera obelgi a nie oni.
~jsa 29-09-2008 17:58
Jeżeli policja nic nie zrobiła,to ja teraz wiem dlaczego tak się dzieje po meczach,chuligani są po prostu BEZKARNI!!!!!!
~bel 29-09-2008 18:02
cala ta policja siedzi wystraszona ale co zle maja 15 lat pracy nie wychylajac sie za bardzo bo mozna w dziob zarobic i na szybka emeryturke łapia tylko wystraszonych kierowcow
~kibic 29-09-2008 18:05
kazimierzp 29-09-2008 18:13
Po to żeby bandyci mieli igrzyska z pieniędzy podatników utrzymuje się dwie płyty boisk na Złotniczej i Lubańskiej, funduje się emerytom piłkarskim stypendia mimo, że kazdy z nich otrzymuje "wynagrodzenie" wyższe od przeciętnej płacy! Bo takie "gwiazdy" muszą zarabiać nie potrafiąc potem nawet grać na boisku. Ich rachityczny Klub mieniący się stowarzyszeniem nawet nie bawi się w szkolenie nastepnych pokoleń piłkarzy (podobno ostatnio zaczęli). Nastepnie daje się bandytom do dyspozycji autobusy miejskie, żeby kibice mogli się wyżyć, a dla swojego bezpieczeństwa policjanci którzy mają ich pilnowac jadą innym autobusem! Właściwie kibole powinni być od razu przewożeni skuci i położeni na pakach ciężarówek. Przypuszczam, że taka reakcja policji była po trosce z jaką nad bandytami pochylili się posłowie PiS w Warszawie gdy próbowano twardo z chuliganerią postępować! Paranoja! I to wszystko jest płacone ze społecznych pieniędzy! Czy nie prosciej byłoby rozgonić to bractwo na cztery strony świata, dać dzieciom i młodzieży boiska do dyspozycji niech sobie grają w piłkę na murawie utrzymywanej i tak przez miasto! Będzie to z pożytkiem dla ich zdrowia i spokoju społecznego. Może dla prawidłowości oceny takiej sytuacji kazać radnym głosującym za stypendiami dla "piłkarzy" z "n"tej ligii jechac po meczu w grupie z kibolami. Może to coś da!?!
~Iza 29-09-2008 18:14
W normalnym kraju te autobusy podjechałyby prosto pod areszt, gdzie już by czekał komitet powitalny z długa bronią.
~autor 29-09-2008 18:16
Tomwoj uzekla mnie twoja historia. dzieci poprostu przregraly z kretesem i sie zachowaly jak dzidzie
~luk 29-09-2008 18:18
Tylko wykastrować, będą potulni
~GÓRNIK >K-S< 29-09-2008 18:36
WAŁBRZYSKI GÓRNIK .>K-S< to MY - nie istnieje coś takiego jak GÓRNIK / zagłębie - dla przypomnienia więcej wiedzy ---- ZAWSZE/WIERNI >KS,
~xxx 29-09-2008 18:46
Od czego jest policja? od czego ona tam była?za takie coś powinny polecieć głowy policjantów!!!!!!!!!!
~Kazimski 29-09-2008 18:48
Może i organizacja nie była dobra... ale to chyba nie powód, żeby tak się zachowywać? A co do policji - jedyne co mam im za złe jest to, że nie wpieprzyli tym pseudokibicom podczas meczu. Tu jest tak samo jak z innymi zawodami - nie każdy lekarz bierze łapówki i nie każdy kto chodzi na stadion szuka zadymy. A większość z tych "kibiców" przychodzi tylko na mecz derbowy, aby naubliżać przeciwnej drużynie i szukać bójki na meczu. O piłce nożnej pojęcia nie mają i tylko zakłócają w przebiegu spotkania. Piłka nożna dla kibiców - nie dla chuliganów. Bierzmy przykład choćby z fanów Sudetów - tu jest kulturalny doping, nikt nikomu nie ubliża. Nie mówiąc już ogólnie o siatkówce, która w Jeleniej nie jest prawie wcale promowana...
~22 29-09-2008 18:50
poprostu masakraaaaaaaaaaaaaaaa
~Kibic Górnika 29-09-2008 18:55
~Były Nacz. 29-09-2008 19:02
Witam, z przykrością, przeczytałem artykuł w wandalami w roli głównej, z przykrością również dowiedziałem się od Pani rzecznik jeleniogórskiej policji o "niemocy" jaka Ich spotkała ponieważ jest jakaś procedura, która nie pozwala bezpośrednio zabezpieczyć przejazd kibiców tylko w osobnym pojeżdzie. Chciałbym się dowiedzieć co to za procedura i kto ją opracował. Jak pamiętam, w niedalekiej przeszłości miałem przyjemność zabezpieczać imprezy sportowe z różnymi kibicami nawet tymi ze Śląska Wrocław i w wyniku pracy wielu podmiotów takich jak Straż Miejska, Służba Ochrony Kolei. Wydziały Ruchu Drogowego , Wydziały Kryminalne Jeleniogórskiej Policji - dało się zauważyć ład i porządek. Policja posiadała dokumentację video z przemarszu na i z stadionu, zachowanie podczas imprezy również było dokumentowane, dziwię się że młodzi w sumie ludzie potrafili tak zniszczyć autobusy i nie ma nikogo kto by za to odpowiadał. Za moich czasów tego po prostu by nie było. W tym miejscu chciałbym podziękować ówczesnym gliniarzom za to że dla dobra naszym mieszkańców byli prawdziwymi glinami i nie dawali się wodzić chuliganom stadionowym za nos. Pozdrawiam.
~Hetman 29-09-2008 19:12
To już przechodzi ludzkie pojęcie , skandal to za malo powiedziane - Jest to dowód jaka slaba i bezradna jest policja na takie bydlo , jaka slaba jest prokuratura i sędziowie że taka szarańcza może bezkarnie dewastować dorobek pochodzący z pracy ludzi, ktory ma slużyc potrzebom spolecznym przez wiele lat.Dlaczego ja mam wypracowywac podatki na utrzymanie bezradnej policji , nieskutecznej prokuratury i tych sdziow, którzy nie zmuszą do naprawy zniszczonych autobusópw przez te kanalie spoleczne , bo ich nie zatrzymają .Dlaczego maja lożyc ludzie na koszty napraw zniszczeń i koszty utrzymania jakiegoś aparatu policyjnego do niby pilnowania z tego tytulu że ktoś robi biznes na jaikiś maczach bo przyjeżdzaja stada prymitywow , czubów ,debili kibicoawc i niszczyc mienie spoleczne , autobusy itd. Oni maja gwarancję że ich nkt nie zatrzyma , wypaluje nauczy kultury i nie ukara ani nie zmusi do naprawy z nawiązką, bo taki mamy aparat ladu i porządku. Ponoc sadziowie chcą jeszcze więcej zarabiać - ale to kpina z tego i tak niemrawego Państwa prawa i jago aparatu przymusu. Dowody mamy jak na zdjęciach . A co za dureń wpadl na pomysl i takiej szarańczy zdziczalej w gromadzie podstawil autobusy !- powinni ich spędzić w jedno miejsce i zarekwieować buty potem na bosaka pogonić batem przez wiele kilometrow - to najlepsze lekarstwo na debilizm i demolkę.
~dervad 29-09-2008 19:15
kto w policji bo to policji pomysł wpadł na to by wpuścić bandytów do autobusów jeśli już mógł jako kierowca jechać policjant, strach robi swoje panowie policjanci pracujecie po prostu tam gdzie nie powinniście oj przydałaby sie weryfikacja ciekaw jestem jakie to procedury o których wspomina się na przyszłość poświęcicie swoje samochody
~JelenigórzaninT 29-09-2008 19:26
Skandal!!!!!!!!!!! Nie dość że MZK nie ma za bardzo taboru a po mieście jeździ dużo rzęchów, które w każdej chwili mogą ulec awarii, to jeszcze teraz to... A policja to co? towarzystwo do obserwacji? Nie tak dawno we Wrocławiu po jakimś meczu chołota demolowała jeden z tramwajów i widziałem jak ludzie w popłochu z niego uciekali. Tylko ze tam, policja nie przygladała sie, tylko szybko zrobiono porządek, mimo ze ruch tramwajów został na jakis czas sparaliżowany. Następnych razem jak znowu bandyctwo zechce sie pojawić w Jeleniej, to niech MZK nie podstawia niczego a ci idioci idą pieszo.Najlepiej jednak jak ktoś wyżej napisał, skoro juz ta stadionowa patologia przybiera takie rozmiary, rozgrywać mecze bez udziału kibiców.
~salce-sonic 29-09-2008 19:27
wozami dla bydła ich trzeba było transportować !!!!!!
~do Tomwoj 29-09-2008 19:29
Ortografia !!!!!!!!!!!!!!!!! Jak można sadzić tyle ortografów?
~Jaaaa 29-09-2008 19:31
"KTOŚ WRZUCIŁ GAZ DO AUTOBUSU" KTOŚ????? Polska "policja" dlaczego nie napiszecie tego wprost?
~do Prokuratury 29-09-2008 19:36
Jako obywatel zwracam uwagę Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze na post osoby "Tomwoj". Z postu wynika że osoba dopuściła się przestępstwa z art. 228 i 231 KK. i złożyła tzw. samoprzyznanie. Zagrożenie karą w tego typu przestępstwach jest do 12 lat pozbawienia wolności. Wnoszę o sprawdzenie numeru ip i dokonanie sprawdzeń, a następnie jej bezwzględne ukaranie. Dzięki takim osobom w Polsce jest korupcja. Nakłaniają do jej popełnienia i ją popełniają.
~Locke 29-09-2008 19:38
Jedyny sposób definitywny zakaz wstępu jakichkolwiek kibiców na mecze tego szmaciarskiego klubu. 2. Degradacja tych beznadzieji do takiej ligi która dopiero będzie.
~zgon 29-09-2008 19:42
matoły..
~# 29-09-2008 19:46
ludzie ale czy to pierwszy taki przypadek??NIE!!!klub ktory ma tylko dlugi powinno sie klub ukarac za kibicow!a najlepsza kara bedzie rozwiazac ta holote!grupa pseudo kopaczy!zanada!wstyd dla miasta!:/
~do" prawdy" 29-09-2008 19:46
Sam jesteś pajacem ! A wasz odwet lata mi nacią od pietruchy.Głąby, jesteście siebie warci skądkolwiek pochodzicie. Durnota nie ma granic i na całym świecie jest taka sama. Co to znaczy , że poczuli się trochę za bardzo?! Weź się palnij w swój zakapturzony , łysy łeb jeszcze bardziej , najlepiej z rozpędu w ścianę . Zrób to w odwecie.
~_ojdiridirachciach___ 29-09-2008 19:57
Wymontowano kasowniki ? No to kto sprawdzał bilety ? ;)
~? 29-09-2008 20:07
Co to byli za kibole??? Dokąd jechali??? Najlepiej zdelegalizować piłkę nożną!!!
~ 29-09-2008 20:16
dziękujemy sponsorowi ksk !!!!! klubu by nie było i spokój by był !!!
~Rally79S. 29-09-2008 20:47
Tych przyjezdnych kiboli powinno się transportować samochodami do przewozu bydła! Naprawde!!! W takich samochodach nie ma co zniszczsyć i do tego pomieszczenia do transprtu powinny być niesprzątane po ostatnim transporcie zwęrząt!!!! Wszystkiego by im się odechciało gdyby przejechali się po pas w odchodach, na to zasługują!!!! Proste! Brutalne, ale prawdziwe! chciałbym zobaczyć ich miny po takiej "wycieczce":))) I to wszystko nie żart!
~Sabath 29-09-2008 20:54
mogło być gorzej dobrze że autobusy jeszcze całe nie popękały
~przerzutka 29-09-2008 20:57
pedofili kastować kiboli usypiać
~wow 29-09-2008 21:06
zlikwidować ten żałosny klub i będzie spokój! A tych świrów to wywieź w nocy do lasu i tam spałować tak jak to robiło kiedyś ZOMO:)
~Zofia z Siedlęcina 29-09-2008 21:10
~Prezes 29-09-2008 21:27
~Trzy grosze... 29-09-2008 21:29
Nie bardzo rozumiem: policjanci nigdy nie jezdza z kibicami, bo stonowi to zbyt duze zagrozenie..., a co z zagrozeniem zycia kierowcy, ktory wiezie tych "kibicow"? Jak to nie ma sprawcow? gdzie sie podziali przeciez byli w autobusach? Nic z tego nie rozumiem ale napewno zaczynam rozumiec dlaczego w JG tak czesto dochodzi do aktow wandalizmu...
~xxx 29-09-2008 21:38
Policja jest chyba tylko od wlepiania mandatów hahaha,
~wik 29-09-2008 21:42
Jak kibole nie potrafią się zachować w autobusie to pozamykac takie imprezy a tych kiboli wysłać do lasu niech tam śię wyszaleją a nie na niewinnych kierowcach autobusu.
~podatnik 29-09-2008 21:55
zmknąc kiboli. klub.policje i będzie spoko a nawet nudno. A tak coś się wreszcie dzieje w miasteczku. Może mądrale niech szukają recepty co dalej z takimi patologiami robic - jak to zjawisko neutralizowac.
~locke to pajac 29-09-2008 22:11
definitywnie!!!!!
~tak to prawda 29-09-2008 22:13
najlepiej rozwiazac klub, a mlodziez ktora w nim trenuuje i co najmniej trzy tysiace ludzi ktore bylo na meczu, a nie jechalo w tych autobusach, moze znajdzie sobie jakies lepsze zajecie niz sport..... moze alkohol, narkotyki cos przeciez trzeba robic!!
~romek 29-09-2008 22:18
"Podczas jazdy jeden z kiboli wyszedł na dach i zaczął po nim skakać. " 1. w jaki sposób wszedł w czasie jazdy na dach ? 2. jak daleko z "kibicami" jechali policjanci skoro tego nie widzieli ?i 3. jeżeli widzieli to dlaczego nie reagowali ? po co udawać że policja eskortowała autobusy
~oko 29-09-2008 22:37
W autobusach z "kibicami" powinni jechać prezesi klubów i prowadzić prelekcje pt. "KULTURA NA STADIONIE".
~do całej bandy 29-09-2008 23:42
widzę, że całe grono internautów się odezwało... czytając wasze wpisy to nie różnicie się niczym od tych, o których tak piszecie... anonimowośc daje wam satysfakcje? adrenalina rośnie gdy wylewacie swoje frustracje przez kable? Szkoda słów... zastanówcie się nad sobą i może sami udajcie się na jakąś terapię resocjalizującą.
~kibic 29-09-2008 23:47
Debili przybywa z każdym dniem..... Po co eskortować i ich pilnować.. i tak nic nie dało.... Zostawic debili na stadionie, dać im jeszcze wiecej pał, pałek, siekier i czego tam jeszcze nie wzieli ze sobą... i zostawic debili na kilka godzin... niech się pozabijają debile do ostatniego... na głupotę i braki pod czaszką nie ma rady.... Dziś może i upilnujesz ale za drugim razem kogoś pobiją na śmierć, zgwałcą i co jeszcze najgorszego takiej pale przyjdzie do głowy... Radykalnie, radykalnie z debilami... a żadne cackanie i wychowanie. Z materiału zdjećiowego i wideo.... z mety dałbym zakaz dożywotni wstępu na stadiony, sale, hale itd.... gęby krótko... a nie jakieścackania z debilami.... Celowo napisałem wiele razy debile.... może któryś się obrazi... może coś zakuma.... z tego....
~luuu 29-09-2008 23:51
Trzeba bylo zostawic ich kibica karkonoszy oni by wiedzieli co z nimi zrobic he he pozdrowienia dla kibicow ksk gora
~Mieszkaniec miasta nad Cidliną 29-09-2008 23:56
Piipi, a ty jeszcze nic nie powiedziałaś? Przecież to zrobili... no kto? Wiadomo...
~kronos 30-09-2008 0:42
przecież wiadomo że siedzenie lub reszta wyposażenia autobusu takiemu nie odda, więc jest "niezwyciężony" hehe
regis 30-09-2008 2:25
~były glina 30-09-2008 2:40
Świętą prawdę napisał były Naczelnik. Za jego kadencji nie było takiej niemocy ze strony policji a zarazem wstydu. Jestem ciekawy co na to obecny Naczelnik. Czy nadal będzie brał pieniążki za nic, niech weźmie się w końcu do roboty a nie chwali się swoimi sukcesami na korytarzach KMP. Proponuję mu zgodnie z posiadanym wykształceniem wrócić do nauczania początkowego dzieci, być może tam się sprawdzi. Policja wymaga twardzieli.
~ 30-09-2008 7:38
szkoda gadać... bydło i nic więcej... IV liga-śmiechu warte... lepiej pieniądze wydawane na ten klub przeznaczyć na nasze piłkarki ręczne lub koszykarki
~Czeski Liberec 30-09-2008 8:14
hala Tipsportarena mecz hokeja prawie 8 tysięcy ludzi i tylko 6 policjantów drogówki do kierowania ruchem przy wyjeździe z parkingu w środku i na zewnątrz zero najmniejszych ekscesów dodam że podczas meczu można kupic piwo i pic je na hali podobnie jest na meczach piłki nożnej w Jabloncu ,mój wniosek tam sportem zajmują się poważni ludzie z konkretną kasą wszystko jest na najwyższym poziomie obiekty zaplecze sama procedura wejścia na obiekt wart kilkadziesiąt milionów euro jest tak prosta a zarazem bezpieczna i skuteczna że trudno to pojąc ,nikt nie pozwoli na to aby byle śmierdzący chłystek mącił komuś w interesach robiąc jakieś burdy kupując bilet jesteś częścią widowiska na najwyższym poziomie a po meczu ekscytujesz się tym co zobaczyłeś poziomem sportowym i oprawą
~Ryba 30-09-2008 8:16
Ludzie inteligentni wrzuciliby 'smieci' do kontenera a nie do autobusu.
~potrzebne tylko zomo 30-09-2008 8:25
Najlepiej wybatorzyć ich profilaktycznie przed meczem. Pamiętam jak jeden z moich kolegów narozrabiał w klubie Relax przyjechali specjaliści zabrali go dostał oczywiście parę pałek później chłopcy wywieźli ga na kapelę zabrali mu buty i dostał kopa w d.... jak doszedł do domu to już wszystko było ok.
~J23 30-09-2008 9:27
~życiowy 30-09-2008 9:28
Jako kierowców lub dysponentów tych czterech autobusów wsadzić komendantów i naczelników. Rozwiązanie by szybko znaleźli na zabezpieczenie porządku bojąc się o własne d..y.
~Karmen 30-09-2008 9:31
Dokladnie popieram P.Kazimierza i Hetmana - a za wyrządzone straty i dewastacje powinni zaplacić policjanci bo wzieli za swoja prace pieniadze a z niej sie niewywiązali czyli tak jak jest w firmach na wlasnym rozliczeniu czyli spartaczyleś to placisz z wlasnej kieszeni. Jak tą zasade sie wdrozy to spowoduje że zaczną poprawnie pracować i mysleć . W tym przypadku powinni zaplacić policjanci za szkody a oni powinni obciążyć klub i tych co robią kasę na tych spędach meczowych. A klub niech sciągnie pieniądze za szkody ze swoich debilnych fanow i da robote prokuraturze.Zapewne taki system da efekty - a póki co to absolutnie powinny byc obciete jakiekolwiek pieniądze spoleczne na lożenie w te dziadoskie kluby ktore są kolebka chuligaństwa, bandyctwa wynaturzeń nie krzewią kulturę fizyczną ani sport tylko chamstwo i debilizm.Popędzić to dziadostwo jak najszybciej i pozamykać te ladne obiekty dla tych malpopodobnych.
~kiedyś wałbrzych 30-09-2008 12:36
znam kibicó górnika osobiście. pamiętam ich z podstawówki, takie maminsynki, najbardziej zamotani, biedni, wystraszeni chłopcy, pipki z którymi nikt się nie chciał zadawać nawet a teraz siłownia i wielcy hojracy w grupie! brawo dla was!
~Adik 30-09-2008 13:26
~Górnik 30-09-2008 14:18
no to odrobine faktow wam przytocze. a potem sami ocencie swoje wypowiedzi i prawdziwosc orzeczenia pani rzecznik policji. otoz szyba zostala wybita po tym jak zostal wrzucony gaz do autobusu przez policje. jezeli mowa o kalurzach krwi to prosze o pokazanie kolejnych zdjec, ktore by to udowodnily. zdjec nie ma bo takiego faktu nie bylo. sikanie z jadacego autobusu?? smieszne. terroryzwanie kierowcow?? smieszne. chodzenie po dachach?? smieszne. skad te bajki!! policja byla caly czas przed nami i za nami. jakim cudem nie byloby reakcji zwlaszcza gdyby terroryzowano kierowcow i demolowano autobusy. jedna wielka bzdura. co do zachowania sie policji. w pociagu dzieci i kibice byli pojedynczo wybierani z przedzialow(pokreslam przepelnionych po 13 w jednym), potem zabierano delikwenta do ciemnego przedzialu gdzie czekala juz grupa 5-6 policjantow. taki dzieciak byl bity kaskami po calym ciele. psikany gazem, po czym bylo stwierdzenie sorry pomylka wroc do przedzialu. mowie to w kulturalny sposob, bo nie chce uzywac wulgaryzmow jakimi okreslala nas policja. zakaz wychodzenia do toalety, jak juz pozwolono to po uprzedniej wizycie w ciemnym przedziale wyzej wspomnianym. wejscie do toalety bylo tortura, gdyz wczesniej toalete skrupulatnie policja spsikala gazem pieprzowym. gdy ktos chcial wysiasc na wczesniejszej stacji niz docelowa, musial uprzednio odwiedzic wyzej wymieniony ciemny przedzial. policja chodzila po korytarzu i pytala sie gdzie sa kibice Górnika. w odpowiedzi slyszeli: "nie damy sie sprowokowac", co zmusilo ich do wyciagania z przedzialow tych, ktorzy sie odezwali. co na takich czekalo?? ciemny pokoj i bicie. ale oczywiscie pani rzecznik policji nic o tym nie wie. Policjanci byli z legnicy. a wiec obiektywny dziennikarzu. twoja praca polega na tym, aby zaznajomic sie z wersja obu stron, a pozniej rzucac obrazliwe epitety na ktoras ze stron. to sie tyczy wszystkich tych komentatorow tutaj. ja mam pytanie. czy policje obowiazuje tez prawo?? czy policja jest od tego, aby wylapywac chuliganow i stawiac przed sadem, czy jest od tego, aby lac i bic dzieci?? jeszcze jeden przyklad. chlopaczek w wieku 16-17 lat zostal tak pobity i zagazowany, ze nie po omacku z trudem musial wracac do swojego przedzialu. jakas kobieta zareagowala i zaczela krzyczec do policji: -"PANOWIE CO WY ZROBILISCIE TEMU CHLOPAKOWI, PRZECIEZ TO DZIECKO JESZCZE". w odpowiedzi uslyszal: -"PIJANY JEST" na co kobieta: -"NIE RPAWDA, ON NAWET NIE JEST AGRESYWNY" odpowiedz policja byla odpowiednio stonowana przy uzyciu wulgarnego slowa, ktorego nie przytocze. -"PROSZE ZAMKNAC DRZWI OD SRODKA!! NIKOGA NIE MA BYC NA KORYTARZU". po tym incydencie my kibice mielismy spokoj przez okolo 20 minut, po czym policja zaczela na nowo swoja zabawe. pisze zabawe, bo stojacy na korytarzu wyraznie mieli ubaw i powodu do zartow. a wiec drodzy czytelnicy i dziennikarze, mam nadzieje ze cos takiego nigdy nie przytrafi sie wam, lub waszym dzieciom.
~xxx 30-09-2008 15:52
~do górnik Tutaj mamy dowody w postaci zdjęć chociaż. Teraz Ty przedstaw swoje inaczej ludzie raczej nie uwierzą ...
~do Górnika 30-09-2008 15:59
a ja mam nadzieję,że Tobie nie przydaży sie kontakt z grupa rozwścieczonych kibiców,co terroryzują dzieciaki, wybijają szyby dewastują samochody-za co płacą właściciele i ogólne spustoszenie sieją. To jest dopiero dramat-gdy taka grupa "sobie idzie"- i nie dziwcie się jak Was traktują-tak samo jak wy traktujecie tych co się wam nie podobają (np. 16 na jednego człowieka w dredach itp.) Nie współczuje-chamstwo trzeba tępić...
~enter 30-09-2008 16:32
Popieram, to co jest napisane wyzej. Przejrzyjcie na oczy!! Pomylscie!! Jak w czasie jady wejsc na DACH? Policja nie reagowala na to ze niby ktos kierowce wyciagnol i kazal mu krzyczec? Jak to mozliwe? "Albo ze "kopalismy w dach". Szyba wyleciala, ale dlatego ze nie dalo sie oddychac? KREW? Kogo krew? Jaka krew?Z nami na meczu byli, ludzie bardzo mlodzi, jak tez w sile w wieku, dzieci byly, byly kobiety! Szkoda, ze Policja robi z kibicow bandytow. Chyab tylko po to, zeby moc lamac prawo i byc bez karnym. W pewnym momecie, siedzac w przedziale z powrotem czulem STRACH! Czy mnie nie wyciagna do ubikacji. A Podkresle, ze dostalem gazem przy wychodzeniu z "autobusu". Sory, ze policjant musial mnie oblozyc palka i zagazowac a potem dopiero powiedzial "nie wychodzimy z autobusu". Szkoda, ze policjaci widzac ze nie moge isc, tylko sie cieszyli i radzili "przetrzyj sobie oczy" "w ogole kto ci to zrobil? policja napewno nie". Czy spiewanie obrazliwych piosenek na policje, jest powodem do bicia? Moze i kibice nie zachowali sie w 100% pięknie, te kilka kamieni ktore polecial w policje. Ale czy przez wybryk kilku osob, musza cierpiec inni? Policja, zamiast zlapac te kilka osob i ich ukarac, woli wyzyc sie na wiekszej grupie osob. dlaczego? Bo maja wieksza satysfakcje. pozdrawiam i mam nadzieje, ze ZACZNIECIE MYSLEC PRZY CZYTANIU!! Ps; Policja nie moze jechac z kibicami? A dlaczego robila to w pociagu?
~enter 30-09-2008 16:34
Powtarzam, przeczytajcie to i wezcie na inteligencje, polowa rzeczy pisanych tutaj jest nie mozliwa. Chyba, ze bysmy jechali bez policji. A sami widzielsicie, ze Policja byla naprwade dobrze zorganizowania i reagowala bez zastanowienia.
~Górnik 30-09-2008 17:29
dowody?? jakie dowody?? dowod to jedne zdjecie z wybita szyba. masz jakeis inne dowody?? bo oszczerstw w artykule jest masa. na dowod moge ci przedstawic 376 swiadkow tego zdarzenia. a pan dziennikarz nawet nie byl swiadkiem. dostal tylko jedno zdjecie. wiec gratuluje rzetelnosci i obiektywizmu. ja rozumiem karac tych ktorzy zasluzyli, ale karac tak jak to prawo nakazuje, a nie samosady milicyjne. nie zyjemy w okresie zomo!!! zreszta na tym meczu byly kobiety i dzieci, ktore nic nie maja wspolnego z zadymami na stadionach. a byly traktowane jak bydlo. wiecej rozsadku w ferowaniu wyrokow drodzy komentatorzy. smieszne, ze wlasnie uczy was tego kibol... i kto tu jest gorszy??
~....? 30-09-2008 18:55
czy ktoś z policji za to odpowie ? ONI maja obowiązek zapewnić ład i porządek publiczny, byli "rzut beretem" od tych autobusów
~Do Górnika 30-09-2008 19:27
Weź ty sie chłopie nie udzielaj! do kopalni Górnik! kogo ty obchodzisz wogle!!!!!!!
~Sabath 30-09-2008 21:59
do lasu żeby wyżyli się na biednych zwierzętach i je straszyli ?
~Edek 1-10-2008 9:34
Teraz pewnie my zapłacimy za nich, podniosa ceny biletów bo jakoś środki muszą znaleźć!. Nie mogę pojąć jak to możliwe, że sprawców wandalizmu nie ma to co wysiedli i nic? rozpłynęli się -nie mozna było "odebrać" autokaru na miejcu przez policję?, skoro mogli jechać za autobusem mogli jechać też przed i poczekać na nich na miejcu!. jak to nie było zagrożenia życia? a kierowca to co nie osoba publiczna, która powinna być chroniona?, to co z nim wyprawiali to .... brak słów, co policja znów ma związane ręce!, przepisy? a w sejmie i rzadzie dalej .... kto ile płaci alimentów?..., kto powinien latać rzadowymi samolotami a kto nie itd...ludzie to kraj cudów! do puki kogoś nie ubiją na oczach policji to chyba będą stać i patrzeć, aby po fakcie aresztować tego kogoś... Coraz lepiej w tym kraju!
~Wałbrzych 1-10-2008 12:43
Za szkody odpowiedzialni są kibice górnika wałbrzych. Nie ma klubu Górnik/ Zagłębie już, jest górnik i !Zagłębie! Tak to jest gdy bydło wyjdzie na miasto...
~ 1-10-2008 14:22
jeleniogorska policja smiech na sali niech ida lepiej pilnowac dzieci w parku jak sie bawia a nie kiboli ta nasza policja do niczego sie nie nadaje
~xxx 1-10-2008 18:08
~ 1-10-2008 18:39
Wszyscy kibole a zwłaszcza jeleniogórscy i wałbrzyscy to dno..oni już osiągnęli taki poziom zdebilenia zidiocenia że poza j...ć policję nic sensownego nie są w stanie wykrztusić.To bydło z nizin społecznych które w ten sposób się dowartościowuje.Ten śmieszny jeleniogórski klub powinno się zlikwidować ..z jakiej racji na takie dno wydaje się pieniądze.
~jaro 1-10-2008 18:43
Głupki to nie jest wina policji.Gdyby zachowali się jak w Warszawie pierwsi smarkalibyście w rękawy że brutalni..że przekroczyli uprawnienia.Prawda jest taka że oni nie mogą zachować się ostrzej bo takie jest chore prawo, które więzi policję w przepisach, przypadkach itp.
~do enter 1-10-2008 18:51
Jesteście bandytami których należe trzymać króciutko za pysk..żadnych meczów w jelonce..poziom piłki w naszym mieście to żenada więc po co utrzymywać ten śmieszny klub i dawać szansę do burd takim głupkom jak ty.Do nauki kibole..to wasza przyszłość ..bez tego to śmieci z was
~enter 1-10-2008 22:45
~enter 1-10-2008 22:59
Zreszta, zobaczcie na te zapisy. http://pl.youtube.com/watch?v=DasXKDYx8WY http://pl.youtube.com/watch?v=jWf6A7hOKe0 http://pl.youtube.com/watch?v=NLTstmLkc2A http://pl.youtube.com/watch?v=tH5i1Z1NF0U http://pl.youtube.com/watch?v=WLKSAyPm08c http://pl.youtube.com/watch?v=nH-B-3Yxm-E http://pl.youtube.com/watch?v=NLTstmLkc2A Chce tylko powiedziec, JA WIEM ZE KIBICE NIE SA BEZ WINY, ALE NIE MOZNA KAZDEGO WRZUCAC DO JEDNEGO WORKA. MAM PYTANIE CHCAC KIBICOWAC DRUZYNIE, BYC Z NIA NMECZU WYJAZDOWYM. MAM ISC NA TRYBUNE ZADASZONA Z SZALIKIEM GORNIKA? Wtedy napewno bede bezpieczny!! I MOWIE NIE WSZYSCY KIBCE SA BEZ WINY, ALE GDYBY POLICJA LAPALA WINOWAJCOW, A NIE "po meczu" WYZYWALA SIE NA KIBICACH WSZYSTKO WYGLADALO BY INACZEJ!! I SORY, POWTARZAM TEN ARTYKUL TO BZUDRY!! Ludzie przejrzycie na oczy, pozdrawiam:) A ten co mi mowi, "do nauki" i ze jestem smieciem, ok - twoje zdanie, tylko szkoda ze mnie nie znasz. A jak cie to interesuje, to wlasnie koncze technikum, po czym mam zamiar isc na studia (technik pomoze mi na studiach w kierunku ktorym ide). Nie zyje w patologii, nie jestem z jakis nizin. Powodzi mi sie dobrze. Mam plan na swoje zycie. Mam duzo zainteresowan ktore rozwijam. I chyba jestem osoba, bardziej tolerancyjna i widzaca co sie dzieje na tym swiecie niz ty. Widzisz, media kreuja kibicow na bandytow, wrzucajac wszytkich do jednego worka. Ale jak widac, w TV ludzie zaczynaja przecierac oczy i zauwazac, ze jednak nie zawsze policja jest bezwiny. Np. Sytuacja w warszawie. pozdrawiam
~enter 1-10-2008 23:09
Jak ktos zainteresowany to niech sobie to poczyta jeszcze: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080110/SLUPSK/893263513 http://interia360.pl/sport/artykul/gks-katowice-rzez-na-krakowskich-mydlnikach,8324 Chyba,ze ktos ma klapki na oczach. I jak mowielm, kazda osobe z szalikem uwaza za bandyte. To przykre..
~Locke 2-10-2008 23:55
Obejrzałem te wszystkie filmiki i wniosek jest jeden. Coś z tym bydłem w tym kraju trzeba zrobić. Nie może być tak, że rozwydrzone watahy terroryzują miasto, chlą klną i rzucają butelkami. Policja powinna dostać w takich przypadkach specjalne uprawnienia. Walić do nieprzytomności każdego kto znalazł się w nielegalnym zgromadzeniu. Pacyfikować, zatrzymywać osądzać. 2 lata za maskowanie ryja szalikiem. To nie jest dziki zachód.
~Edek 3-10-2008 8:35
A to co kiedys stało się w Warszawie, ze policja pałką zabiła smarkacza, to wina jedynie rodzica, który puszcza smarkacza na takie mecze. Chyba wiedzą co się dzieje na stadionach i po co synalek idzie na mecz... Daja ciche przyzwolenie na to a potem mają pretensje do policji. Niech leją pałami ile wlezie a rodzicom za brak odpowiedzialności tez by się przydało pare pałek!
~do tego wyzej 3-10-2008 13:35
~Górnik 3-10-2008 14:33
~Fido 3-10-2008 21:22
Prymityw kibicowski należy bezwzględnie zlikwidować. Jeśli nie można prawnie pOLICJA POWINNA PROWOKOWAĆ, a potem za naruszenie porządku wyłapywać i wsadzać do kryminału tam gdzie ich miejsce. Podstawą powinno być jednak wykluczanie z PZPN i rozgrywek tych klubów gdzie kibice są zwykłymi zwierzętami tzn takich jak te szmaciane karkonosze. Nie dość że wszędzie zaliczają wtopy, to jedyne co potrafią do roz...autobus czy rzucić policjanta kamieniem.
~???__--@ 7-10-2008 20:47
~lucas KSK 11-10-2008 10:07
Patol 15-10-2008 13:07
co za policja;/ zamiast zatrzymaćautobus i wypałować odmieńców tylko się przyglądali ;/ Najlepiej blokadami się zajmować w koło ratusza ;/
~miine 22-10-2008 22:25
Taaak to właśnie policja :D Banda idiotów w kapturach demoluje autobusy, a oni nic nie mogą poradzić. Zawsze tak sobie dają radę ;) A jeśli chodzi o kibiców to poprostu nóż się w kieszeni otwiera... Banda debili...
~AntyPRL-owiec 25-10-2008 9:50
Za PRL-u chciałem "demokracji", a dziś wołam: "KOMUNO WRÓĆ !!!" ... Gdyby to Milicja Obywatelska pilnowała porządku, kibole wracaliby z meczu parami za rączkę jak przedszkolaki na wycieczce... Może rozwiązać Policję i utworzyć mniej bezsilną Straż Obywatelską ? Albo dać wszystkim pozwolenie na broń i czekać na efekty...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Droga po remoncie

Spotkanie ze Smarzowskim

Barbórkowa feta

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
824
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%